جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر لپ تاپ لنوو

اگر از لپ تاپ های لنوو استفاده می کنید و نیاز به دریافت خدمات تعمیر لپ تاپ لنوو دارید، تکنسین های مجرب و حرفه ای نمایندگی Lenovo مرکز سخت افزار ایران در خدمت شما هستند. همکاران ما برای عیب یابی و تعمیر لپ تاپ، از دستگاه ها و برنامه های پیشرفته و بروز استفاده می کنند. دانش فنی، تجربه و استفاده از ابزار حرفه ای به آنها این توانایی را داده است که انواع مشکلات لپ تاپ را ریشه یابی کرده و برطرف نمایند.

پس از عیب یابی دقیق دستگاه و شناسایی بخش های آسیب دیده، قطعات معیوب، ترمیم شده و یا تعویض می گردند. سپس اقدامات نرم افزاری مورد نیاز برای تعمیر لپ تاپ لنوو انجام شده و به این ترتیب، مشکلات دستگاه برطرف می شوند. در نهایت لپ تاپ تست شده و بدون ایراد، به مشتری تحویل داده می شود.

تعمیر لپ تاپ لنوو

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو

نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو، در خدمت دارندگان مدل های مختلف تولیدات این برند است تا تخصصی ترین خدمات تعمیراتی را به آنها ارائه دهد. انواع مدل های لپ تاپ و نوت بوک لنوو در این مرکز به شکل حرفه ای ترمیم و بهسازی می شوند. کافی است با شماره 54114-021 تماس بگیرید تا کارشناسان مرکز تعمیرات لپ تاپ لنوو شما را راهنمایی کنند.

استفاده از تجهیزات پیشرفته و نظارت مجرب ترین تکنسین ها بر مراحل عیب یابی و تعمیر، نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو را به یکی از بهترین تعمیرگاه های لپ تاپ تبدیل کرده است. کافی است با نمایندگی لنوو تماس بگیرید تا تیم پذیرش در محل به آدرس شما آمده و مراحل پذیرش، تعمیر و تحویل دستگاه را در اسرع وقت، انجام دهند.

تعمیر لپ تاپ لنوو در تهران

تعمیرات لپ تاپ لنوو در تهران، توسط شعب نمایندگی لنوو مرکز سخت افزار ایران انجام می شود. شعبه های ستارخان، سعادت آباد، امیرآباد (اکسپرس) فرجام، پیروزی و ولیعصر، در خدمت شما هستند تا انواع لپ تاپ های لنوو را با بهترین کیفیت و در کوتاه ترین زمان، ترمیم کنند.

در هر نقطه از تهران، غرب، شرق، شمال، جنوب یا مرکز، کافی است به یکی از شعب نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو تماس بگیرید تا همکاران ما اقدامات لازم را برای عیب یابی و ترمیم لپ تاپ شما انجام دهند.

تعمیر لپ تاپ لنوو در کرج

اگر ساکن کرج هستید، تیم تعمیر لپ تاپ لنوو در کرج برای ترمیم مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری این دستگاه کنار شما هستند. نمایندگی لنوو کرج، واقع در شاهین ویلا، به اقصی نقاط استان البرز شامل باغستان، هفت تیر، عظیمیه، رجایی شهر، مهرشهر، ماهدشت، محمدشهر، هشتگرد، اشتهارد، ملارد و … سرویس دهی می کند.

اگر لپ تاپ شما ایراد دارد یا آسیب دیده و نمی توانید مشکل را با اقداماتی همچون ریستارت و … برطرف کنید، لازم نیست به تهران مراجعه کنید؛ تعمیر لپ تاپ Lenovo در کرج به شکل تخصصی و مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا توسط تکنسین های مجرب و حرفه ای انجام می شود.

