جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

پردازنده کامپیوتر لنوو

پیش از پرداختن به سرویس‌های تخصصی مرتبط تعویض و تعمیر پردازنده کامپیوتر لنوو بد نیست نگاهی به ساختار این قطعه و عملکرد آن داشته باشیم. واحد پردازش مرکزی یا همان CPU اگرچه تنها واحد پردازشی موجود در رایانه نیست اما یکی از مهم‌ترین‌هاست. پردازنده در واقع آن بخش از رایانه است که اقدامات، محاسبات و اجرای برنامه‌ها را انجام می‌دهد.

سی‌پی‌یو از RAM داده‌های دستوری را دریافت کرده و پس از کدگشایی و پردازش، تحویل می‌دهد. سی‌پی‌یو در انواع و اقسام دستگاه‌ها از رایانه‌ و لپ‌تاپ‌ گرفته تا گوشی‌ هوشمند، تبلت‌ و تلویزیون‌ هوشمند وجود دارد. این تراشه کوچک معمولا مربع‌شکل است و با قرار گرفتن روی بورد اصلی دستگاه‌ها، به راه‌‌اندازی و کار سایر قطعات کامپیوتر کمک می‌کند. بروز خرابی در سی پی یو یا همان پردازنده کامپیوتر، اختلال در عملکرد سایر قطعات کامپیوتر را درپی خواهد داشت.

از این رو می‌بایست اشکالات پیش آمده در این بخش سریعاً شناسایی شده و برطرف گردند. در بخش‌های آتی برخی از کارامدترین روش‌های عیب یابی و تعمیر پردازنده کامپیوتر لنوو با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با این بخش از دستگاه می‌توانید به مرکز تعمیرات کامپیوتر لنوو مراجعه کرده و خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

پردازنده کامپیوتر لنوو

عیب یابی پردازنده کامپیوتر لنوو

از کار افتادن پردازنده کامپیوتر اتفاق چندان عجیبی نیست. یکی از نشانه‌های قابل مشاهده در صورت خرابی کامل پردازنده کامپیوتر لنوو و از کار افتادن آن، شنیده شدن صدای بوق از کامپیوتر است. در صورت شنیده شدن بوق از کامپیوتر مورد استفاده‌تان، توصیه می‌شود به وب سایت سازنده دستگاه مراجعه کرده و یا دفترچه راهنمایی دستگاه را مطالعه نمایید.

پس از این کار، کدهای صوتی ارائه شده برای مدل کامپیوترتان را مطالعه کنید تا دریابید بوق شنیده شده حامل چه معنایی است. اگر PC شما اصلاً روشن نمی شود و هیچ صدایی هم از آن خارج نمی شود، پس احتمالاً مشکل از مادربورد است،. بنابراین برای تعمیر کامپیوتر لنوو باید به سراغ قسمت مادربرد بروید.

اگر کامپیوتر شما صدای بوق بدهد، پس احتمالاً مشکل از CPU است. از سویی دیگر اگر کامپیوتر بوق نزند، به احتمال زیاد مادربورد کامپیوتر شما دچار خرابی شده است.

تعمیر پردازنده کامپیوتر لنوو

تعویض پردازنده کامپیوتر لنوو، کار چندان دشواری نیست و سختی این کار تنها مربوط به پیدا کردن یک پردازنده مشابه و سازگار با مدل کامیپوتر مورد استفاده‌تان است. البته در برخی شرایط می‌توان مدل پردازنده متفاوتی را خریداری کرد که در این شرایط می‌بایست از سازگاری مادربرد با سایر قطعات دستگاه مطمئن گردید.

برای اطلاع از سازگاری مادربرد با سایر قطعات دستگاه می توانید از مشاوره‌های ارائه شده توسط کارشناسان تعمیر پردازنده کامپیوتر لنوو بهره برده و یا با مراجعه به وب سایت سازنده مادربورد، از این موضوع مطمئن گردید. توجه داشته باشید که برای خارج کردن CPU باید ابتدا فن آن را خارج کنید. این مرحله بسته به این که شما پردازنده اینتل یا پردازنده AMD داشته باشید، متفاوت خواهد بود.

