جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر اسپیکر لپ تاپ لنوو

خرابی اسپیکر لپ تاپ لنوو، ناشی از وجود اشکالات سخت افزاری و یا نرم افزاری در لپ تاپ است؛ از همین رو در صورت مواجهه با اشکال در این بخش از لپ تاپ، نیاز است تا در وهله‌ی نخست بخش نرم افزاری و در ادامه بخش سخت افزاری مرتبط با اسپیکر بررسی گردد. در صورت عدم پخش صدا از اسپیکر و یا پخش صدای مبهم و خش‌دار، توصیه می‌شود ابتدا از وجود خرابی در اسپیکر مطمئن گردید.

بدین منظور پیشنهاد می‌شود، ابتدا درایور صدای سیستم را از سایت پشتیبانی برند لپ تاپ جستجو کرده و آن را مجدداً نصب کنید. در صورتی که پس از این کار، مشکل پیش آمده رفع نشد، احتمالاً نیاز به اقدامات سخت افزاری جهت تعمیر اسپیکر لپ تاپ لنوو داشته باشید. توصیه می‌شود در این شرایط به یکی از مراکز مجاز و استاندارد تعمیر لپ تاپ لنوو مراجعه نمایید تا تعمیرات مورد نیاز بر روی دستگاه شما پیاده گردد.

تعویض اسپیکر لپ تاپ لنوو

علائم خرابی اسپیکر لپ تاپ لنوو

1. شنیدن صدای غیرطبیعی از لپ تاپ لنوو

اگر صدای شنیده شده از اسپیکرها و هدفون غیر طبیعی باشد احتمالا نرم افزار مربوط به کارت صدا خراب شده است. برای رفع این عیب باید نرم افزار راه انداز کارت صدا را از نو نصب کنید. اگر با نصب نرم افزار راه انداز مشکل حل نشد بهتر است سیستم عامل قبلی را حذف نموده و آن را از نو نصب کنید.

این مقاله را از دست ندهید: قطع شدن صدای لپ تاپ

2. معیوب بودن کارت صدا لپ تاپ

اگر نصب مجدد نرم افزارها کمکی به حل مشکل اسپیکر لپ تاپ لنوو نکرد، احتمالا کارت صدا خراب شده است. از آنجایی که کارت صدای اغلب لپ تاپ ها آنبرد است دو گزینه پیش رو خواهید داشت؛ اگر لپ تاپ شما دارای شکاف آزاد Mini PCI باشد میتوانید یک کارت صدای مجزا برروی این شکاف نصب کنید. در غیر اینصورت از یک کارت صدای خارجی استفاده نمایید.

3. شنیده شدن صدای خش دار از اسپیکر لپ تاپ

در صورتی که یکی از اسپیکرهای لپ تاپ صدایی خش دار و همراه با ترق ترق از خود تولید می‌کند و نصب مجدد نرم افزار راه انداز کارت صدا و سیستم عامل ویندوز نیز این مشکل را بر طرف نمیکند.

علت وقوع این امر میتواند خرابی اسپیکر لپ تاپ لنوو باشد. در این شرایط برای اطمینان بیشتر، صدای لپ تاپ را با یک هدفون استریو تست کنید. اگر یکی از دو گوشی دارای صدای طبیعی بود، برد صوتی سالم است و مشکل مربوط به یکی از اسپیکرها می‌باشد که باید آن را تعمیر و تعویض کرد.

4.خرابی یک اسپیکر و سالم بودن اسپیکر دیگر

در صورتی که یکی از اسپیکرهای لپ تاپ کار نمی‌کند اما اسپیکر دیگر به خوبی کار میکند، باید بخش تنظیمات صدای لپ تاپ بررسی گردد. چرا که علت بروز این اشکال می‌توان به هم‌ریختگی تنظیمات صدای لپ تاپ باشد. بدین منظور به بخش تنظیمات رفته و بررسی کنید که هر دو اسپیکر لپ تاپ لنوو وصل باشند و صدای یکی از اسپیکر ها قطع نباشد.

