جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش تعمیر LED لپ تاپ

پیش از پرداختن به تعمیر LED لپ تاپ و مشاهده فیلم آموزش تعمیر LED لپ تاپ بد نیست نگاهی به ساختار این بخش از دستگاه و عملکرد آن داشته باشیم. LED همانگونه که می‌دانید بسیار شبیه به تکنولوژی LCD است با این تفاوت که در LED به جای استفاده از لامپ های فلورسنت از لامپ های LED -که عمر بیشتری دارند- استفاده شده است.

مانیتور های LED عمر مفید بیشتری دارند. این امر به دلیل استفاده از لامپ های LED است که کارایی و عمر بالاتری دارند. در سیستم های لپ تاپی که صفحه نمایش آنها LCD است، برای برقراری ارتباط بین برد لپ تاپ و LCD لپ تاپ علاوه بر فلت از قطعه ی دیگر به نام هایولتاژ استفاده می‌شود اما LED ها دارای برد های کوچکی به نام مش می باشند. این بردهای کوچک که بر روی خود LED کار گذاشته شده‌اند، کار هایولتاژ را انجام می دهند.

به طور کلی مانیتورهای ال ای دی زاویه ی دید و کانتراست بهتری دارند. با این وجود LEDها نیز گاه دچار خرابی شده و با اختلال در عملکرد مواجه می‌شوند که در این میان سوختگی پیکسل، روشن شدن لامپ و نداشتن تصویر و داده، ایجاد خطوط سیاه، شکستگی کامل، نداشتن نور و… برخی از شایع‌ترین اشکالات پیش آمده در این نوع صفحه ‌نمایش‌هاست.

تعمیر LED لپ تاپ

فیلم آموزش تعمیر LED لپ تاپ

شما کاربران گرامی می‌توانید با مشاهده فیلم آموزش تعمیر LED لپ تاپ ، جهت تعمیر این بخش از دستگاه خود اقدام نمایید. در این فیلم شیوه عیب‌یابی و تعمیر این بخش از دستگاه به صورت مرحله به مرحله نشان داده شده است. معمولاً در فرایند تعمیر این بخش از دستگاه، اولاً روشن شدن یا نشدن چراغ پاور مانیتور مورد بررسی قرار می‌گیرد؛

درصورتی که مانیتور روشن شد اما تصویر نداشت، نور چراغ قوه‌ای، از بخش پشتی، به صفحه تابانده می‌شود تا نوع اشکال پیش آمده در دستگاه شناسایی گردد. اگر تصویری مشاهده شد احتمالا مشکل ایجاد شده مربوط به نور پس‌زمینه LED است.

اما اگر چراغ پاور روشن نمی‌شد، احتمالا مشکل مربوط به منبع تغذیه دستگاه است و اشکالی در یکی از خازن‌‌ها ایجاد شده است. توصیه می‌شود در صورت عدم داشتن تخصص و مهارت کافی در تعمیر LED لپ تاپ ، از اقدام به این کار خودداری کرده و به یکی از مراکز تعمیر لپ تاپ مراجعه نمایید.

تعمیر LED لپ تاپ

تخصصی‌ترین سرویس‌های سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با انواع LED لپ تاپ – با حضور در مرکز تعمیرات لپ تاپ لنوو قابل دریافت است. در ارتباط با خدمات این بخش از دستگاه می‌توان به مواردی چون تعمیر آبخوردگی صفحه نمایش لپ تاپ، تعمیر LED لپ تاپ ، تعمیر مشکل وجود خطوط افقی در تصویر LEDلپ تاپ، تعمیر بهم‌ریختگی رنگهای LED لپ تاپ، تعمیر پیکسل‌های سوخته LED لپ تاپ، تعمیر مشکل تاریکی تصویر LED لپ تاپ، تعمیر مشکل کند شدن تصاویر مانیتور، تعمیر مشکل به‌هم ریختگی تصاویر صفحه نمایش و مواردی از این دست اشاره کرد.

در ارتباط با خرابی‌های ال ای دی لپ تاپ نیز بد نیست بدانید که این صفحه نمایش، گاه به صورت خودکار، تاریک می‌شود، به نحوی که تصویر با نور بسیار کمی در آن به نمایش در می‌آید. این شکل از خرابی عمدتاً به دلیل وجود اشکال در ال ای دی یا مدار های‌ولتاژ ال ای دی لپ تاپ اتفاق می‌افتد. مورد دیگری که سبب بروز این اشکال در تصویر می‌گردد، سوختن یا خرابی لامپ‌های ال ای دی است.

نکته دیگر آنکه وارد شدن فشار بیش از اندازه به ال ای دی لپ تاپ می‌تواند باعث بوجود آمدن خط روی ال سی دی شود. اگر خطوط یا لکه‌هایی روی ال ای دی لپ تاپ باشد که هنگام خاموش بودن لپ تاپ نیز قابل مشاهده هستند، به احتمال زیاد ال ای دی صفحه نمایش لپ تاپ شما آسیب دیده است.

نمایندگی لنوو در تهران

نمایندگی لنوو در تهران ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیر و بهسازی دستگاه های lenovo به دارندگان این محصولات است. کاربران دستگاه های لنوو می توانند با بروز هر گونه اختلال و ناکارامدی در دستگاه خویش به تعمیرگاه مجاز لنوو در تهران مراجعه و تخصصی ترین سرویس های مورد نیاز را دریافت نمایند. شایان ذکر است تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز توسط مجرب ترین کارشناسان و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات انجام می پذیرد.

افزون بر این، به منظور آسایش خاطر مراجعان، تمامی تعمیرات انجام شده در نمایندگی لنوو در تهران، مشمول گارانتی و ضمانت است. گارانتی و ضمانت تمامی خدمات ارائه شده در نمایندگی lenovo در تهران نشان از سطح بالای مهارت و تخصص کارشناسان این مجموعه دارد.