جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ریکاوری هارد لپ تاپ لنوو

واحد ریکاوری هارد لپ تاپ لنوو با فراهم آوردن به‌روزترین ابزارآلات بازیابی و ریکاوری از جمله دستگاه pc3000، در تلاش است تا ضمن ارتقاء سطح کیفی خدمات، تمامی سرویس‌های ارائه شده در این مرکز را با حفظ محرمانگی و حریم شخصی هموطنان گرامی ارائه نماید. متقاضیان این سرویس می توانند با حضور در نمایندگی مجاز لنوو و مراجعه به پارت مرتبط با دستگاه خویش، تخصصی ترین سرویس های بازیابی و ریکاوری هارد لپ تاپ لنوو را دریافت نمایند.

واحد بازیابی و ریکاوری اطلاعات لپ تاپ لنوو یکی از تخصصی ترین پارت های فعال در این مرکز است که صرف‌نظر از نوع اشکال پیش آمده در هارد، اطلاعات آن را بازیابی می کند و کاربر را از دغدغه و دل‌نگرانی حذف و نبود آنها می‌رهاند. مرکز تعمیر لپ تاپ لنوو برخوردار از پیشرفته ترین تجهیزات حوزه بازیابی نظیر pc3000 است که این امر نقش بسزایی در کیفیت بازیابی اطلاعات  و میزان بازگشت آنها داشته است.

میزان هزینه بازیابی هارد لپ تاپ لنوو چقدر است؟

ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ لنوو بستگی به عوامل مختلفی دارد که در ادامه تعدادی از آنها را بررسی می کنیم:

 • نوع هارد دیسک و برند هارد
 • حجم هارد
 • نوع خرابی هارد
 • زمان صرف شده جهت عملیات بازیابی اطلاعات
 • هزینه قطعات مصرف شده جهت ترمیم هارد برای اینکه بتوان عملیات بازیابی اطلاعات هارد را ادامه داد.

بهترین روش ریکاوری هارد لپ تاپ لنوو

پیش از پرداختن به این موضوع که بهترین روش برای بازیابی و ریکاوری هارد لپ تاپ لنوو چیست، کسب اطلاعاتی در ارتباط با این قطعه یعنی هارد لپ تاپ- و عملکرد آن خالی از لطف نخواهد بود. همانگونه که می دانید هارددیسک یا همان دیسک سخت، بزرگترین حافظه جانبی موجود در کامپیوتر است که تقریباً تمامی داده‌ها از جمله سیستم عامل، فایل‌ها، برنامه‌ها و … روی آن قرار می‌گیرند. هارد‌دیسک‌ها معمولا به اندازه یک کتابچه با اندازه‌های بین ۳٫۵ تا ۶ اینچ اما سنگین‌تر و سخت‌تر هستند. دیسک سخت یک وظیفه دارد و آن حفظ دائمی داده‌ها است. هر داده دیجیتالی و اطلاعاتی که برای ذخیره سازی به هارد دیسک ارسال می‌شود، تا زمانی که حذف نشود در مکان خود باقی خواهد ماند.

 البته ممکن است شرایط محیطی نیز در از بین رفتن این داده‌ها اثر بگذارد. از بین رفتن اطلاعات به هر دلیل که اتفاق بیفتد، بهترین روش جهت بازیابی و ریکاوری هارد لپ تاپ لنوو، تنها راه ممکن جهت بازیابی آنها مراجعه به یک مرکز مجاز و مجهز در حوزه بازیابی اطلاعات است. مرکز بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ لنوو یکی از مراکز پیشرو و خوش‌نام در حوزه ریکاوری و بازیابی اطلاعات است که در طول سالهای اخیر به دلیل ارائه تخصصی ترین و برترین سرویس ها، بدل به انتخاب نخست تمامی کاربرانی گشته است که به هر روی اطلاعات هارد خود را از دست داده اند.

آیا می دانید علائم سوختن هارد لپ تاپ لنوو چیست؟

نحوه بازیابی هارد لپ تاپ لنوو

دو روش برای بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ لنوو وجود دارد که در ادامه هر دو روش را بررسی می کنیم.

