جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش بکاپ گرفتن از تبلت

برای نگهداری از داده های ذخیره شده روی تبلت و از دست ندادن آنها بهترین گزینه به جای بازیابی اطلاعات تبلت، بکاپ گرفتن از تبلت و داده های روی آن است. با بکاپ گرفتن از داده های تبلت می توان در مواردی که دستگاه دچار مشکل می شود، به راحتی به داده ها دسترسی یافت.

در موارد مختلفی بکاپ گیری از تبلت می تواند به کار آید. علاوه بر این بسته به مدل تبلت و محتواهایی که قصد تهیه فایل بکاپ از آنها را داریم، روش های متفاوتی برای بکاپ گیری از داده های روی تبلت در دسترس است که می توان از آنها استفاده کرد. در این آموزش می خواهیم مراحل بکاپ گرفتن از تبلت و دلیل انجام آن را از طریق روش های مختلف موجود بررسی کنیم.

آموزش بکاپ گرفتن از تبلت

دلایل بکاپ گرفتن از تبلت لنوو

در مواردی که تبلت خراب می شود، مانند تبلت آب خورده یا زمانی که تبلت دچار مشکلات نرم افزاری مختلف می شود، بکاپ گیری از تبلت می تواند کارامد باشد. از طرفی نیز اگر کاربری می خواهد تبلت خود را بفروشد یا آن را تعویض کند، باید با بکاپ گرفتن از داده های آن و سپس ریست فکتوری کردن دستگاه، آن را بفروشد.

در صورت بکاپ گرفتن از تبلت زمانی که دستگاه درگیر بدافزارها و ویروس های مخرب می شود نیز می توان بدون نگرانی از حذف داده ها، مشکلات به وجود آمده در دستگاه را برطرف کرد. در نهایت این که اگر به هر دلیلی مانند فراموشی رمز عبور یا … به ریست فکتوری کردن یا فلش رام تبلت نیاز باشد نیز قطعا به بکاپ گرفتن از داده ها قبل از انجام این کارها نیاز است. در نتیجه می توان نتیجه گرفت که بکاپ گرفتن از داده های روی تبلت می تواند برای موارد متعددی کارایی داشته باشد.

روش های پشتیبان گیری از تبلت

برای بکاپ گیری از تبلت می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. یک روش، بکاپ گیری از داده ها به صورت دستی است که در آن فایل های مختلف خصوصا فایل های سنگین و حجیم به صورت دستی به یک درایو ذخیره سازی یا کامپیوتر انتقال می یابند. در روش بعدی نیز می توان بکاپ گرفتن از تبلت را با استفاده از برنامه رسمی خود دستگاه اندرویدی مورد نظر انجام داد. لازم به ذکر است که روش اول یعنی روش دستی را  می توان برای هر برندی مورد استفاده قرار داد.

اما در خصوص استفاده از ابزارهای اختصاصی بکاپ گیری از داده های تبلت باید با توجه به برند دستگاه از برنامه و ابزار اختصاصی ارائه شده توسط خود شرکت استفاده کند. در خصوص بکاپ گیری از داده های تبلت لنوو، باید به سایت شرکت سازنده مراجعه کرده و ابزار اختصاصی آن را دریافت کنید.

بکاپ گرفتن از اطلاعات تبلت به روش دستی

اگر هدف انتقال داده های مختلف روی تبلت به یک سیستم یا درایو ذخیره سازی به صورت دستی باشد، باید به نوبت فایل های مختلف نظیر مدیاها و لیست برنامه ها و تنظیمات را به یک سیستم دیگر انتقال داد. در بکاپ گرفتن از تبلت ابتدا باید تمامی فایل های مدیا مانند عکس ها و فیلم ها و موزیک ها را به صورت دستی و از طریق اتصال تبلت به سیستم به دستگاه دوم مانند کامپیوتر یا لپ تاپ انتقال داد.

این روشی سریع، آسان و قابل اطمینان است و به راحتی می توان از آن استفاده کرد. اما در خصوص بکاپ گرفتن از داده هایی مانند لیست مخاطبان، برنامه ها و پیام ها و … بهترین روش این است که در قسمت تنظیمات تبلت از گزینه بکاپ برای تهیه یک نسخه پشتیبان از این داده ها استفاده کرده و بعد از انتخاب این گزینه با مشخص کردن یک مکان برای نگهداری فایل بکاپ، مراحل گرفتن بکاپ از لیست مخاطبان، پیام ها و برنامه ها را به صورت دستی و بدون استفاده از هر گونه ابزاری انجام دهید.

شاید باورت نشه ! ولی اینجا سرویس خدمات در محلش رایگانه 👈 تعمیر تلویزیون سونی در محل 👉

بکاپ گیری از انواع تبلت در فضای ابری

یکی دیگر از روش هایی که می توان از آن برای بکاپ گرفتن از تبلت استفاده کرد، بکاپ گیری با استفاده از فضای ابری است. برای این منظور می توان وارد بخش تنظیمات تبلت شد و در آن جا روی گزینه Backup & Restore کلیک کرد. در ادامه باید حساب کاربری گوگل ثبت شده در تبلت را وارد کرده تا داده ها در این فضای ابری ذخیره شود. با زدن تیک Back up my data، داده ها به صورت اتوماتیک در این فضای ابری ذخیره می شوند.

تمامی اطلاعات دستگاه از جمله برنامه ها و تنظیمات اعمال شده به این روش در فضای ابری ذخیره خواهند شد. در خصوص بکاپ گیری از عکس ها و ویدئوها در فضای ابری نیز می توان با کلیک کردن روی گزینه Google Photos و سپس انتخاب گزینه های منو و تنظیمات، گزینه Auto Backup را در این بخش فعال کرد تا به این ترتیب به صورت خودکار از عکس ها و ویدئوها نیز نسخه پشتیبان تهیه شود و در این فضای ابری ذخیره گردد.

بکاپ گیری از انواع تبلت در فضای ابری
بکاپ گیری از انواع تبلت در فضای ابری

استفاده از ابزارها و نرم افزارهای اختصاصی برای تهیه نسخه پشتیبان از تبلت

علاوه بر روش های بالا می توان از برخی ابزارها و نرم افزارهای اختصاصی نیز برای بکاپ گیری از تبلت کمک گرفت. برخی از این ابزارها توسط کمپانی تولید کننده تبلت به صورت اختصاصی ارائه می شوند. علاوه بر این، می توان از برخی نرم افزارهای اختصاصی در دسترس دیگر نیز کمک گرفت که مراحل بکاپ گرفتن از تبلت را به مراتب آسان تر و سریع تر خواهند کرد. از جمله این نرم افزارها می توان به نرم افزار My Backup اشاره کرد که می توان از آن برای بکاپ گیری از تمامی داده ها و قسمت های تبلت اندرویدی استفاده کرد.

نرم افزار Easy Backup نیز برنامه کاربردی دیگری است که می تواند به راحتی از تمامی قسمت های تبلت اندرویدی یک فایل پشتیبان تهیه کند. Super Back up نیز یک نرم افزار بکاپ گیری اختصاصی دیگر است که می تواند به راحتی کار بکاپ گرفتن از تبلت های اندرویدی را انجام دهد.

استفاده از ابزارها و نرم افزارهای اختصاصی برای تهیه نسخه پشتیبان از تبلت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.