جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ترفندهای افزایش سرعت اینترنت تبلت

اکثر کاربران از تبلت ها به جای لپ تاپ و کامپیوتر برای وب گردی و انجام کارهای روزمره خود استفاده می کنند. در نتیجه سرعت بالای اینترنت تبلت برای آنها یک ضرورت است. اما گاهی اوقات کاربران از کندی سرعت اینترنت تبلت خود شکایت دارند. در نتیجه به دنبال راه حل هایی برای افزایش سرعت اینترنت تبلت هستند تا به این ترتیب کارهای خود را سریع تر و بهتر انجام دهند. دلایل مختلفی می تواند موجب کند شدن سرعت اینترنت شود. گاهی اوقات خود اپراتور مشکل دارد و سرعت اینترنت از پایه کم است.

با این حال همیشه مشکل از آنتن دهی و سرعت شبکه نیست و مشکلاتی در تبلت دلیل این کند شدن سرعت است. به همین دلیل می توان با شناسایی این موارد برای زیاد کردن سرعت اینترنت تبلت اقداماتی انجام داد. برای مثال ممکن است تبلت ویروسی شده باشد یا این که حافظه دستگاه پر باشد. به هم خوردن تنظیمات تبلت هم می تواند عامل کم شدن سرعت اینترنت دستگاه باشد که به دنبال آن مشکلاتی چون وصل نشدن تبلت به وای فای یا مواردی از این دست ایجاد می شود. بر اساس این دلایل می توان از ترفندهای زیر برای افزایش سرعت اینترنت تبلت کمک گرفت. در این مقاله به بررسی روش هایی می پردازیم که با استفاده از آنها می توان سرعت اینترنت در تبلت را بالا برد.

افزایش سرعت اینترنت تبلت

روش های افزایش سرعت اینترنت تبلت

انتخاب روش موثر برای افزایش سرعت اینترنت تبلت تا حدود زیادی به این بستگی دارد که چرا سرعت کم است. در اولین اقدام باید اپراتور را بررسی کنید و مطمئن شوید که اختلالی در آنتن دهی و سرعت شبکه وجود ندارد. اگر مطمئن شدید که ایراد از تبلت است، با روش های زیر سرعت اینترنت را زیاد کنید:

  • حافظه کش تبلت را پاک کنید
  • برنامه ها و فایل های اضافی را پاک کنید
  • حذف ویروس ها و بدافزارها
  • گزینه بارگیری حداکثر داده را فعال کنید
  • به شبکه 4G وصل شوید
  • حالت متن در مرورگر را فعال کنید
  • مرورگر خود را تغییر دهید
  • استفاده از نرم افزار برای زیاد کردن سرعت اینترنت تبلت

1. حافظه کش تبلت را پاک کنید

در دستگاه های اندرویدی مانند تبلت بخشی به نام حافظه پنهان یا حافظه کش وجود دارد که حاوی داده های بدون استفاده تبلت است. این داده ها هیچ کاربردی ندارند تنها فضایی را اشغال کرده و سرعت کلی دستگاه را کاهش می دهند. در نتیجه یکی از کارهایی که می توان برای افزایش سرعت اینترنت تبلت انجام داد بررسی این حافظه و خالی کردن آن است.

وارد بخش تنظیمات دستگاه و قسمت برنامه ها شوید و در آن بخش حافظه پنهان تبلت را یافته و آن را پاک کنید. معمولا با پاک کردن این بخش سرعت کلی دستگاه از جمله سرعت اینترنت آن افزایش می یابد.

2. برنامه ها و فایل های اضافی را پاک کنید

علاوه بر حذف حافظه کش یکی دیگر از گزینه هایی که برای افزایش سرعت اینترنت تبلت پیشنهاد می شود پاک کردن برنامه های اضافی ست. اگر نرم افزار یا برنامه ای اضافی روی تبلت دارید که تنها فضایی را اشغال کرده و کاری هم با آن ندارید بهتر است آن را حذف کنید تا فضایی اضافی روی دستگاه داشته باشید.

وجود این نرم افزارها موجب کاهش سرعت پردازش تبلت می شوند که یکی از آنها سرعت اینترنت است. در نتیجه شاید بتوان صرفا با حذف برنامه های اضافی مشکل کندی سرعت اینترنت آن را برطرف کرد.

