جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو

در این مقاله برآنیم تا آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو را با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم. در صورتی که LCD لپ تاپ شما نیز در طول روزهای اخیر دچار خرابی شده و نیاز به تعویض آن پیدا کرده‌اید، می توانید با طی مراحل درج شده در این مقاله، تعویض و تعمیر ال سی دی آن را به سرانجام برسانید.

توصیه می شود در صورتی که دانش فنی و تجهیزات مورد نیاز جهت تعویض ال سی دی لپ تاپ را ندارید، از دستکاری دستگاه خودداری کرده و جهت این کار به یکی از مراکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ مراجعه نمایید. در بخش‌های آتی آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو به صورت مرحله به مرحله ارائه شده است.

آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو

فیلم آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو

برای تشخیص ضرورت تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو می‌توان لپتاپ را به یک مانیتور خارجی از طریق پورت VGA متصل کرد. اگر لپتاپ شروع به کار کرد و مانیتور وصل شده به آن روشن شد بدان معناست که مشکل تنها مربوط به صفحه نمایش است و بنابراین باید صفحه نمایش را با LCD جدید جایگزین کرد. اگر صفحه نمایش لپتاپ مشکی باقی ماند و یک تصویر کم‌نور در LCD لپتاپ مشاهده شد ممکن است اینورتر لپتاپ خراب باشد که به آسانی قابل جایگزین است.

در هر حال اگر به هر دلیل ال سی دی لپ تاپ شما دچار خرابی شده و نیاز به تعویض دارد می توانید با انجام مرحله به مرحلۀ دستورالعمل زیر آن را تعویض نمایید. توجه داشته باشید که انجام این مراحل بهتر است توسط کارشناسان تعمیر و تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو انجام شود و کاربران عادی از انجام این کار خودداری نمایند. 

نکته: مطالب ارائه شده در باب آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو برای لپ تاپ لنوو G570 است و ممکن است برای سایر لپ تاپ‌های این برند مناسب نباشد.

نکته: پیش از اقدام به تعویض LCD لپ تاپ، گارانتی دستگاه را چک نمایید. در صورتی که گارانتی دستگاه هنوز معتبر باشد، از دستکاری دستگاه خودداری کرده و به نمایندگی‌های رسمی لنوو مراجعه نمایید.

مراحل آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو

جداسازی کابل ویدئو:

در این مرحله از تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو، می‌بایست کابل ویدئو را از پشت صفحه نمایش جدا سازید. این کار را با احتیاط انجام دهید زیرا کابل ویدئو به راحتی آسیب می بیند. در ادامه می بایست ۸ پیچی (۴ پیچ در هر طرف) که لولاها را به صفحه متصل می کند حذف نمایید.

آماده سازی ال سی دی نو:

در این مرحله می بایست ال سی دی جدید را روی کیبورد لپ تاپ قرار دهید تا در مراحل بعد آمده نصب شود. در این مرحله نیاز است اطمینان یابید که چیزی روی صفحه کلید قرار نگرفته است تا صفحه ال سی دی خراشیده نشود.

خدمات تخصصی نمایندگی لنوو: تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو

جایگزینی صفحه نمایش:

برای جایگزینی صفحه نمایش، ابتدا ال سی دی جدید را روی کیبورد، به سمت پایین قرار دهید و لولاها را با سوراخهای هر دو طرف صفحه تنظیم نمایید. در ادامه با استفاده از پیچ گوشتی سر فیلیپس، ۸ پیچ (۴ در هر طرف) را ببندید.

نصب کابل ویدئو:

این مرحله از تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو اختصاص به نصب کابل ویدئو دارد. در این مرحله می توانید کابل ویدئو را نصب نمایید. این کار را با احتیاط انجام دهید تا از بروز خرابی پیشگیری شود.

بستن پیچ ها:

در این مرحله می بایست چهار پیچی که صفحه و در را با هم نگه می دارند ببندید. زبانه پلاستیکی را برداشته و دو پیچی که دوربین را به کامپیوتر متصل می کنند را ببندید.

وصل کردن کابل برق و باتری:

کابل برق و باتری را وصل نمایید و تست کنید که LCD جدید لپ تاپ به صورت صحیح وصل شده باشد و تصویر لپ تاپ به صورت صحیح و کامل بالا بیاید . پس از تست لپ تاپ، می توانید قاب دور ال سی دی را جا بزنید و پس از بستن پیچ های قاب ال سی دی، دستگاه آماده استفاده است.

تهیه ال سی دی مناسب:

ال سی دی مناسب و سازگار با دستگاه خود را تهیه نمایید.

