جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ریست کردن لپ تاپ به تنظیمات کارخانه

اکثریت قریب به اتفاق کاربران لپ تاپ زمانی که با دستگاه خود به مشکل بر می‌خورند، اقدام به تعویض ویندوز می‌کنند. برخی از کاربران ممکن است به دلیل اِعمال تنظیمات نادرست بر روی لپ تاپ و یا نصب نرم افزارهای ناامن، تصمیم به تعویض ویندوز بگیرند. اما تعویض ویندوز همیشه بهترین و ساده‌ترین راه نیست. اقدام دیگری که در این شرایط می‌تواند مشکل پیش آمده در لپ تاپ را رفع سازد، ریست کردن لپ تاپ به تنظیمات کارخانه است.

بنابراین توصیه می‌شود پیش از اقدام به تعویض ویندوز، باز گرداندن لپ تاپ به تنظیمات کارخانه نیز در دستور کار قرار گیرد. شاید با این کار، سرعت اولیه‌ی لپ تاپ بازگشته و اشکالات پیش امده در آن رفع گردند. برای ریست کردن لپ تاپ به تنظیمات کارخانه می‌توان از روش Boot Menu و یا روش نرم افزاری استفاده کرد. در بخش‌های آتی هر دو روش آموزش داده می‌شود. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این رابطه می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی لپ تاپ لنوو تماس بگیرید.

لپ تاپ با روش Boot Menu

سازندگان لپ تاپ برای آن گروه از کاربرانی که قصد ریست کردن لپ تاپ را دارند، تنظیماتی را در سیستم دستگاه درنظر گرفته‌اند. با ورود به این تنظیمات و اِعمال تغییرات لازم می‌توان لپ تاپ را ریست کرده و به تنظیمات کارخانه باز گرداند. برای مثال می‌توان جهت ریست کردن لپ تاپ از طریق بوت لپ تاپ اقدام کرد. برای اینکار ابتدا لپ تاپ خود را ری‌استارت کنید و سپس کلید F8 را از صفحه کلید بفشارید تا وارد تنظیمات بوت شوید.

از گزینه‌های موجود Repair Your Computer را انتخاب کرده و سپس کلید اینتر را بفشارید. در این مواقع تنظیمات نخستین لپ تاپ شما دوباره بازخواهند گشت. در صورت مواجهه با هر گونه اشکال در طول انجام این کار می‌توانید از طریق راه‌های درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات لپ تاپ لنوو تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

ریست کردن لپ تاپ با روش نرم افزاری

روش دیگری که می‌توان برای ریست کردن لپ تاپ و بازگرداندن آن به تنظیمات کارخانه استفاده کرد، استفاده از نرم افزارهای مرتبط با این کار است. بعضی از کمپانی‌های سازنده نرم افزار‌های مخصوصی را برای ریستارت لپتاپ به همراه لپ تاپ خود برای کاربران ارائه می‌کنند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. به عنوان مثال کمپانی دل نرم افزار Dell DataSafe Restore ، کمپانی HP نرم افزار Recovery Manager و سونی نیز نرم افزار Recovery Center را عرضه کرده است که هرکدام کاربران را قادر به بازگرداندن تنظیمات کارخانه لپ تاپشان خواهند کرد.

برای لپ تاپ های لنوو نیز نرم افزارهایی در سایت شرکت سازنده، یعنی لنوو قرار داده شده است که با مراجعه به آنها، می‌توان جهت ریست کردن لپ تاپ اقدام کرد. به معمول استفاده از این نرم افزارها آسان است و ساختار آنها کاربری ساده‌ای دارد. در صورت برخورد با هر گونه اشکال در حین استفاده از این نرم افزارها می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو

نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو در راستای ارائه برترین خدمات تعمیر و فروش محصولات لنوو، کادری مجرب از میان زبده‌ترین مهندسان این حوزه را به کار گرفته و در تلاش است تا بالاترین سطح کیفی خدمات را به شما هموطنان گرامی ارائه نماید. نمایندگی تعمیر لپ تاپ یکی از مراکز رسمی موجود در کشور می‌باشد که بر اساس استانداردهای روز دنیا در دو حوزه مرتبط با لپ تاپ های کمپانی لنوو فعالیت دارد؛ حوزه‌یِ نخستِ این فعالیت، فروش و عرضه لپ تاپ های لنوو و دیگری ارائه سرویس ها و خدمات پس از فروش این لپ تاپ هاست.

به یُمن حضور پرسنل فنیِ متخصص و مهندسان متبحر، این مرکز توانسته است در طول سالهای اخیر با ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات، اطمینان مشتریان خویش را جلب نماید. سال هاست که نام لپ تاپ های لنوو با نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو گره‌ خورده و کاربرانِ محصولاتِ این شرکت در صورت بروز هرگونه نقص در دستگاه‌های خود، نخستین انتخابشان برای تعمیر، نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو بوده است.