علت خاموش شدن ناگهانی تبلت لنوو چیست؟

سوالات متداول

خاموش شدن ناگهانی تبلت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد از فریز شدن یا هنگ کردن این دستگاه گرفته تا خرابی باتری، خرابی شارژر، خرابی برد و خرابی پاور این دستگاه. اگر شما هم با چنین مشکلی در تبلت لنوو مواجه شده اید و به دنبال پیدا کردن دلیل اصلی آن می گردید، بهتر است ادامه این مطلب را از دست ندهید تا با تک تک دلایل خاموش شدن این دستگاه آشنا شوید. درضمن بهتر است درصورت بروز هر گونه مشکلی برای تبلت لنوو که موجب خاموش شدن این دستگاه یا مانع از روشن شدن آن می شود، جهت عیب یابی و تعمیرات تخصصی تبلت لنوو به یکی از شعبه های نمایندگی تعمیرات تبلت لنوو مراجعه کنید.

بررسی دلایل خاموش شدن ناگهانی تبلت لنوو

خرابی هارد تبلت Lenovo

یکی از مهم ترین دلایلی که در خاموش شدن ناگهانی تبلت لنوو دست دارد، خرابی هارد این دستگاه می باشد؛ هارد تبلت همان حافظه داخلی تبلت است که تمامی اطلاعات شما بر روی این دستگاه را دربر می گیرد. البته علائم دیگری هم مانند: ریستارت شدن دائمی تبلت، بوت نشدن آن، هنگ کردن مداوم تبلت و … نشان دهنده خرابی هارد این دستگاه می باشند. مهم ترین عواملی که در خرابی هارد تبلت لنوو دست دارند شامل: وارد شدن ضربه به تبلت لنوو، آبخوردگی این دستگاه، نوسان برق، استفاده از شارژرهای متفرقه و غیراستاندارد، ریست فکتوری تبلت زمانی که شارژ باتری آن زیر 20 درصد است، خاموش یا ریست کردن تبلت زمانی که این دستگاه در حال شارژ شدن است و … می باشند.

 • خرابی باتری تبلت لنوو

جدا از دلایل نرم افزاری که به فریز شدن تبلت و درنهایت خاموش شدن این دستگاه می انجامند، یکی از شایع ترین دلایلی که موجب بروز چنین مشکلی می شود خرابی باتری تبلت است. همانطور که می دانید باتری یکی از قطعات مصرفی تبلت به شمار می رود که دیر یا زود خراب شده و به تعویض نیاز دارد.  البته خرابی باتری مشکلی نیست که به یکباره خودش را نشان دهد؛ به گونه ای که اگر مدت ها قبل از خاموش شدن ناگهانی تبلت لنوو، شاهد زود خالی شدن شارژ باتری این دستگاه بودید، دلیل بروز چنین مشکلی در تبلت شما خراب شدن باتری آن است.

خاموش شدن ناگهانی تبلت
 • خرابی برد تبلت

مهم ترین قطعه هر یک از دستگاه های الکترونیکی به ویژه تبلت، برد است که سایر قطعات را در بر گرفته است و ارتباط لازم را بین آن ها را برقرار می کند. به همین دلیل بدیهی است که با بروز مشکلی برای برد تبلت این دستگاه کاملا خاموش شود. مهم ترین دلایلی که موجب بروز خرابی در برد تبلت می شوند شامل: وارد شدن ضربه به این دستگاه و نوسان برق هستند. بنابراین بهتر است برای جلوگیری از خرابی برد تبلت شدیدا از وارد شدن ضربه به این دستگاه و بروز نوسان برق در آن خودداری کنید. برای اینکه بتوانید مانع از به وجود آمدن نوسان برق در این دستگاه شوید باید هنگام شارژ کردن تبلت لنوو، این دستگاه را حتماً به محافظ برق متصل کنید.

 • خرابی پاور تبلت لنوو

یکی دیگر از دلایلی که موجب خاموش شدن ناگهانی تبلت لنوو می شود، خرابی پاور این دستگاه است که نقش تامین کننده ولتاژ برای قطعات این دستگاه را برعهده دارد. پاور تبلت نیز نسبت به نوسان برق آسیب پذیر است. بنابراین نوسان برق تنها موجب خرابی برد تبلت نمی شود بلکه می تواند آسیب های دیگری هم در این دستگاه به وجود آورد که یکی از مهم ترین آن ها خرابی پاور تبلت است. به همین دلیل مجددا توصیه می کنیم که هنگام شارژ کردن تبلت لنوو حتما این دستگاه را به محافظ برق متصل کنید تا از بروز نوسان برق در این دستگاه جلوگیری کنید.

 • فریز شدن یا هنگ کردن تبلت

فریز شدن یا به اصطلاح هنگ کردن تبلت هم می تواند به دلایل نرم افزاری باشد و هم به دلایل سخت افزاری که درنهایت ممکن است به خاموش شدن ناگهانی تبلت لنوو بیانجامد. برخی از مهم ترین دلایل نرم افزاری فریز شدن تبلت شامل: نصب بدافزار بر روی تبلت، ویروسی شدن این دستگاه و اجرای بازی های سنگین بر روی آن می باشند. برخی از دلایل سخت افزاری هم که موجب بروز چنین مشکلی می شوند شامل: خرابی برد تبلت، خرابی هارد و خرابی پردازنده تبلت می باشند. هر یک از این دلایل نرم افزاری و سخت افزاری فریز شدن تبلت می توانند موجب خاموش شدن این دستگاه شوند. در این صورت بهتر است، تبلت لنوو را جهت عیب یابی و تعمیرات به نمایندگی لنوو بسپارید.

 • خرابی شارژر تبلت

و اما آخرین دلیلی که موجب خاموش شدن ناگهانی تبلت لنوو می شود، خرابی شارژر این دستگاه است. البته این مشکل زمانی اتفاق می افتد که شما تبلت خود را به شارژر آن متصل کرده باشید. در این حالت زمانی که تبلت را به شارژر آن می زنید، اگر روشن باشد به دلیل خرابی شارژر، سریع خاموش می شود اما اگر خود تبلت به دلیل اتمام شارژ باتری خاموش شده باشد، هر چقدر آن را به شارژرش متصل کنید به دلیل خراب بودن آن روشن نخواهد شد. در این صورت با استفاده از یک شارژر دیگر می توانید مطمئن شوید که مشکل از تبلت لنوو است یا شارژر آن.

Rate this post

مطالب مرتبط

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • محمد پارسا رحیم پور
  7 ژوئن 2021 4:22 ب.ظ

  سلام من چند روز پیش تبلتم از دستم افتاد بعد از آن تبلتو میزنم شارژ خاموش میشه بعد که شارژ در میارم روشن میشه لطفاً راهنمایی کنید

  پاسخ
  • مرکز سخت افزار ایران
   14 ژوئن 2021 11:30 ق.ظ

   سلام دوست عزیز دستگاه باید توسط کارشناس بررسی و عیب یابی شود جهت تعمیر دستگاه به یکی از شعب مرکز سخت افزار ایران مراجعه کنید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.