تعمیر لپ تاپ لنوو در محل

تعمیر لپ تاپ لنوو در مشهد

دارندگان لپ تاپ های برند لنوو که در مشهد زندگی می کنند هم، می توانند در صورت بروز هر گونه مشکل در دستگاه خود، به نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو مراجعه کنند. شعبه مشهد این نمایندگی در ملک آباد واقع شده است. شما می توانید به راحتی به محل مراجعه کرده یا در صورت نیاز، از خدمات پذیرش در محل استفاده کنید. ضمن اینکه تمام سرویس های تعمیر لپ تاپ لنوو در مشهد، با گارانتی همراه هستند. به این ترتیب می توانید رفع هر گونه مشکل اعم از نرم افزاری یا سخت افزاری را به ما بسپارید.

ثبت درخواست تعمیر لپ تاپ لنوو در محل

نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو علاوه‌بر اینکه سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل را به کاربران ارائه می‌‌دهد؛ تا کارشناس مربوطه به آدرس موردنظر کاربر اعزام شده و لپ تاپ معیوب شده را تحویل گرفته و پس از انتقال به واحد تعمیرات این مرکز و تعمیر تخصصی آن، لپ تاپ را درب منزل به کاربر تحویل دهد؛ سرویس تعمیر لپ تاپ لنوو در محل را نیز به کاربران ارائه می‌دهد. برای استفاده از این سرویس می‌توانید با نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو تماس بگیرید؛ تا کارشناسان این مرکز درخواست شما را مبنی بر استفاده از سرویس تعمیر لپ تاپ لنوو در محل ثبت کنند و تکنسین های متخصص را به آدرس موردنظر شما اعزام کنند.

تعمیرات لپ تاپ لنوو

هزینه تعمیرات لپ تاپ لنوو

برای این که بدانیم هزینه تعمیر لپ تاپ لنوو چقدر است، باید دستگاه و بخش های مختلف آن را با دقت عیب یابی کنیم. درواقع تکنسین ما در نمایندگی لنوو، اجزای لپ تاپ را بررسی می کند تا بداند که کدام بخش ها یا قطعات آسیب دیده اند. بر حسب نوع و شدت خرابی هریک از اجزا، تعیین می شود که آیا نیاز به تعویض قطعه معیوب است یا ترمیم آن کفایت می کند. نکته دیگر این که معمولا قیمت تعمیر لپ تاپ Lenovo و سایر برندها در مشکلات نرم افزاری زیاد نیست.

اما به ویژه اگر نیاز به تعویض قطعات باشد، باید خود را برای پرداخت مبالغ قابل توجهی آماده کنید. همکاران ما پس از عیب یابی دقیق، هزینه تعمیر لپ تاپ لنوو را به صورت تقریبی برآورد و به شما اعلام می کند. اما قیمت اعلام شده قطعی نیست و ممکن است در پایان و با توجه به اقدامات انجام شده، کاهش یا افزایش پیدا کند.

تعمیرات لپ تاپ lenovo

مراحل تعمیر لپ تاپ Lenovo

پیش از این که به صورت حضوری برای تعمیر لپ تاپ لنوو مراجعه کنید، بهتر است با نمایندگی Lenovo تماس بگیرید. به این ترتیب مطمئن می شوید که خدمات مورد نظر به شما ارائه می شود و قطعات یدکی و … موجود هستند.

1- تماس با نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو

2- عیب یابی لپ تاپ توسط تکنسین مجرب

3- اعلام هزینه تعمیرات لپ تاپ لنوو

4- تعمیر و تعویض قطعات لپ تاپ

5- تست و تحویل لپ تاپ لنوو

خدمات تعمیر لپ تاپ لنوو

تخصصی‌ترین سرویس‌های سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با انواع لپ تاپ لنوو با حضور در این مرکز قابل دریافت است. در این مرکز، سرویس‌های مرتبط با تعمیر لپ تاپ لنوو در سه پارت مجزای عیب‌یابی، تعمیرات سخت افزاری و تعمیرات نرم افزاری انجام می‌پذیرد. در پارت عیب‌یابی، لپ تاپ های تحویل داده شده به این مرکز مورد بررسی قرار گرفته و نوع اشکال پیش امده در آنها شناسایی می‌گردد.