روش اول: بازیابی اطلاعات از هارد دیسک لپ تاپ که بوت نمی شود

مرحله 1. یک دیسک قابل بوت ایجاد کنید

 • یک USB خالی آماده کنید.
 • در صورتی که داده های مهمی روی آن دارید، داده ها را در دستگاه دیگری کپی کنید.

نکته: هنگامی که یک دیسک قابل بوت ایجاد می کنید، داده های موجود در USB پاک می شوند. EaseUS Data Recovery.

 • Wizard WinPE Edition به شما در ایجاد یک دیسک قابل بوت کمک می کند.
 • USBرا به رایانه شخصی وصل کنید.
 • EaseUS Data Recovery Wizard WinPE Edition را اجرا کنید.
 • درایو USB را انتخاب کنید و روی “ایجاد” کلیک کنید تا یک دیسک قابل بوت ایجاد کنید.

مرحله 2. از USB قابل بوت بوت شوید

در این مرحله از ریکاوری هارد لپ تاپ لنوو باید:

 1. دیسک قابل بوت را به رایانه ای که بوت نمی شود وصل کنید و ترتیب بوت رایانه خود را در BIOS تغییر دهید.

نکته: برای اکثر کاربران، زمانی که کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی می کنند و همزمان F2 را فشار می دهند تا وارد BIOS شوند، این روش به خوبی کار می کند.

 1. تنظیم کنید تا رایانه شخصی از «دستگاه های قابل جابجایی” دیسک USB قابل بوت” یا درایو CD-ROM سی دی/دی وی دی قابل بوت فراتر از هارد دیسک بوت شود. برای ذخیره و خروج، “F10” را فشار دهید.

مرحله 3. بازیابی اطلاعات از هارد دیسکی که بوت نمی شود

وقتی از USB بوت می‌شوید، می‌توانید EaseUS Data Recovery Wizard را از دیسک قابل بوت WinPE اجرا کنید. در ادامه باید درایوی را که می خواهید اسکن کنید انتخاب کنید تا همه فایل های گم شده خود را پیدا کنید. برای شروع فرآیند اسکن، روی “اسکن” کلیک کنید. پس از اتمام اسکن، می‌توانید پیش‌نمایش همه فایل‌های قابل بازیابی را مشاهده کنید، فایل‌های مورد نظر را انتخاب کنید و روی دکمه «بازیابی» کلیک کنید تا فایل‌های خود بازیابی شوند.

نکته: برای جلوگیری از بازنویسی داده ها، بهتر است تمام داده های بازیابی شده را در مکان دیگری ذخیره کنید. با انجام این کار، بدون نیاز به هیچ مهارت فنی، با موفقیت ریکاوری هارد لپ تاپ لنوو خود را انجام داده اید و اطلاعات خود را مجددا بازیابی کرده اید.

پیشنهاد لنوو سرویس: ادغام دو درایو در لپ تاپ لنوو

روش دوم: بازیابی اطلاعات با انتقال داده ها از هارد دیسک لپ تاپ به یک رایانه جدید

دومین روش ریکاوری اطلاعات لپ تاپ لنوو که در این بخش آموزش داده می شود با اتصال و انتقال داده ها از هارد دیسک لپ تاپ به لپ تاپ دیگر و از طریق عیب یابی خودکار انجام می شود. این روش در لپ تاپ هایی که کاملا از کار افتاده اند؛ از نظر فیزیکی آسیب دیده یا شکسته اند و کاملا غیرقابل تعمیر هستند کاربرد دارد. توجه داشته باشید که برای انجام این کار، به یک کامپیوتر دوم نیاز دارید که باید روی یک سیستم عامل سالم کار کند. این روش بر روی هر دو کامپیوتر ویندوز و مک کار می کند. برای بازیابی اطلاعات از این روش کافی است تا مراحل زیر را دنبال کنید:

 • هارد دیسک خراب را از لپ تاپ خارج کنید.
 • هارد دیسک را در رایانه جدید نصب یا وصل کنید و اطلاعات هارد دیسک را دریافت و به بیرون انتقال دهید.

در این روش از بازیابی هارد لپ تاپ به موارد زیر احتیاج دارید:

یک پیچ گوشتی، یک کامپیوتر سالم و کابل اتصال هارد کابل USB.30 یا SATA

نحوه بازیابی عکس و فیلم پاک شده لپ تاپ لنوو

3 روش برای بازیابی عکس و فیلم پاک شده در لپ تاپ لنوو وجود دارد که در ادامه به بررسی این روش ها می پردازیم.

