جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تکنیک های افزایش سرعت تبلت لنوو

هیچ چیزی مثل پایین بودن و کند بودن سرعت تبلت حین کار با این دستگاه نمی تواند کاربران را کلافه کند. دلایل متعددی از آپدیت نکردن سیستم عامل و برنامه های تبلت، ویجت هایی که هوم اسکرین تبلت را تسخیر کرده اند، پر شدن حافظه کش و … در پایین آمدن سرعت تبلت دست دارند. اگر شما هم به تازگی با مشکل کند بودن سرعت تبلت لنوو مواجه شده اید و نمی دانید چطور باید این مشکل را رفع کنید، ادامه این مطلب از نمایندگی تعمیر تبلت لنوو را از دست ندهید. چراکه قرار است تکنیک های کاربردی را به شما آموزش دهیم که با استفاده از آن ها بتوانید به افزایش سرعت تبلت لنوو کمک کنید.

افزایش سرعت تبلت لنوو

راه های افزایش سرعت تبلت لنوو

  • آپدیت کردن سیستم عامل و اپلیکیشن ها

اولین تکنیکی که همیشه برای افزایش سرعت تبلت لنوو پیشنهاد می شود، آپدیت کردن سیستم عامل و اپلیکیشن هایی است که بر روی این دستگاه نصب شده اند؛ چراکه امکان دارد خود سیستم عامل یا هر یک از اپلیکیشن های نصب شده بر روی تبلت دارای یک باگ نرم افزاری باشند که علاوه بر مصرف زیاد باتری این دستگاه موجب کند شدن سرعت آن شوند. هر بار که آپدیت جدیدی برای سیستم عامل و برنامه های تبلت منتشر می شود، باگ هایی که در نسخه قبلی آن ها وجود داشته است، برطرف می شوند. به همین دلیل برای خلاص شدن از شر کند بودن سرعت تبلت بهتر است اول از همه سیستم عامل و برنامه های آن را آپدیت کنید 

مطلب آموزش آپدیت کردن تبلت لنوو را مطالعه کنید.

  • پاک کردن حافظه کش

حافظه کش که یک حافظه نهان در سیستم عامل تبلت است موجب افزایش سرعت پردازش برنامه ها می شود اما چگونه؟ درواقع زمانی که شما برنامه ای را بر روی تبلت خود اجرا می کنید، تعدادی از داده های نهان آن برنامه در حافظه کش ذخیره می شوند؛ اینگونه هر زمان که شما آن برنامه را بر روی تبلت خود اجرا می کنید، داده های ذخیره شده بر روی حافظه کش اجرا می شوند و سرعت اجرای برنامه بیشتر می شود. اما مشکلی که وجود دارد این است ذخیره سازی داده های برنامه در حافظه کش موجب اشغال شدن حجم زیادی از حافظه داخلی دستگاه شما می شود. به همین دلیل بهتر است حافظه کش تبلت لنوو را پاک کنید تا به افزایش سرعت تبلت لنوو کمک کنید.

  • برای انجام این کار وارد تنظیمات تبلت خود شوید و به بخش Storage رفته و درنهایت گزینه Cache Data را انتخاب کنید.
  • حالا هر یک از برنامه های خود را به صورت جداگانه انتخاب کرده و گزینه Clear Cache را بزنید.

این مطلب را از قلم نیندازید: ترفند افزایش سرعت اینترنت تبلت

  • خلاص شدن از شر ویجت ها

با وجود اینکه ویجت ها خیلی کاربردی هستند و به این دلیل در هوم اسکرین تبلت قرار گرفته اند تا دسترسی به آن ها آسان باشد اما قسمتی از رم دستگاه را به خود اختصاص داده و سرعت آن را تا حدودی کند می کنند. با این وجود یکی دیگر از روش های افزایش سرعت تبلت لنوو این است که از شر ویجت ها خلاص شوید.

  • استفاده از مموری کارت

یکی از دلایلی که موجب کند شدن سرعت تبلت می شود، پر شدن حافظه داخلی این دستگاه است. با این وجود اگر حافظه داخلی تبلت شما کم است و دائم هم پر می شود برای افزایش سرعت آن می توانید از یک مموری کارت استفاده کنید و هر آنچه که در حافظه داخلی این دستگاه دارید را به مموری کارت آن انتقال دهید. اینگونه سرعت تبلت شما به صورت چشم گیری افزایش پیدا می کند.

خدمات خصصی نمایندگی لنوو: تعمیر باتری تبلت لنوو

کند بودن تبلت
  • مدیریت مصرف باتری

شما باید بدانید هر برنامه ای که بر روی تبلت خود دارید به چه میزان از باتری این دستگاه استفاده می کند؛ چراکه هر اپلیکیشنی که به میزان بالایی از شارژ باتری تبلت استفاده می کند به احتمال زیاد به همان میزان هم از بار پردازشی CPU یا پردازنده تبلت استفاده می کند و موجب کند شدن سرعت تبلت می شود.

  • برای اینکه بفهمید هر یک از برنامه های شما تا چه اندازه از شارژ باتری تبلت استفاده می کنند باید از تنظیمات دستگاه به بخش Battery و سپس به بخش Usage بروید.
  • سپس می توانید هر کدام از اپلیکیشن هایی که زیاد از شارژ باتری تبلت شما استفاده می کنند را درصورت عدم نیاز از روی تبلت پاک کنید. اینگونه به افزایش سرعت تبلت لنوو کمک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.