پس از تشخیص نوع اشکال پیش آمده در لپ تاپ لنوو، دستگاه جهت دریافت تعمیرات، به یکی از دو پارت تعمیرات سخت افزاری یا نرم افزاری تحویل داده می‌شود. لپ تاپ تعمیر شده در پایان از نظر صحت عملکرد، توسط کارشناسان تست شده و درنهایت تحویل مشتری می‌گردد. در بخش زیر به چهار نمونه از خدمات قابل دریافت در مرکز تعمیرات لپ تاپ لنوو اشاره می گردد.

تعمیر لپ تاپ Lenovo

1. رفع مشکلات کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

گاهی برای تعمیر لپ تاپ لنوو باید کارت گرافیک آن را ترمیم کرد. یکی از مشکلاتی که معمولا ناشی از خرابی کارت گرافیک است، تصویر نداشتن صفحه نمایش است. در این شرایط سیستم روشن شده و به خوبی کار می کند، اما هیچ تصویری از نمایشگر پخش نمی شود. البته مشکلات دیگری مثل نمایش تصاویر به صورت به هم ریخته، شطرنجی شدن تصاویر در صفحه نمایش، به هم ریختن رنگ ها و ارائه تصویر سیاه در صفحه نمایش هم نشان دهنده خرابی این قطعه هستند.

برای رفع مشکلات کارت گرافیک لپ تاپ لنوو یا هر برند دیگری در این شرایط، باید این قطعه را ترمیم و یا تعویض کرد. گیر کردن تصویر، باد کردن و خال زدگی چیپ گرافیک، بوق زدن هر دو سمت خازن های سرامیکی smd دور تا دور چیپ در تست سلامت چیپ، ایجاد خطوط افقی، سفید و یا مات شدن صفحه نمایش، ریست شدن و نمایش ارور Blue Screen بعد از نصب درایور گرافیک و نمایش تصویر به رنگ آبی هم مشکلات دیگر کارت گرافیک هستند. حتی گاهی امکان ترمیم این بخش وجود ندارد و تیم تعمیرات لپ تاپ LENOVO اقدام به تعویض کارت گرافیک با نمونه جدید می کنند.

2. تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو

گاهی مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ به گونه ای است که ناچار به تعویض ال سی دی هستیم. اما در چه شرایطی باید ال سی دی لپ تاپ لنوو تعویض شود ؟ ضربه خوردن یکی از عواملی است که باعث خرابی LCD لپ تاپ می شود؛ زیرا با ضربه خوردن پیکسل های صفحه بهم می ریزد و هم چنین به برد اصلی لپ تاپ صدمه وارد می شود.

علائم رایج خرابی ال سی دی لپ تاپ عبارت اند از: شکستگی و ترک خوردگی در قسمت های مختلف LCD ، تغییر رنگ در یک قسمت ال سی دی ، ایجاد یک نقطه سیاه رنگ بزرگ در یک بخش از LED یا LCD ، ایجاد خطوط افقی یا عمودی به رنگ سیاه در قسمت های مختلف تصویر، سوختگی پیکسل، شکستگی کامل و نداشتن نورو… جهت تعمیر و تعویض ال سی دی لپ تاپ بهتر است به نمایندگی معتبر تعمیر لپ تاپ Lenovo مراجعه کرده و این کار را به متخصصین تعمیر لپ تاپ لنوو بسپارید. اما اگر تعمیرکار لپ تاپ هستید و علاقه مند به یادگیری بیشتر مقاله آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ را مطالعه نمایید.

