جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ترفندهایی برای جلوگیری از هک شدن تبلت

اکثر شما از گوشی و تبلت تان به عنوان دستگاهی استفاده می کنید که تمامی اطلاعات شخصی و مهم خود را در آن نگهداری می کنید. بنابراین از دست رفتن این اطلاعات و افتادن آن به دست دیگران قطعا اتفاق ناخوشایندی است. این در حالی است که هکرها می توانند از طریق روش های مختلف تبلت و گوشی شما را هک کنند. در این شرایط باید با کمک یک سری ترفندها برای جلوگیری از هک شدن تبلت، مانع از دست رفتن این اطلاعات شوید. روش های مختلفی برای جلوگیری از هک تبلت وجود دارد و می توان با رعایت این موارد امنیت دستگاه را تامین کرد. در این مقاله به بررسی ترفندهایی برای جلوگیری از هک شدن تبلت می پردازیم.

جلگیری از هک شدن تبلت

روش های جلوگیری از هک شدن تبلت کدام است؟

شما برای جلوگیری از هک شدن گوشی می توانید هم با رفتن به بخش تنظیمات دستگاه از گزینه های موجود برای حفظ امنیت تبلت کمک بگیرید و هم این که از طریق رعایت نکاتی در ارتباط با نصب برنامه ها یا استفاده از تبلت، مانع هک شدن آن شوید. قبل از هر کاری بهتر است با آموزش بکاپ گرفتن از تبلت، امنیت اطلاعات خود را حفظ کنید. سپس با کمک ترفندهای پیشنهادی امنیت تبلت را افزایش دهید. بهترین روش های جلوگیری از هک تبلت شامل موارد زیر می شود:

  • استفاده از تنظیمات امنیتی تبلت برای افزایش ایمنی دستگاه
  • توجه به نصب برنامه ها و منبع دانلود آنها
  • فعال کردن آپدیت های خودکار دستگاه
  • لایه های امنیتی بیشتری را به دستگاه اضافه کنید
  • مراقب افرادی که به آنها شماره تلفن خود را می دهید باشید
  • از روت کردن دستگاه خودداری کنید
  • در استفاده از وای فای های عمومی محتاط باشید
  • قابلیت ذخیره خودکار پسورد و لاگین را غیر فعال کنید
  • برای برنامه ها رمز قوی بگذارید
  • استفاده از آنتی ویروس مناسب روی تبلت

این روش ها تا حد زیادی می توانند مانع هک شدن تبلت شما شوند. شما با توجه به نشانه های هک شدن تبلت می توانید متوجه شوید که آیا دستگاه هک شده یا خیر. بنابراین با رعایت آنها می توانید امنیت دستگاه خود را بیشتر کنید. در ادامه در خصوص هر روش  توضیحات بیشتری می دهیم.

1. استفاده از تنظیمات امنیتی تبلت برای افزایش ایمنی دستگاه

در اولین قدم برای جلوگیری از هک شدن تبلت خود به سراغ تنظیمات دستگاه بروید و تمامی تنظیماتی که مربوط به افزایش امنیت دستگاه می شوند را فعال کنند. برای مثال دسترسی برنامه ها به اطلاعات تبلت را محدود کنید. اکثر برنامه ها در زمان نصب از شما برای دسترسی به اطلاعات دستگاه از جمله گالری یا سایر بخش ها اجازه می خواهند که این امر در خصوص برخی از برنامه ها می تواند امنیت دستگاه شما را به خطر بیاندازد و راه را برای نفوذ هکرها باز کند. برای تبلت تان از رمزهای عبور قوی و در صورت امکان الگو یا قابلیت تشخیص چهره کمک بگیرید. حتما قابلیت احراز هویت دو مرحله را فعال کنید تا به این ترتیب لایه های امنیتی تبلت افزایش یابد و دسترسی به آن سخت تر شود. در شرایط کلی و زمانی که در یک مکان عمومی هستید قابلیت هایی مانند ایردراپ یا بلوتوث دستگاه را خاموش کنید. بلوتوث یکی از گزینه های اصلی برای نفوذ هکرها و دسترسی به اطلاعات دستگاه شماست. یک نکته دیگر مجوزهای نصب و دانلود برنامه هاست. شما در بخش تنظیمات تبلت می توانید مجوز دسترسی برنامه ها و نصب آنها را محدود کنید. البته این مورد یکی از دلایل ارور app not installed در تبلت است و ممکن است مجبور شوید برای نصب برخی از برنامه این قابلیت را موقتا غیر فعال کنید.

2. توجه به نصب برنامه ها و منبع دانلود آنها

برای جلوگیری از هک شدن تبلت در خصوص برنامه هایی که روی تبلت نصب می کنید محتاط باشید. دقت کنید که برنامه ها را از چه منبعی دانلود و نصب می کنید و چه دسترسی هایی به آنها می دهید. علاوه بر این دقت کنید که آیا با نصب یک برنامه روی تبلت تغییراتی در دستگاه ایجاد شده یا خیر. بهتر است همیشه برنامه های خود را از منابع مطمئن مانند گوگل پلی استور دانلود کنید. این برنامه ها ایمن ترند و احتمال هک شدن دستگاه با دانلود و نصب آنها بسیار کم است.

