جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش اتصال کارت گرافیک اکسترنال به لپ تاپ

همانگونه که می دانید امکان ارتقا کارت گرافیک در بیشتر مدل های لپ تاپ وجود ندارد، اما راه چاره ای برای کاربرانی که از کارت گرافیک گرافیک لپ تاپ خود شکایت دارند وجود دارد. راه حل این مساله، اتصال یک EGPU یا کارت گرافیک اکسترنال به دستگاه است. دو روش اصلی برای انجام این کار وجود دارد که ما در راهنمای زیر آنها را به شما آموزش خواهیم داد. روش اول استفاده از داک کارت گرافیک است که بسته ای شامل اجزایی نظیر بورد PCIe ، کارت گرافیک های اکسترنال و منبع تغذیه می باشد. دیگر روشی که در آموزش اتصال کارت گرافیک اکسترنال به لپ تاپ مورد بررسی قرار می دهیم، استفاده از نوعی egpu است که دارای دو کابل برق و کابل مورد نیاز برای اتصال به لپ تاپ است.

هریک از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارند و در شرایط مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. ما در ادامه روش های مختلف اتصال کارت گرافیک اکسترنال به لپ تاپ لنوو را به شما آموزش می دهیم. برای دریافت راهنمایی های بیشتر نیز می توانید از کارشناسان حاضر در نمایندگی lenovo کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارت گرافیک لپ تاپ مقاله تعمیر کارت گرافیک لنوو را مطالعه نمایید.

اتصال کارت گرافیک اکسترنال به لپ تاپ

دانلود فیلم آموزش اتصال کارت گرافیک اکسترنال به لپ تاپ

کارت گرافیک اکسترنال یا egpu ، این عبارت کوتاه شده واحد پردازش گرافیکی اکسترنال است. در صورتی که مایل به استفاده از یک کارت گرافیک اکسترنال هستید به ابزاری همچون لپ تاپ، کارت گرافیک دسکتاپ، نمایشگر اکسترنال، آداپتور یا برد  PCIeو منبع تغذیه جداگانه برای کارت گرافیک نیاز دارید. فیلم آموزش اتصال کارت گرافیک اکسترنال به لپ تاپ  شامل مراحل اتصال ای جی پی یو به سیستم است. با دیدن این فیلم، ضمن آشنایی با شما با ساختار و شکل کارت گرافیک های اکسترنال ، مراحل انجام کاروجزئیات مهم اتصال را فرا خواهید گرفت. به این ترتیب اگر نیاز به استفاده از یک کارت گرافیک بیرونی در سیستم رایانه خود داشته باشید، می توانید این کار را با کمترین میزان خطا انجام دهید.

مراحل اتصال کارت گرافیک اکسترنال به لپ تاپ

برای اتصال کارت گرافیک اکسترنال به لپ تاپ لنوو به ترتیب زیر عمل کنید

1- تامین قطعات و ابزار مورد نیاز (کارت گرافیک اکسترنال، منبع تغذیه و …)

2- اتصال برد از طریق اسلات مربوطه به لپ تاپ

3- اتصال برد به نمایشگر اکسترنال

4- قرار دادن کارت گرافیک داخل اسلات PCIe

5- اتصال رابط پایه PCIe روی برد به رابط تغذیه روی کارت گرافیک

6- اتصال کابل Express Card به لپ تاپ و اتصال سمت دیگر کابل به پورت HDMI روی آداپتور PCIe

7- روشن کردن لپ تاپ (معمولا پس از بوت لپ تاپ لنوو، کارت گرافیک مورد نظر در سیستم شناسایی می شود)

8- در صورت عدم شناسایی egpu ، باید وارد تنظیمات کارت گرافیک شده و از روش های جایگزین برای شناسایی آن در سیستم استفاده کنید.

نمایندگی رسمی لنوو

نمایندگی رسمی لنوو، با دعوت از نیروهای دوره دیده و مجرب در بخش های مختلف، خدمات تخصصی تعمیر لپ تاپ لنوو را به کاربران محترم ارائه می کند. عرضه جدیدترین تولیدات لنوو به صورت اورجینال، ارائه مشاوره های تخصصی فروش و تعمیرات، ارائه گارانتی معتبر، تعمیرات تخصصی، بررسی و ترمیم انواع محصولات برند lenovo و مواردی از این دست، مهم ترین اقداماتی هستند که نمایندگی LENOVO در مرکز سخت افزار ایران، با هدف تحقق شعار مشتری مداری انجام می دهد. همچنین این مرکز با ارائه ی مطالبی مفید در بخش اخبار ، مقالات ، محصولات و سوالات متداول ، ضمن پاسخگویی به پرسش های کاربران ، آن ها را در استفاده ی بهینه از دستگاهشان یاری می نماید.