3. تعمیر مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ لنوو

اگر از کاربران لپ تاپ ها باشید ممکن است با مشکلاتی مانند سیاه شدن صفحه نمایش لپ تاپ لنوو ، شطرنجی شدن صفحه نمایش ، ارور صفحه آبی لپ تاپ لنوو ، به هم ریختگی رنگ ها ، برفکی شدن تصویر لپ تاپ لنوو و… مواجه شده اید. مشکلات مربوط به صفحه نمایش ممکن است مربوط به کارت گرافیک ، سی پی یو ، خرابی فلت ، بک لایت و.. باشد یا این که یک ایراد نرم افزاری موجب بروز مشکل شود.

اما راه حل مشکل چیست؟ کارشناسان نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو ابتدا دستگاه را عیب یابی نرم افزاری و سخت افزاری می کنند. با تشخیص مشکل نسبت به تعمیرات نرم افزاری لپ تاپ لنوو یا تعمیر سخت افزاری لپ تاپ لنوو اقدام می نمایند.

4. تعمیر قاب لپ تاپ لنوو

اگر قاب لپ تاپ بشکند یا حتی یک ترک جزئی بردارد، لازم است هر چه زودتر برای تعمیر قاب لپ تاپ لنوو اقدام کنید. گاهی قاب از بدنه جدا می شود و سلامت ال سی دی به خطر می افتد. پرت شدن از ارتفاع یا افتادن یک شئ سنگین روی لپ تاپ، ممکن است باعث شکستگی قاب یا ترک خوردگی آن شود. در همه این موارد، تعمیر قاب لپ تاپ Lenovo ضروری است و باید در اولین فرصت انجام شود. حتی ممکن است امکان ترمیم قاب وجود نداشته و تکنسین ناچار به تعویض آن شود. کارشناس تعمیر لپ تاپ لنوو تشخیص می دهد که تعمیرقاب لپ تاپ امکان پذیر است یا لازم است قاب لپ تاپ تعویض شود.

5. تعمیرات لولا لپ تاپ لنوو

تعمیر یا تعویض لولای لپ تاپ لنوو بستگی به این دارد که شدت شکستگی لولا چه مقدار است و همچنین برند لپ تاپ در این موضوع تاثیر گذاراست. لپ تاپ هایی که بدنه بسیار نازکی دارند ممکن است امکان تعمیر لولا وجود نداشته باشد و یا با تعمیر لولا ظاهر لپ تاپ زیبایی خود را از دست بدهد. تمام این ها به تشخیص تعمیرکار و موجود بودن قطعه اورجینال برمی گردد. اگر شکستگی سطحی باشد امکان تعمیر لپ تاپ لنوو وجود دارد ولی در صورت وسیع بودن آن ، امکان تعمیر یا جوشکاری وجود نداشته و باید لولای شکسته با نمونه سالم و مربوط به همان مدل لپ تاپ تعویض شود. در این موارد لازم است که از قطعه جدید و استاندارد استفاده کنیم تا دوباره لپ تاپ شما مثل روز اول قابل حمل و نقل باشد.

6. تعمیر کیبورد لپ تاپ لنوو

یکی از اشکالاتی که ممکن است کاربران لپ تاپ های لنوو با آن مواجه شوند، خرابی کلیدهای لپ تاپ یا همان کیبورد لپ تاپ لنوو است. بروز اشکال در این بخش ممکن است به دلیل ریخته شدن مایعات بر روی کیبورد لپ تاپ، جداشدگی دکمه کیبورد از خار، بروز اشکال در مادربورد، نصب برنامه جدید و در نهایت عدم بروز رسانی درایور صفحه کلید اتفاق بیفتد. خوشبختانه خرابی های پیش آمده در کیبورد لپ تاپ، به راحتی قابل تعمیر است و مشکل چندان حادی به شمار نمی آید.

