جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش تعویض بلندگوی لپ تاپ لنوو

آیا صدای لپ تاپ شما به صورت کامل قطع شده است؟ آیا تنها یکی از اسپیکرهای لپ تاپ لنوو کار می‌کند؟ آیا صداهای غیرطبیعی مانند صدای خش خش از اسپیکر لپ تاپ شما شنیده می‌شود؟ بروز هر یک از این مشکلات در لپ تاپ لنوو نشان می‌دهد که اسپیکر این دستگاه با مشکل مواجه شده است.

این مشکل هم می‌تواند به دلیل بروز اختلالات نرم‌افزاری باشد و هم می‌تواند به دلیل بروز اختلالات سخت‌افزاری ناشی از وارد شدن ضربه به لپ تاپ، وارد شدن گرد و غبار به بلندگو لپ تاپ و نفوذ رطوبت به آن باشد. اگر اسپیکر لپ تاپ شما نیز با هر یک از این مشکلات مواجه شده است و نیاز به تعویض دارد، بهتر است ادامه این مطلب که درخصوص آموزش تعویض بلندگوی لپ تاپ است را از دست ندهید.

آموزش تعویض بلندگوی لپ تاپ لنوو

علائم خرابی بلندگو لپ تاپ لنوو

قبل از اینکه به آموزش تعویض بلندگوی لپ تاپ لنوو بپردازیم بهتر است شما را با علائم بروز مشکل و خراب شدن بلندگو لپ تاپ آشنا کنیم. در کل وقتی که بلندگو لپ تاپ با مشکل نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری مواجه می‌شود با سه حالت مواجه می‌شود یا صدای آن به صورت کامل قطع می‌شود یا تنها یکی از بلندگوهای لپ تاپ کار می‌کند یا صدای خش خش از بلندگوهای لپ تاپ شنیده می‌شود. در ادامه شما را با دلایل بروز هر یک از این مشکلات در بلندگو لپ تاپ آشنا خواهیم کرد.

صدای اسپیکر لپ تاپ به طور کامل قطع شده است

زمانی که صدای بلندگو لپ تاپ به طور کامل قطع می‌شود، می‌توان احتمالات زیادی را درنظر گرفت که موجب بروز این مشکل در لپ تاپ می‌شوند. این احتمالات شامل: بروز اختلالات نرم‌افزاری، بهم‌ریختن تنظیمات صدا لپ تاپ و خراب شدن کارت صدا لپ تاپ می‌باشند.

اختلالات نرم‌افزاری شامل: فریز شدن یا همان هنگ کردن لپ تاپ به دلیل ویروسی شدن این دستگاه و عدم بروزرسانی درایور کارت صدا لپ تاپ می‌باشند. با این وجود توصیه می‌شود که درصورت قطع شدن صدای اسپیکر لپ تاپ به صورت کامل، یک بار تنظیمات صدا لپ تاپ را بررسی کنید، اگر ویروسی شده است و دائم هنگ می‌کند آن را ویروس‌کشی کنید و از همه مهم‌ترین درایور کارت صدا لپ تاپ را بروزرسانی کنید. اگر با این تکنیک‌ها مشکل بلندگو لپ تاپ شما حل نشد، عیب‌یابی آن را به نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو بسپارید چراکه امکان دارد مشکل از کارت صدا لپ تاپ باشد.

تنها یکی از بلندگوهای لپ تاپ کار می‌کند

زمانی که تنها یکی از بلندگوهای لپ تاپ کار می‌کند قبل از هر کاری باید سری به تنظیمات صدای لپ تاپ بزنید، امکان دارد یکی از بلندگوهای این دستگاه در بخش تنظیمات صدا غیرفعال شده باشد. بنابراین باید مطمئن شوید که هر دو بلندگو در تنظیمات صدا لپ تاپ فعال هستند.

اگر مشکل کار نکردن یکی از بلندگوها از تنظیمات صدای لپ تاپ نبود، بهتر است یک هدفون به لپ تاپ وصل کنید. اگر نتوانستید صدا را از هر دو گوشی هدفون بشنوید باید آن بلندگویی که کار نمی‌کند را تعویض کنید. برای تعویض بلندگو لپ تاپ خود می‌توانید آموزش تعویض بلندگوی لپ تاپ را در ادامه این مطلب دنبال کنید.

تعویض اسپیکر لپ تاپ لنوو

مراحل آموزش تعویض بلندگوی لپ تاپ لنوو

 1. اول از همه لپ تاپ را خاموش کنید و درصورت امکان باتری لپ تاپ را از آن خارج کنید.
 2. تمام پیچ‌هایی که در اطراف و مرکز قاب پشتی لپ تاپ لنوو قرار دارد را باز کنید.
 3. از یک پیک فلزی یا پلاستیکی برای باز کردن قاب پشتی لپ تاپ با کشیدن آن در لبه‌های قاب استفاده کنید.
 4. حالا قاب پشتی لپ تاپ را از روی آن بردارید.
 5. اکنون می‌توانید بلندگوها را در گوشه پایین سمت چپ لپ تاپ مشاهده کنید.
 6. دو پیچ یک میلی‌متری در دو سر بلندگو وجود دارد که باید آن‌ها را باز کنید.
 7. سیم دو بلندگو را که به مادربرد وصل است جدا کنید.
 8. بلندگوی آسیب‌دیده را بردارید و بلندگوی جدید را جایگزین آن کنید.
 9. سیم بلندگوها را به مادربرد وصل کنید.
 10. دو پیچ بلندگوها را ببندید.
 11. قاب پشت لپ تاپ را سر جایش بگذارید و پیچ‌های آن را ببندید.

درصورتی که با دنبال کردن مراحل آموزش تعویض بلندگوی لپ تاپ لنوو به مشکلی برخوردید یا سوالی برای شما پیش آمد، از کارشناسان نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو کمک بگیرید. اگر هم خودتان نمی‌توانید این کار را انجام دهید، تعویض اسپیکر لپ تاپ لنوو را به تکنسین‌های نمایندگی لنوو بسپارید.