روش اول: بازیابی تصاویر و فیلم ها از سطل بازیافت

اولین جایی که برای بازیابی عکی و فیلم پاک شده لپ تاپ باید آن را بررسی کنید سطل بازیافت است. اگر فایل ها با Shift+Delete حذف نکرده باشید، این فایل ها هنوز در لپ تاپ شما وجود دارد و به راحتی قابل بازیابی هستند. برای انجام این کار کافی است:

۱. روی سطل بازیافت کلیک کنید تا باز شود.

۲. عکس ها و فیلم هایی که حذف شده اند را جستجو کنید. در صورت یافتن، می توانید آنها را به مکانی دلخواه منتقل کنید.

روش دوم: پشتیبان گیری از ویندوز

اگر عادت دارید به طور منظم از رایانه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، ممکن است بتوانید عکس ها و فیلم های پاک شده خود را از یکی از نسخه های پشتیبان خود بازیابی کنید. بر اساس نسخه ویندوز خود، ابزار Backup and Restore را باز کنید و فایل هایی را که می خواهید بازیابی کنید جستجو کنید. جادوگر بازیابی شما را در مراحل لازم برای بازگرداندن فایل های خود در صورت امکان راهنمایی می کند.

روش سوم: نرم افزار بازیابی اطلاعات

اگر سطل بازیافت خود را بعد از حذف عکس ها خالی کرده اید و آنها را در هیچ یک از نسخه های پشتیبان خود ندارید، نیاز به استفاده از نرم افزار بازیابی اطلاعات پیدا می کنید. نرم افزار بازیابی اطلاعات می تواند هارد دیسک شما را اسکن کرده و عکس و فیلم هایی که فکر می کنید برای همیشه از بین رفته اند بازیابی کند.

نحوه ریکاوری لپ تاپ لنوو پس از نصب ویندوز

یکی از روش های رایج برای ریکاوری لپ تاپ لنوو بعد از نصب ویندوز، استفاده از نرم افزارهای بازیابی اطلاعات است. انواع مختلفی از این نرم افزارها عرضه شده اند که هریک قابلیت های خاص خود را دارند. فرایند بازیابی اطلاعات بعد از نصب مجدد ویندوز با استفاده از این نرم افزارها به راحتی انجام می شود. Aidfile Recovery Software یکی از این برنامه هاست که از درایوهای EXFAT / FAT32 / NTFS نیز پشتیبانی می کند.

این نرم افزار قابلیت بازیابی هر فایلی از جمله آهنگ ، فیلم ، اسناد ، عکس و … را دارا می باشد. Auslogics File Recovery هم نرم افزار دیگری است که می توانید برای باز گرداندن اطلاعات حذف پس از نصب ویندوز از آن استفاده کنید. برنامه های متعدد دیگری هم برای این منظور وجود دارد که می توانید ضمن دانلود کردن شان از وب سایت های معتبر، از آنها برای بازیابی اطلاعات بعد از نصب مجدد ویندوز استفاده کنید.

نحوه ریکاوری اطلاعات لپ تاپ ضربه خورده

در این وضعیت در صورتی که پلتر (دیسک‌) آسیبی ندیده باشد، بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ به طور کامل امکان‌پذیر است. کارشناسانِ بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ پس از تست‌های  اولیه، هارد دیسک را از باکس خارج کرده و درون Clean Room را کاملاً بررسی می‌کند. درصورتی‌که دیسک‌ها سالم باشند و امکان استخراج اطلاعات وجود داشته باشد، هارددیسک را بررسی کرده و قطعات معیوب را تعویض می‌نماید. (جهت تعویض هد هارد و یا اسپیندل موتور هارد وجود یک هارد مشابه ضروری است).

