جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

کاربرد سوکت CPU

سوکت CPU محلی می باشد که پردازنده در آن قرار می گیرد. این قطعه ارتباط بین برد و پردازنده را برقرار می کند. داخل این سوکت ها پین هایی قرار دارد که با پین CPU ارتباط بر قرار می کند. این سوکت قسمتی از مادربرد است که پردازنده درون آن قرار می گیرد و برروی مادر برد لحیم می شود. سوکت cpu پایه های پردازنده  را در خود جا می دهد.

از مشکلاتی که سوکت های پردازنده دارند این است که هنگام برداشتن CPU روی آن، گرد و خاک درون حفره های آن میرود و در عملکرد آن اختلال ایجاد می کند تمیز کردن حفرهای این دستگاه دشوار می باشد. در صورتی که سوکت سی پی  یو دچار نقص عملکرد و خرابی شود کارکرد کلی کامپیوتر با مشکلاتی مواجه می شود. در این مطلب قصد داریم نکات ضروری در خصوص تعویض و تعمیر قطعه سوکت سی پی یو را توضیح دهیم.

کاربرد سوکت CPU

پیشنهاد سایت: آموزش افزایش سرعت CPU

تعمیر سوکت سی پی یو

یکی از مشکلات رایج خرابی سوکت cpu کج شدن پایه آن است. در صورت تمایل میتوانید با انجام مراحلی که در این مطلب توضیح داده شده مشکل خود را رفع کنید. برای شروع به دو ابزار (تیغ موکت بری، ذره بین) نیاز دارید لطفاً هنگام انجام عملیات دقت و ظرافت را سر لوحه کار خود قرار دهید. زیرا با کوچک ترین اشتباه ممکن است آسیب بزرگی به دستگاه خود وارد کنید و پایه را بشکنید.

چنانچه تصورمی کنید انجام این عملیات برای شما دشواراست و یا حین تعمیر پایه را  شکستید، بهتر است با متخصصان و مشاوران مرکز سخت افزار ایران که از معتبر ترین مجموعه های تعمیرات کامپیوتر است تماس حاصل فرمایید و در صورت لزوم خدمات تعمیر در محل کامپیوتر را در ثبت نمایید. تعمیرکاران این مجموعه در اسرع وقت به محل مورد نظر شما اعزام شده و تعمیرات دستگاه را پس از عیب یابی آغاز خواهند نمود.

تعویض سوکت سی پی یو

مشکلات متعددی در خرابی CPU اثر گذار است. سوکت cpu قطعه ظریف و شکننده ای می باشد. اگه پایه سوکت سی پی شکسته شود کار تعمیرکاران بسیار دشوار می شود. طبق گزارش های موجود اکثر شکستگی های پایه هنگام نصب به وجود آمده است. همچنین ممکن است این پایه ها کج شده و به این ترتیب مشکلاتی را در عملکرد این قطعه به وجود بیاورند.

جا زدن سی پی یو از حساس ترین اقداماتی است که در بخش تعمیرات کامپیوتر انجام می شود که توسط متخصصان ما در بخش تعمیرات مرکز سخت افزار ایران به نحوه احسن انجام می شود. اگر در هنگام گذاشتن یا برداشتن سی پی یو روی مادربرد مشکل یا اشتباهی بروز کند، ممکن است پایه های سوکت روی مادربرد کج یا کنده شود. بنابراین لازم است کار تعویض سوکت سی پی یو را به تعمیرکاران حرفه ای بسپارید.

این مطلب را از دست ندهید: آشنایی با قطعات کامپیوتر لنوو

نمایندگی تعمیرات کامپیوتر لنوو

نمایندگی لنوو از کمپانی های پیشتاز در عرصه ترمیم، بهسازی و ارتقاء محصولات لنوو است. مجموعه شعب نمایندگی لنوو در جهت کسب رضایت شما هم وطن عزیز همراه با پیشرفت تکنولوژی خدمات خود را ارائه می دهد. این مجموعه از پرسنل ماهر جهت تعمیرات کامپیوتر لنوو بهره مند است که با جدیدترین متد تعمیرات و پیشرفت ترین تجهیزات جهت تعمیر اقدام می نمایند.

مهندسانی که در حوزه تعمیرات این بخش فعالیت می کنند دارای مدارک بین المللی هستند که تمامی علم و تخصص خود را در جهت کسب رضایت مشتری به کار گرفته اند. بزرگترین سرمایه ما رضایت مندی و پیشتبانی شما طرفداران برند لنوو است و کلیه پرسنل لنوو در راستای رفاه حال و اطمینان خاطر شما مراجعه کنندگان گرامی آماده ارائه خدمات با کیفیت می باشند.