جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

خرابی پاور لپ تاپ لنوو

یکی از ایراداتی که ممکن است برای دستگاه پیش بیاید خرابی پاور لپ تاپ لنوو است. پاور لپ تاپ همانند پاور کامپیوتر انرژی الکتریکی مورد نیاز قطعات را تأمین می کند. با توجه به میزان انرژی مورد نیاز، پاور برق را از باطری و یا شارژر گرفته و آن را به قسمت های مختلف انتقال می دهد. در برخی از لپ تاپ های لنوو، پاور از مادربرد جدا بوده و قطعاتی همچون جک برق و ماسفت های ورودی که مربوط به بخش پاور مادربرد هستند، روی برد پاور قرار دارند. در برخی از مدل ها نیز، پاور بخشی از مادربرد می باشد.

با توجه به این موضوع، درصورت خرابی منبع تغذیه، بسته به نوع پاور ممکن است مادربرد نیز تعمیر شود. درصورتی که منبع تغذیه لپ تاپ شما خراب شده و برای رفع مشکل آن نیاز به کمک دارید، با متخصصان مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان شما را جهت رفع مشکل یاری کنند. این مرکز یکی از مراکز تخصصی تعمیر لپ تاپ لنوو در ایران می باشد که با کادری مجرب و خبره تمامی مشکلات لپ تاپ شما را برطرف می کند. در ادامه علائم خرابی پاور و نحوه تعمیر آن را مرور می کنیم.

علائم خرابی پاور لپ تاپ لنوو

علائم خرابی پاور لپ تاپ لنوو

پاور وظیفه تأمین برق لپ تاپ را برعهده دارد بنابراین اولین نشانه خرابی آن می تواند روشن نشدن دستگاه و یا خاموش شدن ناگهانی آن باشد. پاور، برق مورد نیاز را از کابل لپ تاپ دریافت کرده و میان اجزای سیستم پخش می‌کند. اگر در این میان اختلالی در عملکرد آن به وجود آید، معمولاً لپ تاپ روشن نمی شود.

بنابراین چنانچه دکمه پاور را فشاره داده اید ولی لپ تاپ شما روشن نمی شود یکی از احتمالات آن، خرابی پاور لپ تاپ لنوو می باشد. پاور ممکن است به دلایل مختلفی دچار مشکل شود. کار کردن بیش از حد دستگاه ، داغ شدنهای مداوم لپ تاپ، استفاده از شارژرهای غیراستاندارد، آب خوردگی و ضربه خوردن لپ تاپ از مهمترین عوامل مؤثر در خرابی لپ تاپ می باشد.

رفع خرابی و تعمیر پاور لپ تاپ لنوو

برای برطرف کردن مشکل منبع تغذیه لپ تاپ، باید آن را تعمیر کنید. البته تعمیر آن تنها به دست افراد متخصص و باتجربه انجام می شود و شما شخصا نمی توانید چنین کاری را انجام دهید. در مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ لنوو با استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته ای که وجود دارد، پاور و برد پاور لپ تاپ از دستگاه خارج شده و عیب یابی می شود.

اگر امکان تعمیر منبع تغذیه وجود داشته باشد، کارشناسان آن را برای شما تعمیر خواهند کرد در غیر این صورت باید برای رفع خرابی پاور لپ تاپ لنوو، آن را تعویض کنید. البته توصیه کارشناسان نیز، تعویض برد می باشد تا مشکل به صورت ریشه ای برطرف شده و عملکرد دستگاه افت نکند. پاور قطعه ای مهم در لپ تاپ می باشد بنابراین شایسته است در صورت خرابی آن، یک منبع تغذیه نو و فابریک جایگزین آن کنید.

مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ لنوو

تعمیر مادربرد، تعمیر فلت، تعویض صفحه نمایش، عیب یابی مشکلات بایوس، تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ، تعمیر هارد، تعویض گرافیک، تعویض پورت HDMI، رفع مشکل شارژ نشدن لپ تاپ و بسیاری دیگر از تعمیرات لپ تاپ در مرکز سخت افزار ایران به دست تکنسین های باتجربه انجام می شود. این واحد به صورت تخصصی تنها به تعمیر لپ تاپ های لنوو فعالیت دارد و یکی از عوامل موفقیت آن نیز همین موضوع می باشد.

از دیگر ویژگی های این مرکز تخصصی، استفاده از قطعات اصلی و اورجینال در فرآیند تعمیر لپ تاپ می باشد. در این مجموعه اگر لپ تاپ نیاز به تعویض قطعه داشته باشد، برای حفظ کیفیت دستگاه، از قطعات فابریک برای تعمیر آن بهره گرفته می شود.