جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت نخواندن سیم کارت در تبلت لنوو چیست؟

ارور «No SIM Card» برای همه ما آشناست. همانطور که خودتان هم می‌دانید این ارور نشان می‌دهد که دستگاه شما نتوانسته است سیم کارت را شناسایی کند. شاید فکر کنید که ارور No SIM Card تنها برای موبایل‌هاست در صورتی که این ارور می‌تواند در هر دستگاهی که سیم کارت می‌خورد نمایش داده شود مانند تبلت. به همین جهت تصمیم داریم این ارور را در تبلت لنوو بررسی کنیم و علت نخواندن سیم کارت در تبلت لنوو به اضافه راهکارهای عملی برای رفع این مشکل را به شما توضیح دهیم. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

علت نخواندن سیم کارت در تبلت لنوو

علت نخواندن سیم کارت در تبلت لنوو + راهکار

1. استفاده از یک سیم کارت جدید ؛ تبلت را ریستارت کنید

خیلی از تبلت‌ها تا زمانی که ریستارت نشوند نمی‌توانند تشخیص دهند که یک سیم کارت جدید در آن‌ها قرار گرفته است. بنابراین اگر یک سیم کارت جدید را جایگزین سیم کارت قبلی تبلت خود کرده‌اید اما با ارور No SIM Card مواجه شده‌اید تنها کافیست که تبلت خود را یک بار ریستارت کنید. مطمئن باشید که با ریستارت کردن تبلت مشکل عدم شناسایی سیم کارت برطرف خواهد شد و این دستگاه می‌تواند سیم کارت جدید را بشناسد. اگر با ریستارت مشکل حل نشد می توانید اقدام به ریست فکتوری تبلت کنید.

2. معیوب بودن سیم کارت ؛ سیم کارت را تعویض کنید

دیگر علت نخواندن سیم کارت در تبلت لنوو، معیوب شدن سیم کارت یا قرار دادن اشتباه سیم کارت در تبلت است. گاهی اوقات خود سیم کارت آسیب می‌بیند و همین مسئله موجب می‌شود که دستگاه نتواند آن را شناسایی کند که در این صورت باید سیم کارت را تعویض کرد. گاهی اوقات هم قرارگیری اشتباه سیم کارت در تبلت دلیل اصلی شناخته نشدن آن توسط دستگاه است. بنابراین بهتر است سیم کارت را از تبلت خارج کرده و آن را از هر نظر مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید هیچ مشکلی ندارد. سپس آن را به درستی در جای خود قرار دهید.

این مقاله را از قلم نیندازید : نحوه فلش کردن تبلت

3. بهم ریختن تنظیمات شبکه ؛ انتخاب دستی اپراتور شبکه

شاید برایتان عجیب باشد اما گاهی اوقات نصب برخی از نرم‌افزارها موجب می‌شود که تنظیمات شبکه بهم بریزند و دستگاه نتواند سیم کارت را شناسایی کند. در این حالت دو راه دارید یا اینکه اپراتور شبکه را به صورت دستی انتخاب کنید یا اپراتور شبکه را بر روی حالت خودکار قرار دهید. برای انتخاب اپراتور شبکه به صورت دستی باید به تنظیمات تبلت لنوو بروید و در بخش Wireless and Network، گزینه Mobile Networks را انتخاب کنید. سپس با انتخاب گزینه Network Operators، اپراتور شبکه را به صورت دستی انتخاب کنید. برای قرار دادن اپراتور شبکه بر روی حالت خودکار نیز باید از طریق تنظیمات تبلت لنوو به بخش Mobile Networks بروید سپس Network Mode را انتخاب کنید و آن را بر روی حالت Auto قرار دهید.

رفع مشکل نخواندن سیم کارت تبلت

4. معیوب بودن اسلات سیم کارت ؛ تعویض اسلات سیم کارت را به نمایندگی لنوو بسپارید

خرابی اسلات سیم کارت نیز علت نخواندن سیم کارت در تبلت لنوو است. گاهی اوقات مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در تبلت لنوو جدی‌تر است و امکان دارد اسلات سیم کارت تبلت آسیب‌ دیده باشد. منظور از اسلات سیم کارت همان جایی است که سیم کارت در آن قرار می‌گیرد.

در صورتی که تمامی راهکارهای گفته شده در این مطلب از ریستارت کردن تبلت گرفته تا تست و بررسی سیم کارت و اطمینان از درست قرار گرفتن آن در تبلت، قرار دادن تنظیمات شبکه بر روی حالت خودکار و همچنین انتخاب دستی اپراتور شبکه را انجام دادید اما باز هم با ارور No SIM Card مواجه شدید بهتر است تبلت خود را به نمایندگی تعمیرات تبلت لنوو بسپارید. تعمیرکاران این مرکز خرابی اسلات سیم کارت تبلت لنوو را بررسی می‌کنند و اگر مشکل از آن بود این قطعه را با سرعت بالایی تعویض می‌کنند.

نحوه استفاده از خدمات تعمیر تبلت لنوو در نمایندگی لنوو

اگر از کاربران تبلت لنوو هستید و با مشکلات رایج تبلت مواجه شده‌اید و برای برطرف کردن آن نیاز به خدمات عیب‌یابی و تعمیر تبلت لنوو دارید می‌توانید از سه طریق از خدمات نمایندگی تعمیرات تبلت لنوو استفاده کنید. اولین راه مراجعه حضوری به یکی از شعبه‌های این مرکز است. دومین راه ارسال تبلت معیوب شده به شعبه مرکزی نمایندگی لنوو در تهران است تا پس از دریافت توسط تعمیرکاران این مرکز مورد تعمیر قرار بگیرد.

آخرین راه هم این است که با نمایندگی رسمی لنوو تماس بگیرید و درخواست اعزام کارشناس به درب منزل خود را بدهید. در این صورت کارشناس مربوطه به درب منزل شما اعزام شده، تبلت معیوب شده را از شما تحویل گرفته و به واحد تعمیرات نمایندگی لنوو منتقل می‌کند. پس از اتمام پروسه عیب‌یابی، تعمیرات و تست تبلت لنوو این دستگاه به کارشناس مربوطه تحویل داده شده و او نیز تبلت شما را مانند روز اول بدون هیچ مشکلی درب منزل به شما تحویل می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.