جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلیل دانلود نکردن تبلت چیست؟ روش های رفع مشکل دانلود نکردن تبلت لنوو

چرا تبلت هیچ فایل و برنامه ای را دانلود نمی کند؟ اگر شما هم با چنین مشکلی بر روی تبلت لنوو مواجه شده اید و به دنبال راه حل آن می گردید، لازم است بدانید که گاهی اوقات مشکل به وجود آمده خیلی ساده است و با یک ریستارت برطرف می شود؛ اما گاهی اوقات هم پر شدن حافظه داخلی تبلت، پر شدن حافظه کش تبلت و همچنین غیر فعال بودن دانلود منیجر موجب می شود که این دستگاه نتواند هیچ فایل و برنامه ای را دانلود کند. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بیشتر با دلایل دانلود نکردن تبلت لنوو و روش های رفع این مشکل آشنا شوید.

دانلود نکردن تبلت

تعمیر تبلت به همراه ضمانت نامه معتبر در نمایندگی لنوو ، شماره تماس : 1662

دلایل دانلود نکردن تبلت لنوو

گاهی اوقات امکان دارد که اختلالات جزئی نرم افزاری موجب شوند که تبلت لنوو هیچ فایل و برنامه ای را دانلود نکند؛ به همین دلیل اولین کاری که باید حین مواجه شدن با چنین مشکلی انجام دهید، این است که تبلت خود را یک بار ریستارت کنید؛ چراکه ریستارت کردن تبلت لنوو می تواند اختلالات نرم افزاری که در پس زمینه این دستگاه به وجود آمده اند و مانع از عملکرد درست آن می شوند را برطرف کند. اگر با ریستارت کردن تبلت لنوو نتوانستید مشکل دانلود نکردن آن را برطرف کنید، روش هایی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم را برای رفع مشکل دانلود نکردن تبلت، بر روی این دستگاه تست کنید.

1. پر شدن حافظه داخلی تبلت

هر یک از فایل ها و برنامه هایی که بر روی گوشی خود دانلود و ذخیره می کنید، فضایی از حافظه داخلی این دستگاه را به خود اختصاص می دهند؛ البته تا زمانی که حافظه داخلی تبلت، فضای خالی داشته باشد. بنابراین یکی از دلایل دانلود نکردن تبلت لنوو، پر شدن حافظه داخلی آن است. از این رو برای رفع این مشکل بهتر است یک بار حافظه داخلی تبلت خود را بررسی کنید. اگر پر بود، داده های آن را به رم تبلت انتقال دهید یا آن را به کامپیوتر یا لپ تاپ خود انتقال دهید و سعی کنید تا جایی که می توانید حافظه داخلی تبلت خود را خالی کنید. سپس مجددا امتحان کنید و ببینید که این بار تبلت شما موفق به دانلود فایل و برنامه مورد نظرتان می شود یا خیر.

2. پر شدن حافظه کش تبلت

پر بودن حافظه کش تبلت عامل دیگری است که موجب دانلود نکردن تبلت می شود. برای خالی کردن حافظه کش تبلت مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد تنظیمات یا Settings تبلت شوید.
رفع ایراد دانلود نکردن تبلت
 • به بخش Apps بروید.
 • از آیکون سه نقطه در بالای صفحه گزینه Show System apps را انتخاب کنید.
دانلود نشدن فایل در تبلت lenovo
 • سپس گزینه Download Manager را انتخاب کنید.
دانلود نشدن در تبلت
 • وارد بخش Storage شوید.
دانلود نکردن تبلت lenovo
 • اکنون به ترتیب گزینه های Clear Cache و Clear Data را انتخاب کنید.
 • سپس تبلت را یک بار ریستارت کنید.

3. غیر فعال بودن Download Manager

اگر تا به اینجای کار با ریستارت کردن تبلت، خالی کردن حافظه داخلی و حافظه کش آن نتوانستید مشکل دانلود نکردن تبلت را حل کنید، به احتمال زیاد دلیل بروز این مشکل غیر فعال شدن دانلود منیجر در این دستگاه است. اگر با دانلود منیجر آشنایی ندارید، لازم است بدانید که نقش دانلود منیجر، مدیریت دانلود ها در تبلت است؛ بنابراین اگر دانلود منیجر غیر فعال باشد، اجازه دانلود هیچ فایل و برنامه ای به شما داده نمی شود. جهت اطمینان از این مسئله که دانلود منیجر فعال است یا خیر مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد تنظیمات یا Settings تبلت شوید.
 • به بخش Apps بروید.
رفع مشکل دانلود در تبلت لنوو
 • از آیکون سه نقطه در بالای صفحه گزینه Show System apps را انتخاب کنید.
چرا تبلت دانلود نمی کند
 • سپس گزینه Download Manager را انتخاب کنید.
عدم دانلود تبلت لنوو
 • حالا مطمئن شوید گزینه Enable فعال باشد و اگر فعال نبود آن را فعال کنید. اکنون می توانید هر برنامه و فایلی که خواستید را دانلود کرده و بر روی تبلت خود نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.