جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر فلت لپ تاپ لنوو

فلت لپ تاپ لنوو، همچون سایر کابل های فلت بکاررفته در انواع لپ تاپ، از کنار و یا از داخل لولای لپ تاپ رد می‌شود. وظیفه این کابل فلت انتقال تصاویر و داده‌ها از مادر برد لپ تاپ به LED و LCD است. از همین رو دو سر تمامی کابل فلت ها از یک سو به مادربرد و از سوی دیگر به سوکت LED یا LCD دستگاه متصل است.

بدیهی است در صورت خرابی کابل فلت لپ تاپ لنوو ، انتقال تصاویر و داده‌ها از مادربرد به صفحه نمایش دستگاه منتفی شده و دستگاه از کار می‌افتد. خرابی فلت لپ تاپ علائمی دارد که با مشاهده آنها می‌توان پی به خرابی این قطعه برد. (در بخش‌های آتی به نشانه‌های خرابی کابل فلت لپ تاپ لنوو پرداخته خواهد شد). خوشبختانه خرابی های فلت لپ تاپ با تعویض یا تعمیر این بخش از دستگاه قابل رفع است و این مسئله یعنی نیاز به تعمیر یا تعویض فلت- بسته به نظر کارشناس تعمیر لپ تاپ دارد. تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر فلت لپ تاپ لنوو و سایر بخش‌های این دستگاه با حضور در مرکز تعمیر لپ تاپ لنوو قابل دریافت است.

تعمیر فلت لپ تاپ لنوو

نشانه‌‌های خرابی فلت لپ تاپ لنوو

خرابی فلت لپ تاپ لنوو نشانه‌های متعددی دارد که در بخش زیر به پنج مورد از شایع‌ترین‌ آنها اشاره خواهد شد. در صورت بروز اشکال در صفحه نمایش و مشاهده نشانه‌های زیر می‌توانید احتمال دهید که اشکال پیش امده به دلیل خرابی و از کارافتادگی فلت لپ تاپ است. برخی از شایع‌ترین علائم خرابی این قطعه عبارت است از:

(نکته مهم: در تمامی مواردی که به عنوان نشانه های خرابی فلت لپ تاپ لنوو ذکر خواهد شد، اگر یک مانیتور خارجی به لپ تاپ وصل شود، مانیتور همه چیز را خوب نشان خواهد داد. بنابراین برای اطمینان از این مسئله که اشکالات پیش آمده به دلیل خرابی فلت است می‌توانید از یک مانیتور جانبی کمک بگیرید. تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر کابل فلت لپ تاپ لنوو از طریق تماس با نمایندگی تعمیرات لنوو قابل دریافت است).

1. لپ تاپ لنوو شما روشن می‌شود اما صفحه نمایش آن مشکی است. در این وضعیت احتمال دارد که با تمان دادن لپ تاپ صفحه نمایش روشن شود و کار کند.

2. مورد دیگری که می‌تواند حاکی از بروز اشکال در کابل فلت لپ تاپ باشد، سیاه و سفید بودن صفحه نمایش است. در این وضعیت مانیتور خارجی کار می‌کند.

3. لپ تاپ کار می‌کند اما صفحه نمایش آن بسیار تاریک است. ضمن آنکه می‌توان مقدار کمی تغییر رنگ و تصاویر کم نور را نیز مشاهده کرد.

4. یکی دیگر از علائم خرابی فلت لپ تاپ آن است که صفحه نمایش پس از چندبار چشمک زدن تیره می شود. در این وضعیت با تکان دادن لپ تاپ دستگاه دوباره شروع به چشمک زدن می‌کند.

5. خطوط راه راه افقی و عمودی بر روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر می شود، که این خطوط با تکان دادن صفحه تغییر می‌کنند.

تعویض کابل فلت لپ تاپ لنوو

نکته‌ای در ارتباط با تعویض فلت لپ تاپ لنوو، و البته سایر برندهای لپ تاپ- وجود دارد که در حین این کار می‌بایست به آن توجه کرد. این نکته آن است که در تمامی لپ تاپ‌ها، روی قاب A (قاب پشت ال سی دی) و قاب B (قاب دور ال سی دی) دستگاه، محلی برای قرار گرفتن فلت تصویر قرار دارد که فلت در آن قسمت به راحتی قرار می‌گیرد.

این بخش به حالت خار بر روی قاب‌ها قرار دارد و مسیر عبور فلت را نشان می‌دهد. در صورتی که قصد داشته باشید فلت را در جای دیگری قرار دهید –یعنی جایی جز مکان اصلی آن ممکن است این کار منجر به له شدگی، پارگی یا آسیب فلت شود.

بعلاوه ممکن است در اثر برخورد سیمهای فلت دستگاه، لپ تاپ شما دچار اتصالی شده و در نهایت مادربرد دستگاه آسیب ببیند. از این رو پیشنهاد می‌شود در صورت تعویض و تعمیر فلت لپ تاپ لنوو، آنرا درست بر سر جای قبلی خود بگذارید. در صورت عدم آشنایی با انجام این کار می‌توانید از کارشناسان ما در مرکز تعمیر لپ تاپ لنوو کمک بگیرید.

نکته دیگری که در تعمیر و تعویض فلت لپ تاپ لنوو می‌بایست مدنظر قرار گیرد نوع فلت بکاررفته در صفحه نمایش دستگاه است. به طور کلی فلت لپ تاپ لنوو را می‌توان به دو مورد فلت LED و فلت LCD تقسیم کرد. فلت LCD فلتی است که برای لپ تاپ هایی با صفحه نمایش LCD استفاده می‌شود و پین‌های بزرگتری نسبت به فلتهای LED دارد.

فلت LED نیز همانگونه که از نام ان پیداست فلتی است که در لپ تاپ ‌هایی با صفحه نمایش LED استفاده می‌شود. شایان ذکر است تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر فلت لپ تاپ لنوو از طریق تماس با نمایندگی لنوو در تهران قابل دریافت است

نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو

نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو ارائه دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات معیوب به مراجعان است. تعمیر لپ تاپ لنوو در این مرکز به دلیل حضور کارشناسان باتجربه و بهره‌مندی از ابزارآلات پیشرفته، به‌گونه‌ای انجام می‌پذیرد که می‌توان مدعی رفع اکثریت قریب به اتفاق اشکالات پیش آمده در لپ ‌تاپ های Lenovo به دست متخصصان این مرکز بود.

کاربران لپ تاپ های لنوو می توانند با انتخاب آگاهانه‌ی مرکز تعمیر لپ تاپ لنوو در کمترین زمان و با هزینه مصوب، دستگاه معیوب خود را تعمیر نمایند. احترام به مشتریان و هموطنان گرامی در کنار ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات، هدف مدیریت و کادر فنی نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو است. شایان ذکر است تمامی اقدامات مورد نیاز جهت بهبود، بازیابی، سرویس و تعمیر لپ تاپ در این مرکز، بر اساس استانداردهای جهانی و اصول علمی مطرح شده از سوی کمپانی سازنده صورت می‌پذیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.