جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر برد تبلت لنوو

چرا تبلت لنوو دائم ریستارت می شود؟ چرا تبلت لنوو بوت نمی شود؟ دلیل خاموش شدن ناگهانی تبلت لنوو چیست؟ اگر شما هم با چنین مشکلاتی در تبلت لنوو مواجه شده اید لازم است بدانید که برد تبلت شما به دلایل مختلفی از جمله وارد شدن ضربه به این دستگاه، نفوذ رطوبت به آن و یا نوسان برق دچار مشکل شده است. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بیشتر با نقش برد در تبلت و عواملی که موجب خرابی و تعمیر برد تبلت لنوو می شوند آشنا شوید.

تعمیر بد تبلت لنوو

برد تبلت چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر بخواهیم نقش و کاربرد برد در تبلت را توضیح بدهیم، بهتر است بگوییم که برد همه چیز تبلت است؛ چراکه تمامی قطعات و اجزای ریز و درشت تبلت بر روی برد آن قرار دارند. برد تبلت که به آن مادربرد یا مین برد نیز می گویند علاوه بر اینکه نقش و مسئولیت هر یک از قطعات این دستگاه را تعیین می کند، ارتباط لازم بین آن ها را نیز برقرار می کند. با این وجود می توان گفت که بدون وجود برد تبلت هیچ یک از قطعات تبلت هیچ کاری در این دستگاه انجام نمی دهند و نمی توانند هیچ ارتباطی با یکدیگر برقرار کنند. بنابراین بروز هر مشکلی برای برد تبلت، عملکرد کلی این دستگاه را زیر سوال می برد و تبلت را به دستگاهی بلااستفاده تبدیل می کند که تنها را چاره تعمیر برد تبلت است.

چه علائمی نشان می دهند که برد تبلت خراب شده است؟

 • هنگ کردن دائمی تبلت
 • ریستارت شدن مداوم تبلت
 • خاموش شدن کامل تبلت
 • خاموش و روشن شدن پیاپی و بدون توقف تبلت
 • بوت نشدن یا بالا نیامدن تبلت و گیر کردن آن بر روی لوگو لنوو
 • خاموش ماندن نمایشگر تبلت در حالی که خود این دستگاه روشن شده است
 • شارژ نشدن تبلت
 • کار نکردن اسپیکر، دوربین یا میکروفون تبلت
 • مشاهده پیغام های Encrypt Unsuccessful یا Internal Storage Damaged بعد از روشن شدن تبلت

مواردی که باعث خراب شدن برد تبلت می شوند

 • وارد شدن ضربه شدید به تبلت

یکی از مهم ترین عواملی که در خراب شدن برد تبلت لنوو دست دارد، وارد شدن ضربه شدید به این دستگاه است. با این وجود اگر هر یک از مشکلاتی که در بالا اشاره کرده ایم بعد از وارد شدن ضربه به تبلت شما برای این دستگاه به وجود آمده است به این معناست که برد تبلت شما آسیب دیده است. در این صورت بهتر است عیب یابی و تعمیر برد تبلت لنوو را به کارشناسان و تکنسین های نمایندگی تعمیرات تبلت لنوو بسپارید.

 • بروز نوسان برق

یکی دیگر از عواملی که موجب تعمیر برد تبلت لنوو می شود و در خرابی آن دست دارد، بروز نوسان برق است؛ چراکه یکی از وظایف اصلی برد، کنترل ولتاژ ورودی به بخش های مختلف است. در بسیاری از موارد یک باتری خراب یا تقلبی که ولتاژ مناسبی را به برد منتقل نمی کند می تواند باعث خراب شدن آی سی ها و سایر قطعات برد تبلت شود. حتی سوختن یک خازن یا مقاومت در اثر ولتاژ بالا یا پایین می تواند باعث خراب شدن برد اصلی شود. بنابراین توصیه می کنیم حتما از سلامت و اصل بودن باتری گوشی خود مطمئن شوید.

 • نفوذ رطوبت به تبلت

ورود چند قطره آب به داخل تبلت می تواند فاجعه آفرین باشد. نفوذ آب به برد باعث اختلال در عملکرد مدار الکتریکی برد و ایجاد اتصالی در قسمت های مختلف آن می شود. تبلت آب خورده، همیشه در معرض خطر سوختگی مادربرد قرار دارد. در بسیاری از موارد حتی قطرات آب باران و یا چند قطره کوچک که روی صفحه نمایش می ریزند نیز می توانند با نفوذ به درون تبلت باعث آسیب دیدگی برد شوند.

آیا امکان تعمیر برد تبلت لنوو وجود دارد؟

پاسخ به این سوال که آیا امکان تعمیر برد تبلت لنوو وجود دارد یا نه، در گرو عیب یابی دقیق این دستگاه است. با این وجود اگر شاهد علائم خرابی برد تبلت لنوو هستید، بهتر است این دستگاه را به مرکز سخت افزارایران ، نمایندگی تعمیرات تبلت لنوو بسپارید تا تکنسین های این مرکز با عیب یابی دقیق برد این دستگاه تشخیص دهند که آیا برد آن قابل تعمیر است یا خیر. سپس درصورتی که قابل تعمیر بود با سرعت و دقت بالایی به تعمیرات تخصصی آن بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.