تعمیر پردازنده اینتل

برای تعمیر پردازنده اینتل، با استفاده از یک پیچ گوشتی گیره های فن را در جهت دستور داده شده توسط فلش، بچرخانید. گیره‌ها را به سمت بالا بکشید و قسمت انتقال دهنده گرما و فن را با هم خارج کنید. اهرم روی پردازنده را به سمت بالا آزاد کنید و پردازنده را از جای خود خارج کنید. پردازنده جدید خود را بجای پردازنده قبلی قرار دهید.

حال باید فن و فن را بر روی پردازنده نصب کنید. در حین انجام این کار مطمئن شوید که پایه های فن شما در جهت مخالف با جهت های نشان داده شده، باشد. پس از این کار فن را بر روی پردازنده قرار دهید. توجه داشته باشید که از محکم بودن گیره‌ها ممطئن شوید. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با این بخش می‌توانید به مرکز تعمیر کامپیوتر لنوو مراجعه نمایید.

تعمیر پردازنده اینتل

تعمیر پردازنده AMD

در صورتی که پردازنده بکاررفته در کامپیوتر لنوو شما ساخت شرکت AMD است برای خارج کردن آن ابتدا دسته مربوط به آن را به طرف بالا بکشید. پس از این کار می‌توانید گیره مربوط به آن را از قسمت بالای پردازنده خلاص کنید. فن خنک کننده را به آرامی بالا بکشید و سپس برای آزاد کردن گیره های پایینی فن کمی آن را تکان داده و گیره را بچرخانید.

پس از این کار می‌توانید با آزاد کردن اهرم بر روی پردازنده، این پردازنده را خارج کنید. پردازنده جدید را جایگزین کردهف اهرم را ببندید و فن را بر روی آن قرار دهید. پردازنده شما باید یک خنک کننده جدید داشته باشد و بر روی خود دارای یک اهرم گرمایی باشد. برای متصل کردن این، اهرم آن را بالا بکشید، گیره ها را به طرف مخالف جهت های نشان داده شده بر روی آن بچرخانید تا آزاد شود.

پس از این کار بر روی پردازنده، فن خنک کننده را قرار دهید. با دقت و احتیاط فن را در جای خود قرار دهید. مطمئن گردید که کابل برق فن خنک کننده به منبع برق CPU بر روی مادربورد وصل است. حال کامپیوتر خود را روشن کنید و BIOS خود را مجدداً پیکربندی کنید. با این کار تعمیر پردازنده لنوو شما به اتمام رسیده و اشکالات پیش آمده در سی پی یو آن رفع می‌گردد.

تعمیر پردازنده AMD

نمایندگی مجاز لنوو در تهران

نمایندگی مجاز لنوو در تهران ارائه دهنده تخصصی‌ترین سرویس های تعمیر و فروش به متقاضیان است. نمایندگی لنوو فعالیت خود را همزمان با ورود محصولات لنوو به کشور آغاز کرد و تمرکز خود را بر جذب مهندسان کارآمد و باسابقه‌ی این حوزه گماشت؛ پس از چندی به یُمن حضور پرسنل فنیِ متخصص و مهندسان متبحر، این مرکز توانست اطمینان مشتریان خود را بیش از پیش جلب کند؛

از همین‌رو سال‌هاست که نام محصولات لنوو با نمایندگی لنوو گره‌ خورده و کاربرانِ محصولاتِ این شرکت در صورت بروز هرگونه نقص در دستگاه‌های خود، نخستین انتخابشان برای تعمیر، نمایندگی مجاز لنوو در تهران بوده است. خدمات ارائه شده در این مرکز، محدود به دستگاهی خاص نیست و تمامی تولیدات لنوو نظیر تبلت، نوت‌بوک، فتوکپی، پرینتر، تلفن همراه، هارددیسک، تعمیر کامپیوتر لنوو، تلویزیون و … را در بر می گیرد.