جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا تبلت لنوو شارژ نمی شود؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است شما با آن مواجه شوید، شارژ نشدن تبلت لنوو است. در این شرایط، قطعاً اولین سوأل شما این است که چرا تبلت شارژ نمی شود؟ شارژ نشدن دستگاه می تواند منجر به خاموش شدن آن شود. در واقع اگر باتری خالی شود و تبلت هم شارژ نشود، در مرحله بعد با خاموش شدن دستگاه و روشن نشدن تبلت مواجه خواهید شد. روشن نشدن تبلت لنوو را در مقاله های پیشین بررسی کردیم. حال می خواهیم علت شارژ نشدن آن را کنکاش کنیم.

زمانی که شما کابل شارژ را به تبلت خود متصل کنید باید نشان شارژ یا برق روی باتری ظاهر شده و با گذشت مدت زمان مشخص، میزان شارژ باتری بیشتر شود. چنانچه نه علامت شارژ مشاهده شود و نه اینکه پس از مدتی شارژ اضافه شود، باید موارد متعددی مورد بررسی قرار گیرند. در ادامه به توضیح این موارد پرداخته و راهکارهای لازم را نیز برای رفع مشکل ارائه می کنیم.

چرا تبلت لنوو شارژ نمی شود

دلایل شارژ نشدن تبلت لنوو

بدون شک یکی از دلایل شارژ نشدن تبلت می تواند خرابی کابل USB و یا شارژر باشد. کابل های شارژ بسیار ظریف هستند و باگذشت زمان دچار فرسودگی شدید می شوند. این مسئله زمانی جدی تر است که از شارژرهای غیر استاندارد استفاده کنید. این شارژرها بسیار زودتر خراب شده و آسیب هایی نیز به باتری دستگاه وارد می آورند. از دیگر دلایل شارژ نشدن تبلت لنوو، خرابی باتری تبلت است. اگر قبل از بروز مشکل شارژ نشدن تبلت ، با خالی شدن زودهنگام شارژ مواجه شده بودید، به احتمال زیاد مشکل از باتری دستگاه باشد. خرابی باتری تأثیر منفی بر فرآیند شارژ شدن تبلت دارد. از موارد دیگری که موجب شارژ نشدن و روشن نشدن تبلت لنوو می شوند، ویروسی شدن دستگاه است. برخی از ویروس ها باعث اختلال در فرآیند شارژ دستگاه می شوند.

راهکارهای رفع مشکل شارژ نشدن تبلت لنوو

شما می توانید از راهکار اول آغاز کرده و اگر به نتیجه نرسیدید به سراغ راهکارهای دیگر بروید. این راهکارها عبارتنداز:

1- استفاده از برنامه Ampere:

این برنامه یک نرم افزار کاربردی است که آمار شارژ را به شما نشان می دهد. برنامه Ampere، بهترین عملکرد شارژر را نیز به کاربر اطلاع می رساند. بنابراین اگر مشکل شارژ نشدن تبلت لنوو از شارژر و کابل باشد، این برنامه به شما اطلاعات لازم را می رساند.

2- ریست فکتوری کردن تبلت:

ریست فکتوری دومین روشی است که می تواند به رفع مشکل شارژ نشدن تبلت کمک کند. این کار فرایندهای پردازشی تبلت را منظم تر کرده و مشکلات نرم افزاری را برطرف می نماید. قبل از ریست فکتوری تبلت از تمامی اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

3- کالیبره کردن باتری:

کالیبره کردن یک فرایند کاربردی است که در مواردی، می تواند مشکل شارژ نشدن تبلت را برطرف کند. این کار یکی از راه های رفع مشکلات باتری در مواقعی است که شارژ آن به یکباره از صد به صفر می رسد. برای کالیره کردن باتری می توانید به نمایندگی تبلت لنوو مراجعه کنید.

تعمیر تبلت لنوو

4- تعویض باتری:

در آخرین مرحله باید تعویض باتری را امتحان کنید. همانطور که گفتیمخرابی و نیاز به تعمیر باتری تبلت لنوو یکی از دلایل اصلی شارژ نشدن تبلت لنوو است. یک باتری نو تهیه کرده و آن را جایگزین باتری کهنه کنید. اگر نوع تبلت از دستگاه هایی است که باتری داخلی دارد، تعویض آن را به متخصصان فنی بسپارید.

نمایندگی تعمیر تبلت لنوو

نمایندگی تعمیر تبلت لنوو، با آموزش نیروهای متخصص و به کارگیری پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر تبلت، تخصصی ترین خدمات را به کاربران ارائه می نماید. این مرکز در راستای ارائه خدمات با کیفیت، استانداردهای شرکت لنوو را ملاک عمل قرار داده است. از این طریق، تعمیر دستگاه ها به شکلی انجام خواهد شد که کیفیت اولیه آنها حفظ شده و کاربر بتوانند همانند روز اول از آن استفاده نماید. در طی تعمیرات تبلت، از قطعات اورجینال و اصلی بهره گرفته می شود. این امر در کنار دیگر دیگر ویژگی ها، خدماتی شایسته کاربران ایرانی به همراه داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.