تعمیر کیبورد لپ تاپ لنوو

7. تعویض کیبورد لپ تاپ لنوو

همان طور که اشاره کردیم در خرابی های رایج کیبورد لپ تاپ ، معمولا دکمه های لپ تاپ کار نمی کنند. این موضوع ممکن است در مورد یک یا چند دکمه اتفاق بیفتد. یا این که ممکن است شاهد تایپ اشتباه حروف باشید. دلیل خرابی کیبورد لپ تاپ منشا سخت افزاری و نرم افزاری دارد. در مشکلات سخت افزاری کیبورد لپ تاپ ، کیبورد دستگاه شما از نظر سخت افزاری آسیب دیده و در حالاتی بعضی از دکمه ها کار نمیکند و در حالاتی هم کل کیبورد از کار می افتد. پس از بررسی لپ تاپ توسط کارشناس ممکن است امکان تعمیر کیبورد وجود داشته باشد و در مواقع نیز ممکن است تنها راه تعویض کیبورد لپ تاپ باشد.

مشکلات نرم افزاری نیز از جمله عدم نصب صحیح ویندوز ، عدم نصب صحیح درایور های لپ تاپ ، به هم ریختن پروگرام بایوس ، آپدیت بایوس و… ممکن است موجب از کارافتادن کیبورد لپ تاپ شوند که پس از عیب یابی توسط کارشناس مشکل کیبورد لپ تاپ لنوو رفع خواهد شد معمولا برای رسیدن به یکی از این دو مورد ، ابتدا قسمت های نرم افزاری را چک می کنیم و پس از کسب اطلاع در مورد صحت کار در بخش نرم افزار ، به سراغ سخت افزار می رویم و مشکل را از آنجا پیگیری می کنیم .

8. تعمیر مشکل کارت شبکه لپ تاپ لنوو

 اگر کارت شبکه لپ تاپ لنوو شما کار نمی‌کند این احتمال وجود دارد که درایور آن حذف یا دچار مشکل شده باشد. در صورت اطمینان از این مسئله میتوانید اشکال پیش آمده را با بروزرسانی درایور کارت شبکه رفع کنید. (نکته: بدیهی است که در صورت خرابی کارت شبکه لپ تاپ لنوو امکان دسترسی به اینترنت جهت بروزرسانی درایور کارت شبکه لپ تاپ وجود ندارد.

در این شرایط، باید درایور مربوطه را از طریق دستگاه دیگری دانلود کنید و توسط یک فلش یا سی دی به دستگاه مورد نظرتان انتقال دهید). در صورت عدم آشنایی با شیوه انجام این کار توصیه می‌شود به یکی از مراکز تعمیر لپ تاپ لنوو مراجعه کرده و نوع اشکال پیش آمده در دستگاه را با کارشناسان آن مرکز درمیان بگذارید.

9. تعمیر مادربرد لپ تاپ لنوو

اگر سیستم شما به طور کامل از کار افتاد یا اینکه اصلا روشن نشد، مطمئن باشید که مادربرد آن با مشکل روبه‌رو شده است؛ البته گاهی اوقات هم با خرابی مادربرد، لپ تاپ روشن می‌شود و فن آن به کار می‌افتد اما هیچ تصویری در ال سی دی نمایش داده نمی‌شود یا اینکه چراغ لپ تاپ تا چند ثانیه پس از روشن شدن آن، روشن می‌ماند اما خود به خود خاموش می‌شود.

عوامل متعددی وجود دارند که در خرابی مادربرد لپ تاپ نقش دارند از وارد شدن گرد و غبار به لپ تاپ گرفته تا آبخوردگی، نوسانات برق و … . درصورت بروز هر یک از نشانه‌های خرابی مادربرد لپ تاپ، می‌توانید این سیستم را به نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو بسپارید تا به صورت تخصصی مورد عیب‌یابی و تعمیر قرار بگیرد.

10. تعمیر تاچ پد لپ تاپ لنوو

یکی از رایج‌ترین قطعات لپ تاپ که با مشکل روبه‌رو می‌شود و نیاز به تعمیرات تخصصی دارد، تاچ پد لپ تاپ است چراکه استفاده زیادی از آن می‌شود به ویژه اگر کاربر از ماوس استفاده نکند. خرابی تاچ پد لپ تاپ لنوو موجب می‌شود که این قطعه قادر به تشخیص حرکت و موقعیت انگشت کاربر نباشد و به هیچ یک از دستورات کاربر، پاسخی ندهد.