3. فعال کردن آپدیت های خودکار دستگاه

برای جلوگیری از هک شدن تبلت باید همیشه آن را به روز نگه دارید. در نسخه های جدید نرم افزاری همیشه باگ های قبلی برطرف می شود و معمولا شرکت ها سعی می کنند تا با رصد گزینه های نفوذ هکرها به دستگاه، لایه های امنیتی جدیدی را به سیستم اضافه کنند. به همین دلیل همیشه برنامه ها و سیستم عامل های تبلت را به روز رسانی کنید تا با کمک نسخه های جدید امنیتی ارائه شده، امنیت دستگاه خود را بیشتر کنید. ضعیف بودن و قدیمی بودن یک سیستم عامل بدون شک راه را برای نفوذ هکرها باز می کند و تبلت را به شدت در برابر حمله ها و ویروس ها آسیب پذیر خواهد کرد.

چگونه جلوی هک شدن تبلت را بگیریم

4. لایه های امنیتی بیشتری را به دستگاه اضافه کنید

لایه های امنیتی بیشتر می توانند برای جلوگیری از هک شدن تبلت به شما کمک کنند. یکی از این لایه های امنیتی استفاده از یک وی پی ان قوی و مطمئن است که بتواند در برابر هکرها از اطلاعات دستگاه شما محافظت کند. وی پی ان خصوصا در زمان استفاده از شبکه های وای فای عمومی می تواند از اطلاعات دستگاه مراقبت کند. با این حال باز هم در نظر داشته باشید که حتما وی پی ان با کیفیت و قوی خود را از یک منبع مطمئن دریافت می کنید تا خود برنامه برای دستگاه مشکل ساز نشود.

تعمیر تبلت با گارانتی معتبر در نمایندگی لنوو ، شماره تماس : 1662

5. مراقب افرادی که به آنها شماره تلفن خود را می دهید باشید

شاید ساده به نظر برسد اما یکی از نکات مهم برای جلوگیری از هک شدن تبلت، ندادن شماره تلفن دستگاه به افراد ناشناس است. اگر به اتفاق این شماره تلفن به دست یک هکر حرفه ای بیفتد می تواند با ارسال بدافزارها یا لینک های فیشینگ، شما را در دام بیاندازد و اطلاعات تان را به سرقت ببرد. بنابراین در زمان دادن شماره تلفن به افراد دیگر دقت کنید و شماره خود را به هر کسی ندهید.

6. از روت کردن دستگاه خودداری کنید

روت کردن تبلت اقدامی است که شاید در وهله نخست جذاب باشد، چرا که به شما امکان انجام تغییراتی را می دهد که کمپانی سازنده آنها را ممنوع کرده است؛ اما این کار می تواند امنیت تبلت را به خطر بیاندازد و احتمال هک شدن تبلت را بیشتر کند. با روت کردن تبلت شما تمامی چرخه های امنیتی دستگاه را غیر فعال می کنید. در نتیجه راه برای نفوذ هکرها باز می شود. بنابراین برای جلوگیری از هک شدن تبلت از روت کردن دستگاه خودداری کنید.

7. در استفاده از وای فای های عمومی محتاط باشید

در بسیاری از مواقع در مکان های عمومی مانند فرودگاه، رستوران یا پاساژها شبکه های وای فای عمومی با دسترسی آزاد وجود دارد که کاربران را برای اتصال و استفاده از آن وسوسه می کند. اما این مکان ها جای خوبی برای عملکرد هکرهاست تا بتوانند با نفوذ به دستگاه شما اطلاعات تان را به سرقت ببرند. بنابراین برای جلوگیری از هک شدن تبلت ترجیحا تا حد امکان از شبکه های وای فای عمومی استفاده نکنید.

این مقاله را از دست ندهید: رجیستری تبلت لنوو

8. قابلیت ذخیره خودکار پسورد و لاگین را غیر فعال کنید

زمانی که از مرورگرها  استفاده می کنید، خصوصا در زمان پرداخت های اینترنتی معمولا گزینه ای برای ذخیره رمزها و مشخصات لاگین برای شما نمایش داده می شود که شما می توانید با فعال کردن آن، اطلاعات خود را در سیستم ذخیره کنید. اگر دستگاه شما به هر طریقی به دست دیگران بیفتد این خطر وجود دارد که با دسترسی به مرورگر روی سیستم بتوانند به اطلاعات شما دسترسی یابند. بنابراین برای جلوگیری از هک شدن تبلت ترجیحا این قابلیت را غیر فعال کنید و اطلاعات خود را در مرورگر ذخیره نکنید.

هک شدن تبلت

9. برای برنامه ها رمز قوی بگذارید

برای این که لایه های امنیتی دستگاه خود را افزایش دهید و امکان دسترسی سایرین به تبلت را محدود کنید، بهتر است برای ورود به برنامه های مهم روی گوشی مانند گالری، واتساپ یا تلگرام از یک رمز عبور قوی استفاده کنید و رمز هر برنامه را به صورت متفاوت انتخاب کنید. با کمک این رمزهایی که روی برنامه ها می گذارید دسترسی را محدود کرده و قطعا تا حد زیادی امکان جلوگیری از هک شدن تبلت را خواهید داشت.

10. استفاده از آنتی ویروس مناسب روی تبلت

یکی از مواردی که می تواند امنیت تبلت را ضعیف کند و موجب دسترسی هکرها به اطلاعات روی دستگاه شود، نفوذ ویروس ها و بدافزارهاست. بدافزارها سلاح هکرها برای سرقت اطلاعات دستگاه شماست. بنابراین برای جلوگیری از هک شدن تبلت بهتر است از یک آنتی ویروس قوی و فایروال روی سیستم استفاده کنید. با نصب این برنامه ها می توانید به راحتی برنامه های مشکوک را رصد کنید و با پیدا کردن ویروس ها و حذف آنها، جلوی هک تبلت را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.