آماده سازی ابزار تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو:

ابزارهای مورد نیاز را تهیه کنید و اطمینان یابید که فضای باز زیادی برای کار بر روی دستگاه دارید.

برداشتن پوشش پیچ‌ها:

دو لاستیکی که پیچ‌ها را در لبه های لپ تاپ لپ تاپ لنوو G570 پوشش می دهند را بردارید. (آنها در گوشه های سمت چپ و راست نوار قاب قرار گرفته اند.) در ادامه با استفاده از یک پیچ گوشتی کوچک، ۲ پیچ موجود را باز کنید.

باز کردن قاب جلویی:

در این مرحله می بایست قاب جلویی پلاستیکی دستگاه باز شود. برای این کار خار قسمت مربوطه را با ابزار بازپرداخت پلاستیکی یا پیچ گوشتی کوچک تختخواب پر کنید تا چندین خار باز شود.

آزادسازی خارها:

هنگامی که تعداد کمی از خارها شل شده اند، می توانید با دست آنها را به سمت راست بچرخانید. برای این کار، هر طرف را به سمت خارج و به طرف مرکز صفحه بکشید، تا کلیه خارهای نگهدارنده آزاد شوند.

این مقاله را از دست ندهید: چرا صفحه لپ تاپ سفید می شود؟

باز کردن پیچ های رابط صفحه و در:

در این مرحله از تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو می‌بایست چهار پیچ رابط صفحه و در لپ تاپ برداشته شود. برای این کار، با توجه به اینکه کابل‌ها به روی در و همچنین صفحه نمایش متصل هستند، به راحتی در را از روی صفحه نمایش بیرون بکشید. با این کار در از صفحه نمایش جدا می شود، اما کابل ها متصل می‌مانند. از این رو توصیه می شود برای جلوگیری از وارد شدن فشار به کابل، آن را در برابر چیزی قرار دهید.

تعمیرات لپ تاپ لنوو

مرکز تعمیرات لپ تاپ لنوو، با همکاری تیمی از مهندسان و کارشناسان این حوزه و با بهره‌‌مندی از پیشرفته‌ترین ابزارآلات تعمیر، فضایی خلق نموده که در آن می‌توان اختلالات نرم افزاری و سخت افزاری ایجاد شده در این دستگاه را رفع و برطرف نمود. در مرکز تعمیرات لپ تاپ لنوو این امکان فراهم شده است تا سرویس‌های تخصصی مرتبط با این دستگاه از جمله تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو را به کاربران آن ارائه داد.

مرکز آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو به یُمن بهره‌مندی از تخصص، مهارت، تجربه، دانش و خلاقیت کارشناسان فنی خود توانسته است تا در حوزه فعالیتی خویش، به سطح مطلوبی از ارائه خدمات بپردازد و حتی‌الامکان در بهینه‌سازی، بهبود و ارتقاء کاربردهای تکنولوژی کشور کوشا باشد.

نمایندگی تعمیرات لنوو

مرکز تعمیرات لنوو به موازات حضور گستردۀ دستگاه‌های لنوو در بازارهای داخلی و به تبع آن نیاز کاربران آن‌ها به خدمات تعمیر و ترمیم، تمرکز خود را بر جذب مهندسان کارآمد این حوزه و ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات تعمیر لنوو گماشته است. مدیریت مرکز آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو به سبب اطمینان از عملکرد کارشناسان تعمیر خود، تمامی عملیات اجرا شده به دست کادر فنی خویش را گارانتی نموده و به شما این اطمینان را می‌دهد که خدمات ارائه شده از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار باشند. جهت آشنایی با واحدهای ارائه دهنده خدمات در نمایندگی تعمیرات لنوو به بخش زیر مراجعه نمایید.

نمایندگی لنوو

نمایندگی لنوو در راستای ارائه برترین خدمات فروش و تعمیرات لنوو، کادری مجرب از میان زبده‌ترین مهندسان در حوزه آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو را به کار گرفته و در تلاش است تا بالاترین سطح کیفی خدمات را به شما هموطنان گرامی ارائه نماید. نمایندگی لنوو یکی از مراکز رسمی موجود در کشور می‌باشد که بر اساس استانداردهای روز دنیا در دو حوزه مرتبط با تولیدات کمپانی لنوو فعالیت دارد؛ حوزه‌یِ نخستِ این فعالیت، فروش و عرضه محصولات لنوو و دیگری ارائه سرویس ها و خدمات پس از فروش محصولات این شرکت می باشد.

اخبار، مقالات، محصولات و سوالات متداول در سایر بخش‌های وبسایت قابل پیگیری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.