اشتراک گذاری

چرا صفحه لپ تاپ سفید می شود؟

اگر با مشکل سفید شدن صفحه لپ تاپ لنوو مواجه هستید، ادامه مطلب به شما کمک می کند که ضمن آشنایی با دلایل، این مشکل را برطرف کنید. وقتی نمایشگر لپ تاپ سفید می شود، هیچ تصویری نمایش داده نمی شود و عملا نمی توانید با دستگاه کار کنید. متاسفانه این اتفاق می تواند نشان دهنده بروز یک ایراد جدی نرم افزاری یا سخت افزاری در سیستم باشد. در پایان این مقاله دلایل سفید شدن صفحه لپ تاپ را بررسی کرده و به شما می گوییم که چطور این مشکل را حل کنید. البته در شرایطی که ایراد سخت افزاری بوده و نیاز به ترمیم یا تعویض قطعات باشد، می توانید از همکاران ما در واحد تخصصی تعمیر لپ تاپ نمایندگی لنوو در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

سفید شدن صفحه لپ تاپ

دلایل سفید شدن صفحه لپ تاپ

منشأ اصلی سفید شدن تصویر لپ تاپ، مشکلات نمایشگر است. البته ایرادات کارت گرافیک هم می تواند چنین مشکلی را ایجا کند. حتی در برخی موارد، احتمال خرابی مادربرد هم وجود دارد. اما جالب است بدانید که علت اصلی سفید شدن صفحه لپ تاپ Lenovo و البته دیگر برندها شل شدن اتصال بین کابل تصویر و نمایشگر است. یعنی این کابل به دلایل مختلفی شل شده و در نتیجه تصویر به نمایشگر نمی رسد. دلیل دوم، خرابی نمایشگر است. به این معنی که ال سی دی یا کابل های آن آسیب دیده اند و تصویر را به درستی نمایش نمی دهند. در نهایت ممکن است کارت گرافیک درست کار نکند و یا مادربرد، آسیب دیده یا اتصالات و اسلات های آن شل شده اند. البته شناسایی هریک از این موارد باید توسط تکنسین های حرفه ای تعمیرات لپ تاپ انجام شود.

نحوه عیب یابی سفید شدن تصویر لپ تاپ 

اگر وقتی لپ تاپ را روشن می کنید نمایشگر آن سفید می شود، باید مطمئن شوید که ایراد از کدام بخش است. آیا صفحه نمایش مشکل دارد و یا مسئله مربوط به کارت گرافیک و مادربرد است. اما چطور می توان متوجه این مسئله شد؟! هنگام سفید شدن صفحه لپ تاپ، بهتر است آن را به یک مانیتور دیگر هم وصل کنید. پس از آن خروجی ویدیو را از حالت External به حالت Internal تغییر دهید. در برخی از لپ تاپ ها می توانید برای تغییر وضعیت خروجی تصویر از کلیدهای ترکیبی  Fn و F5 یا کلیدهای دیگر استفاده کنید. اگر در چنین شرایطی تصویر نمایش داده شد، نیازی به تعمیر کارت گرافیک و مادربرد نیست و مسئله مربوط به ال سی دی لپ تاپ است. در غیر این صورت باید سراغ قطعاتی همچون مادربرد، کارت گرافیک و … رفته و آنها را ترمیم یا تعویض نمایید.

راهکارهای تعمیر صفحه سفید در لپ تاپ های لنوو

ترمیم یا تعویض اتصال بین کابل تصویر و نمایشگر

گاهی باید برای رفع مشکل سفید شدن صفحه لپ تاپ، فلت تصویر و اتصالات بین کابل تصویر  نمایشگر را تعمیر یا تعویض کرد. برای این منظور باید دستگاه باز شده و ضمن بیرون آوردن نمایشگر، به فلت ها دسترسی داشته باشید. این کار نیاز به ابزار ویژه و البته مهارت بسیار بالایی دارد. بنابراین به هیچ عنوان خودتان کاری نکرده و از همکاران ما در نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو کمک بگیرید.

تعمیر و تعویض ال سی دی لپ تاپ

اگر سفید شدن صفحه لپ تاپ ناشی از خرابی ال سی دی باشد، باید بسته به شدت و نوع آسیب دیدگی صفحه نمایش، اقدام به تعمیر یا تعویض این قطعه کنید. تیم تعمیرات لپ تاپ لنوو تلاش می کنند که تا حد امکان، نمایشگر را تعمیر کرده و از تعویض آن جلوگیری نمایند. اما ممکن است شدت خرابی به اندازه ای باشد که نتوان این قطعه را ترمیم کرد. در این صورت می توان با تعویض نمایشگر مشکل را برطرف کرد. البته نمایشگر جدید باید حتما اصل باشد تا کارایی مناسب در دستگاه داشته باشد.

تعمیر مادربرد لپ تاپ

روش موثر دیگر برای رفع مشکل سفید شدن صفحه لپ تاپ، تعمیر یا تعویض مادربرد است. خوشبختانه معمولا مادربرد قابل ترمیم بوده و نیازی به تعویض آن نیست. با توجه به این که مادربرد لپ تاپ با تمامی اجزا در ارتباط است ضروری است که تعمیر یا تعویض این قطعه توسط تکنسین های مجرب و با ابزار و تجهیزات مخصوص انجام شود؛ با نمایندگی لنوو در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا همه چیز به شکل حرفه ای انجام شود.

 

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.