این مقاله را از دست ندهید: شناسایی نشدن هارد هنگام نصب ویندوز

نرم افزارهای بازیابی اطلاعات لپ تاپ

بازیابی اطلاعات لپ تاپ اگرچه ادعای بسیاری از نرم افزارهای ارائه شده در سایت ها و مراکز موجود در سطح شهر است لیکن -چنانکه برخی از شما نیز تجربه نموده اند- این ادعا هیچگاه به حقیقت نمی پیوندد و بسیاری از اطلاعات و داده ها پس از بازیابی توسط نرم افزارهای مذکور همچنان خارج از دسترس کاربر باقی می مانند. پیشنهاد ما به شما آن است که جهت پیشگیری از اتلاف وقت و صرف هزینه های نامرتبط، به یک مرکز مجاز و استاندارد جهت ریکاوری هارد لپ تاپ لنوو خویش مراجعه نمایید؛ مرکزی که بهترین دستگاه بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ نظیر PC3000 را در اختیار داشته باشد.

 در مراکز استاندارد بازیابی اطلاعات، این امکان فراهم گشته است تا با استفاده از پیشرفته ترین  و بهترین دستگاه بازیابی اطلاعات نظیر pc3000 تمامی اطلاعات از دست رفته بازیابی و ریکاوری گردند. گاه مشاهده شده که برخی از مراکز از دستگا‌ه‌های بازیابی چینی جهت بازیابی و ریکاوری اطلاعات استفاده می‌کند.

بد نیست بدانید که این دستگاه‌ها در حوزه بازیابی اطلاعات صرفاً نقش یک ایمیج‌گیر هارد هستند و در قیاس با  pc3000 روسیه، بسیار ضعیف عمل می‌کنند. قدرتمندترین سیستم سخت‌افزاری- نرم‌افزاری حال حاضر که مورد استفاده بسیاری از مراکز بازیابی در سطح دنیاست pc3000 است که توانایی بازیابی اکثر اطلاعات از دست رفته را دارد. از مهمترین ویژگی‌های این دستگاه توانایی ویرایش فایل‌های سیستمی و ماژول‌ها به صورت دستی است.

 • بازیابی اطلاعات هارد با مشکل عدم دسترسی
 • بازیابی اطلاعات هارد با پیفام فرمت
 • بازیابی اطلاعات هارد با مشکل بدسکتوری
 • ریکاوری هارد لپ تاپ لنوو با مشکل ضرب خوردگی
 • بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ لنوو با مشکل ایجاد صدای ناهنجار
 • بازیابی اطلاعات هارد با مشکل پارتیشن خالی از اطلاعات
 • بازیابی اطلاعات از هارددیسکهایی مانند Barracuda 7200.11 و DiamondMax 22
 • بازیابی اطلاعات هارد که با مشکل فرمت شدن پارتیشن
 • بازیابی اطلاعات هارد با مشکل عدم شناسایی یا دیتکت (شناسایی در بایوس مادربرد)
 • بازیابی اطلاعات هارد با مشکل پاک شدن اطلاعات
 • ریکاوری هارد لپ تاپ لنوو با مشکل اطلاعات کد شده و یا با مشکل نمایش کارکترهای غیر عادی
 • بازیابی اطلاعات هارد با مشکل ریست شدن یا هنگ شدن سیستم در زمان بالا آمدن
 • بازیابی اطلاعات هارد با مشکل نادرستی ظرفیت هارد دیسک علی رغم شناسایی سیستم عامل
 • ریکاوری هارد لپ تاپ لنوو با مشکل شناخته نشدن هارد لنوو و شناخته نشدن فایل سیستم توسط سیستم عامل
 • ریکاوری اطلاعات هارد در صورت عدم نمایش درست گنجایش آن
 • بازیابی اطلاعات هارد پس از format شدن پارتیشن
 • بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ لنوو پس از پارتیشن بندی مجدد
 • بازیابی اطلاعات هارد خارجی در پاک شدن پارتیشن
 • ریکاوری اطلاعات هارد در پاک شدن پوشه یا فایل
 • بازیابی اطلاعات هارد در نوسانات برق و مشکلات سخت‌افزاری
 • ریکاوری اطلاعات هارد در وجود بدسکتور در هارد دیسک
 • ریکاوری هارد لپ تاپ لنوو در خرابی هاردهای RAID
 • بازیابی اطلاعات هارد در صورت فراموشی رمز ورود (پسورد)
 • بازیابی اطلاعات هارد در زمان پیغام خطا
 • بازیابی اطلاعات هارد با مشکل عدم شناسایی و عدم تشخیص توسط سیستم
 • بازیابی اطلاعات از Cooldisk و Memory های مختلف به اصطلاح سوخته با مشکل عدم شناسایی، پیغام خرابی و یا فرمت

