جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا فن لپ تاپ صدا می دهد؟

صدا دادن فن لپ تاپ ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیافتد. گاهی این صدا ممکن است به حدی زیاد باشد که کاربر را کلافه کرده و تمرکز او را به هم بریزد. در این شرایط ممکن است تعمیر لپ تاپ لنوو ضروری به نظر برسد. در این صورت، برای تعمیر فن باید به نمایندگی مجاز لنوو مراجعه کنید. در این مرکز کارشناسان ابتدا لپ تاپ را به دقت عیب یابی کرده سپس اقدام به تعمیر یا تعویض فن می کنند.

بنابراین درصورتی که فن لپ تاپ شما صدا می دهد، بهترین کار این است که آن را به متخصصان نمایندگی لنوو نشان دهید. اما اگر این سؤال برای شما پیش آمده که چرا فن لپ تاپ صدا می‌دهد، در اینجا سعی می کنیم مهمترین علت‌های صدا دادن لپ تاپ را بررسی کنیم. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات مورد نیاز را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم.

صدا دادن فن لپ تاپ

دلایل صدا دادن فن لپ تاپ

اگر می‌خواهید برای تعمیر لپ تاپ لنوو اقدام کنید، بهتر است ابتدا دلایلی که موجب سر و صدای فن لپ تاپ می‌شود را با یکدیگر مرور کنیم. این موضوع سبب می شود در آینده از بروز چنین مشکلاتی در لپ تاپ جلوگیری شود. صدای فن ممکن است بلافاصله پس از روشن کردن دستگاه شنیده شود و یا اینکه پس از گذشت مدتی به تدریج صدای فن زیاد شود. در هر صورت، ایراد در فن لپ تاپ باید هرچه سریعتر برطرف شود. 

در صورت عدم رسیدگی به موقع، ممکن است سیستم پردازش دستگاه با مشکل مواجه شده و از کار بیفتد. یافتن دلایل این موضوع می‌تواند تعمیرکاران را در تعمیر فن لپ تاپ لنوو یاری کند. در ادامه چند مورد از مهمترین عوامل مؤثر بر صدا دادن فن لپ تاپ را بررسی می‌کنیم.

1. اجرا کردن برنامه‌های زیاد در سیستم

هنگامی شما برنامه های زیادی را به طور همزمان در لپ تاپ اجرا کنید، CPU و حافظه دستگاه مجبورند فعالیت بیشتری از خود نشان دهند. فعالیت بیشتر پردازشگر، موجب گرم شدن دستگاه شده و در نتیجه سرعت فن ها نیز افزایش می یابد. این کار باعث صدا دادن فن لپ تاپ می‌شود. بنابراین اگر برنامه های متنوعی را در سیستم خود اجرا کرد‌ه‌اید با بستن آنها، احتمالاً صدای فن لپ تاپ کاهش پیدا می کند. درصورت عدم رفع این مشکل احتمالاً فن لپ تاپ لنوو خراب شده و یا نیاز به تعویض دارد.

این مقاله کاربردی را از دست ندهید: بالا رفتن مصرف سی پی یو لپ تاپ

2. صدا دادن فن لپ تاپ به دلیل گرد و غبار

فن لپ تاپ برای عملکرد مناسب نیاز به تهویه مناسب دارد تا بتواند به درستی هوای گرم را به خارج انتقال دهد. وجود گرد و غبار در سیستم تهویه لپ تاپ، عملکرد فن را دچار اختلال کرده و باعث ایجاد سر و صدای زیاد می شود. اگر مسیر تهویه را تمیز نکنید ممکن است در آینده مجبور به تعویض فن لپ تاپ لنوو شوید.

برای تمیز کردن مجرای عبور هوا در لپ تاپ باید به متخصص فنی در نمایندگی لپتاپ لنوو مراجعه کرد. این کار با استفاده از تجهیزات ویژه صورت گرفته و پس از تمیز شدن سیستم، به احتمال زیاد، صدا دادن فن لپ تاپ شما برطرف خواهد شد. درصورتی که باز هم صدای فن خنک کننده لپ تاپ زیاد باشد باید نسبت به تعمیر فن لپ تاپ لنوو اقدام کرد.

3. فرسوده شدن فن و خرابی آن

سر و صدای زیاد لپ تاپ ممکن است به دلیل فرسوده شدن و خرابی اجزای آن باشد. وجود مانع در هنگام چرخیدن و شل شدن مکان قرار گرفتن آنها ممکن است از دلایل صدا دادن فن لپ تاپ باشد. فن نیز همانند دیگر قطعات الکترونیکی طول عمر مشخصی دارد و با توجه به میزان استفاده کاربر و شیوه نگهداری از لپ تاپ، ممکن است خراب شده و تعویض فن لپ تاپ لنوو را برای کاربر به همراه داشته باشد.

در صورت صدا دادن سیستم خنک کننده لپ تاپ به دلیل فرسودگی آن، باید جهت تعمیر لپ تاپ لنوو به تعمیرگاه مجاز آن مراجعه کرده و برای تعمیر یا تعویض فن، دستگاه را به کارشناسان مربوطه تحویل داد.

چرا فن لپ تاپ صدا می دهد؟

حل مشکل صدای فن لپ تاپ لنوو

با توجه به دلایل صدا دادن فن لپ تاپ لنوو و دیگر برندها می توان این مشکل را به شکل های مختلف، برطرف کرد. بهتر است به محض شنیدن صدای فن لپ تاپ و تداوم آن، برنامه های در حال اجرا را ببندید. دست کم می توانید چند برنامه را که کمتر با آنها کار می کنید، ببندید تا فشار روی سی پی یو و فن، کاهش پیدا کند. 

بهتر است با استفاده از اسپری هوای فشرده، منافذ ورود و خروج هوای لپ تاپ را به خوبی گردگیری و تمیز کنید. تمیز کردن فن و پره های آن نیز به رفع مشکل صدا دادن این قطعه کمک می کند. البته گاهی هم برای حل مشکل صدا دادن فن لپ تاپ Lenovo راهی جز تعمیر یا تعویض فن ندارید.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو

اگر با سر و صدای زیاد فن لپ تاپ مواجه هستید یا اینکه مشکلاتی مانند خاموش شدن لپ تاپ، هنگ کردن لپ تاپ، داغ کردن لپ تاپ، شارژ نشدن باطری، شطرنجی شدن صفحه نمایش و مواردی از این قبیل برای شما پیش آمده، جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد. تیم تخصصی تعمیرات لپ تاپ در نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو در کنار شما است. سال ها تجربه و همراهی با مشتریان سبب شده واحد تعمیرات لنوو به اتخاذ راهبردهایی در خصوص افزایش سطح کارایی و کیفیت خدمات مبادرت کند.

از این رو، گسترش حوزه خدمات، کاهش زمان تعمیر و ارائه سرویس در محل لپ تاپ، در دستورکار نمایندگی قرار گرفت و امروزه همه آنها به مرحله اجرایی رسیده است. باتکیه بر نیروهای زبده و باتجربه و استفاده از تجهیزات پیشرفته و قطعات اصلی، تمامی خدمات مرتبط با تعمیر لپ تاپ لنوو برای مشتریان با ارائه ضمانت نامه معتبر صورت می گیرد. بنابراین چنانچه قصد تعمیر لپ تاپ خود را دارید می توانید با خیال آسوده روی نمایندگی لپ تاپ لنوو حساب باز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.