جالب است بدانید که اکثر اوقات مشکلات و اختلالات نرم‌افزاری مانند: ویروسی شدن سیستم یا نصب یک بدافزار موجب از کار افتادن تاچ پد لپ تاپ می‌شوند. تکنسین‌های متخصص نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو با بررسی و عیب‌یابی دقیق منشأ بروز مشکل در تاچ پد، مشکلات نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری آن را به صورت تخصصی برطرف می‌کنند.

11. تعمیر فلت لپ تاپ لنوو

فلت یکی از قطعات بکاررفته در انواع لپ تاپ است که خرابی آن عموماً به دلیل وارد شدن فشارهای بیش از اندازه به لپ تاپ اتفاق می‌افتد. در ساختار سخت افزاری لپ تاپ، فلت laptop، معمولاً یا از کنار لولا و یا از داخل لولا رد شده است؛ درست از همین روست که این قطعه جزو قطعات حساس و در معرض آسیب لپ تاپ است. زیرا اگر ضربه ای از سمت لولا، به لپ تاپ لنوو وارد شود احتمال اینکه فلت تصویر لپ تاپ خراب شود و یا مادربرد و LCD آسیب ببیند زیاد است.

خوشبختانه در صورت خرابی فلت لپ تاپ لنوو امکان تعویض و تعمیر این قطعه وجود دارد. خرابی فلت لپ تاپ علائمی دارد که با مشاهده آنها می‌توان به خرابی این قطعه پی برد. تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با این بخش از دستگاه نیز با حضور در مرکز تعمیر لپ تاپ لنوو قابل دریافت است.

12. تعمیر فن لپ تاپ لنوو

در صورت بروز اختلال و خرابی در فن، آنچه که مهم خواهد بود دو موضوع است؛ یک آنکه آیا امکان تعمیر این قطعه وجود دارد؟ دیگر آنکه تعمیر این قطعه بصرفه‌تر است یا تعویض آن؟ خوشبختانه فن لپ تاپ قیمت چندانی ندارد و در صورتی که امکان تعمیر آن نباشد، می‌توان با صرف هزینه‌ای اندک، آنرا تعویض کرد. تشخیص این مسئله –یعنی نیاز به تعویض یا تعمیر فن لپ تاپ لنوو- پس از بررسی دستگاه مشخص می‌گردد.

کارشناسان ما در مرکز تعمیر لپ تاپ لنوو پس از عیب یابی صحیح و کارشناسانه و بررسی تخصصی این بخش از دستگاه، امکان تعویض و یا تعمیر آن را با شما در میان خواهند گذاشت و در ادامه پس از کسب اجازه از شما، اقدامات مورد نیاز را بر روی دستگاه پیاده می سازند.

تعمیر فن لپ تاپ لنوو

سوالات کاربران لپ تاپ لنوو

آیا تعمیر لپ تاپ لنوو گارانتی دارد؟

خدمات تعمیر لپ تاپ لنوو، دارای ضمانت نامه معتبر مرکز سخت افزار ایران هستند. در پایان تعمیرات، ضمانت نامه ای به شما داده می شود که اصالت اقدامات انجام شده و قطعات یدکی به کار رفته در دستگاه را تضمین می کند. همچنین با توجه به قطعه تعمیر یا تعویض شده و نیز مورد تعمیراتی، مدت زمان مشخصی تعیین می شود تا بتوانید مشکلات احتمالی دستگاه را در آن بازه زمانی، پیگیری و برطرف کنید.

آیا تعمیرات لپ تاپ لنوو در محل انجام می شود؟

تعمیر لپ تاپ لنوو در محل، به صورت پذیرش در محل انجام می شود. به این معنی که سفیران نمایندگی لنوو به آدرس مشتری مراجعه کرده و دستگاه را تحویل می گیرند. سپس لپ تاپ به مرکز تعمیرات منتقل شده و در آنجا توسط تکنسین های مجرب و ماهر، عیب یابی و تعمیر می گردد. در نهایت سفیر لپ تاپ تعمیر شده را در آدرس قبلی به مشتری تحویل می دهد.