3. حذف ویروس ها و بدافزارها

ویروسی شدن تبلت یکی از دلایل اصلی کندی سرعت اینترنت است. بنابراین برای افزایش سرعت اینترنت تبلت بهتر است یک بار دستگاه را اسکن کرده و در صورت وجود ویروس های مخرب آن را پاکسازی کنید.

حذف بدافزارهایی که در پس زمینه تبلت اجرا می شوند و سرعت آن را کم می کنند هم می تواند به زیاد کردن سرعت اینترنت تبلت کمک کند. همیشه بهتر است از یک آنتی ویروس مناسب روی تبلت استفاده کنید.

حذف ویروس ها و بدافزارها

4. گزینه بارگیری حداکثر داده را فعال کنید

یکی دیگر از راه حل ها برای افزایش سرعت اینترنت تبلت فعال سازی گزینه بارگیری حداکثری داده هاست. با فعال کردن این گزینه شما بارگذاری داده را روی حالت حداکثری تنظیم می کنید تا به این ترتیب بتواند سرعت بالاتری برای دانلود فایل ها داشته باشید. این گزینه در بخش تنظیمات شبکه با عنوان قسمت GPRS در دسترس است.

5. به شبکه 4G وصل شوید

در اکثر تبلت ها و گوشی های جدید از شبکه 4G پشتیبانی می شود. در نتیجه بهترین گزینه ای که برای افزایش سرعت اینترنت تبلت دارید اتصال به شبکه 4G است. برای این منظور باید ابتدا مطمئن شوید که دستگاه شما از شبکه 4G پشتیبانی می کند یا خیر. سپس در بخش تنظیمات شبکه آن را روی حالت 4G قرار دهید.

نکته دیگر این که گاهی ممکن است سرعت شبکه نتواند از 4G پشتیبانی کند. در این شرایط به صورت خودکار خود اینترنت روی حالت 3G قرار می گیرد. در برخی از دستگاه های جدیدتر هم از شبکه 5G پشتیبانی می شود که سرعت آن به مراتب بالاتر است و می توان از آن برای زیاد کردن سرعت اینترنت تبلت استفاده کرد.

برای بالا بردن سرعت تبلت لنوو این مطلب را بخوانید.

6. حالت متن در مرورگر را فعال کنید

کار دیگری که می توانید برای افزایش سرعت اینترنت تبلت انجام دهید فعال کردن حالت متن در مرورگر است. این گزینه می تواند سرعت دانلود کردن را زیادتر کند. زمانی که نیازی به جست و جو کردن عکس ندارید می توانید با فعال کردن این گزینه سرعت باز شدن صفحات وب را بالا ببرید. تنظیمات مربوط به حالت متن در دستگاه های اندرویدی افزونه Text Mode Browser extension است. با فعال کردن این گزینه دیگر تنها سرچ های اینترنت به صورت متن انجام می شود.

7. مرورگر خود را تغییر دهید

اگر وب گردی شما کند است و می خواهید با افزایش سرعت اینترنت تبلت خود صفحات مورد نظر خود را با سرعت بالاتری باز کنید باید از یک مرورگر سریع تر استفاده کنید. استفاده از یک مرورگر سریع تر می تواند به میزان زیادی تجربه وب گردی شما را بهبود دهد تا به این ترتیب صفحات با سرعت بیشتری لود شده و برنامه ها و فایل های مورد نظر شما دانلود شوند.

8. استفاده از نرم افزار برای زیاد کردن سرعت اینترنت تبلت

در نهایت کاری که می توانید برای افزایش سرعت اینترنت تبلت انجام دهید استفاده کردن از نرم افزارهای افزایش سرعت اینترنت است. یک سری نرم افزارهای اختصاصی اندروید وجود دارد که می توان از آنها برای مدیریت دستگاه و بهینه تر کردن عملکرد تبلت کمک گرفت. این نرم افزارها با حذف فایل های اضافی به زیاد کردن سرعت اینترنت تبلت کمک می کنند.

کاری که این نرم افزارها انجام می دهند مدیریت رم و فضای حافظه در دسترس تبلت است. در نتیجه می توان از این طریق به افزایش سرعت تبلت و به دنبال آن اینترنت دستگاه کمک کرد. در نهایت ممکن است تبلت شما نیاز به تعمیرات تخصصی داشته باشد، بنابراین برای تعمیرات تبلت لنوو اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.