جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلیل خاموش شدن لپ تاپ لنوو چیست؟

دلیل خاموش شدن لپ تاپ هنگام بالا آمدن ویندوز چیست؟ علت خاموش شدن لپ تاپ در حین کار چیست؟ چرا لپ تاپ وسط بازی خاموش می‌شود؟ چرا لپ تاپ هنگام نصب ویندوز خاموش می‌شود؟ تمامی این پرسش‌ها از رایج‌ترین سوالاتی هستند که توسط کاربران لپ تاپ بارها و بارها مطرح شده‌اند. تصمیم داریم در این مقاله به بررسی دلایل نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خاموش شدن لپ تاپ لنوو بپردازیم و به تک تک این سوالات پاسخ دهیم پس در ادامه این مطلب با ما باشید.
دلیل خاموش شدن لپ تاپ لنوو چیست؟

بررسی دلیل خاموش شدن لپ تاپ

تغییر درایور کارت گرافیک

یکی از عواملی که می‌تواند دلیل خاموش شدن لپ تاپ هنگام بالا آمدن ویندوز باشد، تغییر درایور کارت گرافیک است. به احتمال زیاد شما درایوری را بر روی سیستم خود نصب کرده‌اید که با کارت گرافیک آن ناسازگار می‌باشد.

به همین دلیل زمانی که سیستم عامل در حال بوت شدن است درایور کارت گرافیک توسط سیستم تشخیص داده نشده و لپ تاپ ناگهان خاموش می‌شود. بنابراین اگر قصد تغییر درایور کارت گرافیک لپ تاپ خود را دارید بهتر است درایوری متناسب با کارت گرافیک لپ تاپ خود را دانلود و بر روی سیستم خود نصب کنید.

نصب بدافزار یا ویروسی شدن لپ تاپ

نصب بدافزارها موجب ویروسی شدن سیستم و درنتیجه خاموش شدن ناگهانی آن می‌شود. برخی از ویروس‌ها قوی‌تر از آن هستند که تنها موجب هنگ کردن لپ تاپ شوند بلکه موجب می‌شوند که لپ تاپ شما ناگهان خاموش شده و مجدداً روشن شود.

اگر سیستم شما هم چنین مشکلی پیدا کرده بهتر است یک آنتی ویروس اورجینال را خریداری کرده و بر روی آن نصب کنید تا بتوانید تمامی ویروس‌های موجود بر روی لپ تاپ خود را اسکن کرده و از بین ببرید. درضمن اگر به تازگی نرم‌افزاری ناشناخته از وب سایتی نامعتبر را دانلود و بر روی سیستم خود نصب کردید بهتر است که آن را نیز حذف کنید.

اشتباه بودن ولتاژ شارژ لپ تاپ

امکان دارد دلیل خاموش شدن لپ تاپ وسط بازی، اشتباه بودن ولتاژ شارژ لپ تاپ باشد. منظور از اشتباه بودن ولتاژ شارژ لپ تاپ استفاده از شارژری به جزء شارژر خود لپ تاپ برای شارژ کردن باتری آن است. چراکه اجرای بازی بر روی لپ تاپ به مصرف برق بالایی نیاز دارد علاوه ‌بر این اجرای برخی از بازی‌ها به ولتاژ شارژ بالایی بین 100 تا 240 ولت نیاز دارد درصورتی که ممکن است استفاده از شارژری به غیر از شارژر خود لپ تاپ برای شارژ کردن آن می‌تواند ولتاژ مورد نیاز برای اجرای بازی را تغییر داده و موجب خاموشی لپ تاپ شود.

بنابراین اگر لپ تاپ خود را با استفاده از شارژر متفرقه‌ای شارژ می‌کنید و هم‌زمان با آن هم بر روی سیستم خود یک بازی سنگین اجرا کرده‌اید و با مشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ مواجه شدید باید بدانید که ولتاژ شارژ سیستم شما اشتباه شده است یا به اصطلاح تغییر کرده است و این علت خاموش شدن لپ تاپ شماست.

افزایش دمای لپ تاپ

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن لپ تاپ که می‌تواند به هارد آن نیز آسیب جدی وارد کند، افزایش دمای لپ تاپ است. لپ تاپ‌ها دارای آپشنی به نام “Self Protecting” هستند که به واسطه استفاده از این آپشن هنگام افزایش دما به صورت خودکار خاموش می‌شوند.

افزایش دمای لپ تاپ یا می‌تواند به دلیل خراب شدن فن این دستگاه و از کار افتادن آن باشد که با صداهای ناهنجاری همراه است و مطمئناً متوجه آن خواهید شد یا به دلیل قرار گرفتن لپ تاپ در محیطی بسیار گرم که بهتر است در چنین شرایطی از یک کول پد یا فن خنک‌کننده در زیر آن استفاده کنید. درصورتی که مشکل از فن لپ تاپ لنوو باشد تعمیرکاران نمایندگی رسمی لنوو به تعویض یا تعمیر فن لپ تاپ لنوو می‌پردازند.