تعمیرات لپ تاپ لنوو

تعمیر لپ تاپ لنوو و ریکاوری هارد لپ تاپ لنوو از تخصصی ترین و حرفه ای ترین خدمات ارائه شده در نمایندگی لنوو است که به دلیل پیاده‌سازی توسط تعمیرکاران زبده و متخصص از بالاترین سطح کیفی برخوردار است. تعمیرات لپ تاپ لنوو و انواع بوردهای الکترونیکی در این مرکز با تجهیزاتی پیشرفته و مدرن چون  BGA Machine Ersa 550، Clean Room، PC3000،TEXAS INSTRUMENTS EV 2300  و دیگر تجهیزات تعمیر و ابزارآلات لحیم‌کاری روز جهان به صورت تخصصی و صد در صد تضمینی انجام می‌گیرد.

تعمیر لپ تاپ Lenovo در این مرکز به دست کارشناسانی انجام می ‌پذیرد که با حضور در دوره‌ های تخصصی-آموزشی و آنالیز لپ تاپ های لنوو، بر ساختار این محصول تسلط یافته و قادر به رفع تمامی اشکالات نرم افزاری و سخت افزاری ایجاد شده در آن گشته اند. آنالیز و تحلیل تعداد بیشماری از لپ تاپ های لنوو سبب گشته تا برترین ترفندهای تعمیر این دستگاه به دست کارشناسان مرکز تعمیرات لپ تاپ لنوو تدوین گردد و بدین واسطه اشکالات ایجاد شده، در کمترین زمان و با بالاترین دقت و کیفیت رفع گردند.

تعمیرات لنوو

چیره‌دستی کارشناسان تعمیرات لنوو در کنار برخورداری از به‌روزترین تجهیزات تعمیر، سبب گشته تا پویایی و کیفیت، دو ویژگی لاینفک خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات لنوو گردند. در حوزه «تعمیرات لنوو» تمرکز عمده‌ی متخصصان این واحد بر تعمیر و ترمیم محصولات معیوبی است که به هر دلیل دچار اختلال در عملکرد گشته‌اند و کیفیت نخستین خویش را از دست داده اند؛ دارندگان چنین دستگاه هایی می توانند با حضور در مرکز تعمیرات لنوو شاهد رفع تمامی اشکالات ایجاد شده در دستگاه های خویش باشند به نحوی که امکان بازگشت این عیوب به حداقل میزان ممکن رسیده باشد.

جهت بهره‌مندی از خدمات ارائه شده در نمایندگی لنوو در ایران می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده در وب‌سایت رسمی این مرکز اقدام نمایید. با مراجعه به سایر صفحات می توانید، اطلاعاتی کامل درباره سایر خدمات ارائه شده در این مرکز، -نظیر آنچه که در این صفحه در باب ریکاوری هارد لپ تاپ لنوو ارائه شد-، کسب نمایید. واحدهای تعمیرات لنوو در بخش زیر معرفی گشته اند.

نمایندگی لنوو

نمایندگی لنوو در راستای ارائه برترین خدمات فروش و تعمیرات لنوو، کادری مجرب از میان زبده‌ترین مهندسان این حوزه را به کار گرفته و در تلاش است تا بالاترین سطح کیفی خدمات را به شما هموطنان گرامی ارائه نماید. نمایندگی لنوو یکی از مراکز رسمی موجود در کشور می‌باشد که بر اساس استانداردهای روز دنیا در دو حوزه مرتبط با تولیدات کمپانی لنوو فعالیت دارد؛ حوزه‌یِ نخستِ این فعالیت، فروش و عرضه محصولات لنوو و دیگری ارائه سرویس ها و خدمات پس از فروش محصولات این شرکت می باشد.

به یُمن حضور پرسنل فنیِ متخصص و مهندسان متبحر، این مرکز توانسته است در طول سالهای اخیر با ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات، اطمینان مشتریان خویش را جلب نماید. سال هاست که نام محصولات لنوو با نمایندگی لنوو گره‌ خورده و کاربرانِ محصولاتِ این شرکت در صورت بروز هرگونه نقص در دستگاه‌های خود، نخستین انتخابشان برای تعمیر، نمایندگی لنوو بوده است.