همچنین ممکن است زبانه توازن صدا به سمت یکی از اسپیکر ها متمایل شده و سبب قطع اسپیکری دیگر شده باشد. توصیه دیگر در این شرایط آن است که در حین پخش یک فایل صوتی، یک هدفون استریو به آن وصل کنید. اگر صدا از هر دو گوشی هدفون دریافت شود مشخص میگردد که یکی از اسپیکرهای لپ تاپ خراب است و باید تعویض شود.

تعویض اسپیکر لپ تاپ لنوو

برای دسترسی به اسپیکر لپتاپ لنوو و تعویض آن نیاز است تا بدنه بیرونی لپ تاپ باز شده و باتری و هارددیسک لپ تاپ خارج شود. در روند تعویض اسپیکر لپ تاپ به طور خلاصه مراحلی چون، باز کردن پیچ های قاب لپ تاپ، خارج کردن باتری، خارج کردن هارد، باز کردن پیچ‌های پشت لپ تاپ، کنار گذاشتن صفحه نمایش لپ تاپ و در نهایت جدا کردن کیبورد لپ تاپ طی می‌شود.

پس از این مراحل اسپیکر های لپ تاپ بررسی شده و از متصل بودن سیم های آن اطمینان حاصل می‌شود. در صورت برقرار بودن اتصال اسپیکر لپ تاپ و عدم وجود اشکال در این بخش، اقدامات مورد نیاز جهت تعویض اسپیکر لپ تاپ لنوو آغاز می‌شود. (درستی اتصالات، نشان از آن دارد که اشکال پیش آمده به دلیل خرابی اسپیکر است و ارتباطی با سایر بخش‌های لپ تاپ ندارد).

این آموزش را از قلم نیندازید: تعویض هارددیسک لپ تاپ

تست درایور صدا لپ تاپ لنوو

  • برای اطمینان از عملکرد درایور لپ تاپ مسیر روبرو را دنبال کنید. این مسیر عبارت است: contorol panel>sound>playback>speakers>propertice>advanced>test>ok  و وضعیت درایور صدا را بررسی نمایید.
  •  
تست درایور صدا لپ تاپ لنوو
  • اگر کنار قسمت صدا یک علامت سوال زرد رنگ وجود داشت بیانگر وجود مشکل در درایور صدا است.
تست درایور صدا لپ تاپ لنوو
  • همچنین با راست کلیک روی نام درایور صدا و مشاهده Properties می توانید وضعیت درایور نصب شده را بررسی کنید.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو در تهران

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو در تهران ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با تعمیر این دستگاه به کاربران آن است. دارندگان کلیه مدل های لپ تاپ لنوو می توانند پس از مراجعه به نمایندگی لنوو و حضور در پارت تعمیرات لپ تاپ لنوو تخصصی ترین سرویس ها و خدمات مورد نیاز را دریافت نمایند. تعمیرات لپ ‌تاپ لنوو در این مرکز به دلیل حضور کارشناسان باتجربه و بهره‌مندی از ابزارآلات پیشرفته، به‌گونه‌ای انجام می‌پذیرد که می‌توان مدعی رفع اکثریت قریب به اتفاق اشکالات پیش آمده در این دستگاه ها بود.

شما کاربران گرامی می‌توانید با انتخاب آگاهانه‌ی نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو در تهران در کمترین زمان و با هزینه مصوب، دستگاه معیوب خود را تعمیر کنید و از خدمات واحد تعمیرات لپ تاپ لنوو بهره مند گردید. وجود آرشیوی جامع از قطعات اورجینال شرکتی نیز سبب گشته تا نه تنها عیوب موجود در دستگاه، مرتفع گردد بلکه به دلیل جایگزینی قطعات با اجزا اورجینال،کیفیت اولیه به دستگاه بازگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.