چرا لپ تاپ لنوو شارژ نمی شود؟ 

شارژ نشدن لپ تاپ یا ناشی از خرابی باتری است و یا به دلیل معیوب بودن کابل شارژ اتفاق می افتد. در برخی موارد هم ممکن است مشکلات نرم افزاری همچون ویروسی شدن، مانع از شارژ شدن لپ تاپ شوند. اگر پس از عیب یابی مشخص شد که باتری دچار نقص شده، بهتر است این قطعه را در اسرع وقت تعویض کنید تا دیگر قطعات لپ تاپ دچار آسیب دیدگی نشوند.

برای تست شارژر هم می توانید لپ تاپ را با یک کابل دیگر شارژ کنید. اگر همچنان سیستم شارژ نشد، ایراد از خود لپ تاپ است. کارشناسان تعمیرات لپ تاپ لنوو توصیه می کنند که کاربران خود برای عیب یابی یا ترمیم آداپتور شارژ اقدام نکرده و این کار را به تکنسین های حرفه ای محول کنند.

علت هنگ کردن لپ تاپ لنوو چیست؟

تمامی لپ تاپ های ویندوزی و IOS ممکن است گاهی هنگ کرده و به صورت روان و ساده بوت نشوند. همچنین ممکن است سیستم هنگام اجرای یک برنامه خاص قفل شده یا اصلاحا فریز شود. معمولا منشأ هنگ کردن لپ تاپ لنوو و دیگر برندها نرم افزاری است. ممکن است سیستم ویروسی شده باشد یا درایورها و برنامه ها به درستی نصب نشده باشند. پر بودن فضای هارد هم گاهی باعث هنگ کردن لپ تاپ و رایانه می شود.

برای تعمیر لپ تاپ لنوو در این شرایط، می توان سیستم را ویروس کشی کرده و یا درایورها را حذف و مجددا نصب کرد. با ارتقا هارد در صورت امکان و یا سبک کردن حافظه هم می توان مشکل هنگ کردن لپ تاپ Lenovo را برطرف نمود.

چرا لپ تاپ لنوو بالا نمی آید؟

اگر لپ تاپ شما بوت نمی شود یا اصطلاحا بالا نمی آید، ممکن است یک ایراد نرم افزاری و یا حتی یک نقص سخت افزاری در سیستم وجود داشته باشد. معمولا برای تعمیر لپ تاپ لنوو با مشکل بوت نشدن، اول پاور و اتصالات آن را عیب یابی می کنند. همچنین باید مطمئن شد که تمامی دستگاه های جانبی متصل به لپ تاپ سالم هستند و ایرادی ندارند. چرا که این مساله می تواند فرایند بوت را مختل کند. مورد بعدی که بررسی می شود، درایورها هستند. اگر درایورهای مختلف به درستی نصب نشده باشند، ممکن است سیستم عامل بالا نیاید. اگر همه این بخش ها بدون ایراد باشند، احتمالا بالا نیامدن لپ تاپ لنوو ناشی از ایرادهای سخت افزاری است.

چرا لپ تاپ لنوو روشن نمی شود؟

یکی از مشکلات نسبتا رایجی که کاربران لپ تاپ بعضا با آن مواجه می شوند، روشن نشدن این دستگاه است. یکی از دلایل اصلی بروز این اتفاق، خرابی باتری است. ممکن است باتری شارژ نداشته باشد یا از کار افتاده باشد و مانع از روشن شدن لپ تاپ شود. گاهی سیستم روشن شده و صدای فن می آید، اما نمایشگر تصویری ارائه نمی دهد. در این صورت ایراد از صفحه نمایش است و باید به فکر ترمیم یا تعویض این قطعه باشید.

