جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر سنسور تبلت لنوو

امروزه نحوه طراحی و ساخت گوشی ها و تبلت ها به گونه ای است که تمامی شاخصه های اصلی و عملکردهای دستگاه متکی به یک سری قابلیت های مبتنی بر فناوری در این دستگاه هاست. یکی از این موارد سنسورهاست که با استفاده از آن می توان کارهایی مانند باز کردن قفل گوشی اثر انگشت، حرکت بین صفحات، باز کردن برنامه ها، پخش موسیقی، مکان یابی و سایر موارد را انجام داد. با توجه به اهمیت این قطعه، قطعا تعمیر سنسور تبلت نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و در صورت خرابی این قطعه نمی توان به درستی با دستگاه کار کرد.

از طرفی این قطعه ظریف و حساس به میزان زیادی در معرض خراب شدن قرار دارد و تعمیرات سنسور تبلت را می توان جزو رایج ترین گزینه های تعمیر این دستگاه ها در نظر گرفت. گاهی اوقات مشکلات و باگ های نرم افزاری در عملکرد سنسورها اختلال ایجاد می کند و گاهی نیز خرابی سخت افزاری در سنسورهای تبلت مشکل ساز شده است. در این مقاله می خواهیم به نکاتی مهم در خصوص خرابی این قطعات و نحوه تعمیر سنسور تبلت های لنوو بپردازیم.

تعمیر سنسور تبلت لنوو

در چه مواردی به تعمیر سنسور تبلت لنوو نیاز است؟

برای تعمیر سنسور تبلت لنوو باید با نشانه های خرابی سنسور در این دستگاه ها و مشکلات رایجی که در حسگر تبلت های لنوو به وجود می آید آشنا بود. رایج ترین مشکلاتی که در سنسور تبلت های لنوو ایجاد می شود شامل موارد زیر است:

  • صفحه تبلت در حین انجام مکالمه خاموش می شود.
  • اثر انگشت شناسایی نمی شود و نمی توان قفل تبلت را باز کرد.
  • سنسور مکان یاب یا GPS تبلت کار نمی کند.
  • گزینه Rotate در تبلت کار نمی کند.

در ادامه با بررسی هر یک از این مشکلات با نحوه تعمیرات سنسور تبلت لنوو در این شرایط بیشتر آشنا می شویم.

خاموش شدن صفحه تبلت در حین مکالمه

یکی از رایج ترین حالت هایی که به خرابی سنسور تبلت مربوط می شود، خاموش شدن صفحه تبلت در زمان مکالمه و کار با دستگاه است. در این حالت معمولا سنسور مکالمه خراب شده است. البته گاهی نیز مسیر عبور سنسور مکالمه کثیف شده است و به همین دلیل این مشکل در تبلت مشاهده می شود.

در صورتی که با این حالت در دستگاه مواجه شدید، برای تعمیر سنسور تبلت لنوو باید ابتدا دستگاه را باز کرد و مسیر سنسور را بررسی و عیب یابی کرد. ابتدا باید آن را تمیز کرد و در صورتی که هنوز مشکل ادامه داشت، برای رفع مشکل ایجاد شده در تبلت سنسور مکالمه را با یک سنسور سالم و اورجینال تعویض کرد.

شناسایی نشدن اثر انگشت

یکی از سنسورهای اصلی در تبلت ها، سنسور اثر انگشت است. در صورتی که این سنسور خراب شده باشد نیز قاعدتا عمل نمی کند و نمی توان با اثر انگشت قفل صفحه را باز کرد. در واقع اثر انگشت در دستگاه شناسایی نمی شود. برای تعمیر سنسور تبلت لنوو در این حالت دو راه حل وجود دارد.

اول این که به منوی تنظیمات دستگاه رفته و اتصال فینگر پرینت و تنظیمات آن را بررسی کنید. گاهی اوقات لازم است با ریست فکتوری کردن یا حذف اثر انگشت و تنظیم مجدد آن مشکل را برطرف کرد. گاهی نیز مشکل سخت افزاری است و باید با انجام تعمیرات سنسور تبلت به صورت تخصصی یا تعویض حسگر اثر انگشت، مشکل را برطرف کرد.

مشکلات رایج حسگر تبلت لنوو

کار نکردن سنسور مکان یاب یا GPS

سنسور مکان یابی یا GPS یکی دیگر از حسگرهای اصلی به کار رفته در تبلت هاست که ممکن است از کار بیفتد و به تعمیرات تخصصی نیاز داشته باشد. برای تعمیر سنسور تبلت در این شرایط نیز باید ابتدا بخش تنظیمات تبلت را چک کرد و از تنظیم بودن درست این حسگر مطمئن شد. در صورتی که همه تنظیمات به درستی اعمال شده و ایراد به وجود آمده سخت افزاری است، باید با تعمیر یا تعویض سنسور GPS، مشکل به وجود آمده در تبلت را برطرف کرد.

کار نکردن گزینه Rotate

با این گزینه می توان صفحه تبلت را چرخاند. در واقع چرخش صفحه تبلت با استفاده از یک سنسور به خصوص انجام می شود. در صورتی که این سنسور از کار بیفتد و دچار مشکل شود نیز نمی توان صفحه تبلت را چرخاند. باز هم اگر تنظیمات در منوی تبلت به درستی انجام شده باشد، باید برای رفع مشکل به وجود آمده و تعمیر سنسور تبلت، این قطعه را تعمیر یا تعویض کرد.

هزینه تعمیر سنسور تبلت لنوو

یکی از سوالات مهم در خصوص تعمیرات سنسور تبلت لنوو، برآورد هزینه های تعمیر این قطعه است. در خصوص هزینه ای که برای تعمیر سنسور باید پرداخت کرد، ابتدا باید به نوع مشکل و نوع سنسور معیوب در تبلت توجه داشت. بسته به این که کدام سنسور در تبلت خراب است و میزان آسیب و خرابی آن چقدر است، هزینه تعمیر سنسور تبلت متفاوت است. سنسورهای مختلفی در تبلت های لنوو مورد استفاده قرار می گیرد که خرابی آنها مشکلات متفاوتی را ایجاد کرده و قطعا تعمیر یا تعویض آنها نیز روند و هزینه های متفاوتی خواهد داشت.

از طرفی نیز قطعا بسته به این که آیا امکان تعمیر سنسور وجود دارد یا باید آن را تعویض کرد و این که قیمت قطعات تعویضی چقدر است، هزینه تعمیرات حسگر در تبلت های لنوو متفاوت است. در مرکز سخت افزار ایران به عنوان یک مرکز تعمیرات تخصصی تبلت و گوشی های هوشمند، انواع خدمات مربوط به تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری تبلت های لنوو با دقتی بسیار بالا ارائه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.