خرابی دکمه پاور هم ممکن است باعث روشن نشدن لپ تاپ شود. خرابی هارد دیسک و ایرادات کارت گرافیک هم دلایل دیگر روشن نشدن لپ تاپ محسوب می شوند. تیم تعمیرات لپ تاپ لنوو پس از بررسی و عیب یابی بخش های ذکر شده، آنها را ترمیم یا در صورت نیاز تعویض می کنند تا مشکل روشن نشدن سیستم برطرف شود.

چگونه درایورهای لپ تاپ لنوو را نصب کنیم؟

برای نصب درایور در لپ تاپ های لنوو، باید اول DVD مورد نظر را در دستگاه گذاشته و پس از اجرا، فایل setup را اجرا کنید. سپس درایور مورد نظر را مطابق با مراحل ذکر شده نصب کنید و منتظر بمانید تا سیستم ریستارت شود. نصب درست درایورها تاثیر انکارناپذیر در روند کاری لپ تاپ دارد و اگر اشتباه نصب شوند، فرایند بوت و دیگر عملکردهای سیستم را مختل می کند.

چگونه مشکل تنظیم نشدن نور صفحه لپ تاپ لنوو را برطرف کنیم؟

برخی از کاربران از نور نمایشگر لپ تاپ راضی نبوده و به دنبال تنظیم مجدد آن هستند. برای برطرف کردن مشکل تنظیم نشدن نور نمایشگر در لپ تاپ لنوو، روشهای مختلفی وجود دارد. در ویندوز 10 می توانید از برنامه تنظیم نور در کنار صفحه استفاده کنید. وارد کنترل پنل شده و پاور آپشن را باز کنید تا تنظیمات نور در دسترس شما قرار بگیرد. همچنین می توانید درایور نور را حذف و مجددا نصب کنید. در ویندوز 7 و 8 با بروز رسانی فایل های سیستمی و درایور LaunchManager Application می توانید از کلیدهای میانبر برای تنظیم نور استفاده کنید.

ارور فن لپ تاپ لنوو چگونه از بین می رود؟

برای از بین برد خطای فن در لپ تاپ های لنوو، اول مطمئن شوید که دمای CPU نرمال است. سپس اگر در برنامه خاصی با این ارور مواجه هستید، نسخه قدیمی نرم افزار را نصب کنید. اگر ارور فن مدام به نمایش در می آید، باید تنظیمات بایوس لپ تاپ لنوو را بررسی و اصلاح کنید. همچنین می توانید میزان RPM را از بایوس تغییر دهید. اگر مشکل حل نشد، تیم تعمیر لپ تاپ Lenovo برای ارائه خدمات تخصصی تر در خدمت شما هستند.

نمایندگی لنوو و مقالات تعمیرگاه تخصصی لنوو

علی‌رغم کیفیت بالای محصولات لنوو ، باید در نظر داشت که کار با این دستگاه هایِ باکیفیت نیز ما را از مراجعه به مراکز تعمیر بی‌نیاز نمی‌سازد، زیرا دستگاه های لنوو نیز به مرور زمان، به سبب استهلاک قطعات و یا عدم استفاده صحیح از دستگاه دچار اشکالات سخت‌افزاری و یا اختلال در سیستم‌ نرم افزاری خود می شوند. (اگرچه عدم آشنایی کاربران با عملکرد این تجهیزات نیز در وقوع این امر بی تأثیر نیست).

بنابراین در این میان آنچه حائز اهمیت بسیار است، مراجعه به یک مرکز مجاز نظیر نمایندگی لنوو جهت انجام تعمیرات است. مراجعه به نمایندگی لنوو به کاربر این اطمینان را می بخشد که تعمیرات پیاده شده روی دستگاه، منطبق بر استانداردهای بین المللی و شرکتی است و حتی الامکان سیستم کیفی دستگاه به همان سطح اولیه باز خواهد گشت. برخی از مطالب و مقالات تعمیرگاه تخصصی لنوو از طریق بخش زیر قابل دسترسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.