خراب شدن باتری لپ تاپ

همانطور که می‌دانید باتری لپ تاپ از آن دسته از قطعات مصرفی است که طول عمر محدودی دارد و پس از مدتی باید تعویض گردد. از شایع‌ترین نشانه‌های خرابی باتری لپ تاپ می‌توان به زود خالی شدن شارژ آن اشاره کرد. اگر لپ تاپ شما نیز در این اواخر با چنین مشکلی درگیر بوده است و اکنون به یکباره خاموش شده است باید بدانید که عمر باتری لپ تاپ شما به پایان رسیده است و باید آن را تعویض کنید.

برای اینکه مطمئن شوید دلیل خاموش شدن لپ تاپ، خرابی باتری آن است یا خیر می‌توانید سیستم خود را با استفاده از شارژر آن مستقیماً به جریان برق وصل کنید اگر لپ تاپ روشن شد و مشکلی هم نداشت مشکل از باتری آن است.

خراب شدن رم لپ تاپ

همانطور که می‌دانید رم لپ تاپ نقش حافظه موقت را بازی می‌کند تا بتوانید با سرعت بالایی به داده‌های مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنید. بروز هرگونه مشکلی در رم لپ تاپ نه تنها موجب می‌شود که لپ تاپ هنگ کند و سرعت آن کاهش یابد بلکه موجب می‌شود که سیستم ناگهان خاموش شود به ویژه هنگام نصب ویندوز.

بنابراین می‌توان گفت که دلیل خاموش شدن لپ تاپ هنگام نصب ویندوز خرابی رم آن است. البته این مشکل نیاز به عیب‌یابی دقیق دارد از این‌رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که به یکی از شعبه‌های نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو مراجعه کنید و عیب‌یابی و تعمیر حرفه‌ای لپ تاپ خود را در صورت بروز این مشکل به تعمیرکاران این مرکز بسپارید.

خراب شدن مادربرد لپ تاپ

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ خرابی مادربرد این دستگاه است که به دلیل نوسان برق، گرمای بیش از حد به دلیل از کار افتادن فن خنک کننده و وارد شدن ضربه به لپ تاپ به وجود می‌آید.

مادربرد یا همان برد اصلی لپ تاپ نقش مهمی را در این دستگاه ایفا می‌کند به گونه‌ای که به ستون فقرات لپ تاپ معروف است چراکه ارتباط بین تمامی قطعات و اجزاء لپ تاپ با یکدیگر را فراهم می‌کند. علاوه‌بر این به پردازنده یا همان CPU لپ تاپ کمک می‌کند تا با سایر اجزاء ارتباط برقرار کرده و بتواند عملیاتی که هر یک از بخش‌های سیستم انجام می‌دهند را پردازش کند.

خراب شدن برد پاور لپ تاپ

خرابی پاور لپ تاپ لنوو نیز دیگر دلیل خاموش شدن لپ تاپ است چراکه پاور یا همان منبع تغذیه لپ تاپ، وظیفه تامین برق این دستگاه برای روشن ماندن و کار کردن آن را برعهده دارد از این‌رو اگر دچار مشکل شود نمی‌تواند برق مورد نیاز اجزاء لپ تاپ را فراهم کند و همین مسئله موجب می‌شود که لپ تاپ ناگهان خاموش می‌شود.

رایج‌ترین دلیلی که موجب خرابی برد پاور لپ تاپ لنوو می‌شود، نوسان برق است چراکه برد پاور باید برق شهری را دریافت کند و آن را به برق مورد نیاز برای استفاده قطعات لپ تاپ تبدیل کرده و از طریق مین برد یا همان مادربرد به آن‌ها انتقال دهد از این‌رو اگر با نوسان برق سر و کار داشته باشد دچار سوختگی می‌شود و باید آن را تعویض کرد.

سرویس، عیب‌یابی و تعمیرات لپ تاپ لنوو؛ همگی در نمایندگی لپ تاپ لنوو

نمایندگی رسمی لنوو خدمات فروش و پس از فروش انواع مدل‌های لپ تاپ لنوو را به کاربران این دستگاه ارائه می‌دهد. خدمات پس از فروش نمایندگی لپ تاپ لنوو شامل: سرویس، عیب‌یابی، تعمیرات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری لپ تاپ لنوو می‌باشد. با این وجود نه تنها می‌توانید برای خرید لپ تاپ لنوو به یکی از شعبه‌های این مرکز مراجعه کنید بلکه می‌توانید از خدمات عیب‌یابی و تعمیرات آن نیز استفاده کنید.

درصورتی که فرصت ندارید برای تعمیر لپ تاپ لنوو به یکی از شعبه‌های نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو مراجعه کنید می‌توانید این دستگاه را به شعبه مرکزی نمایندگی رسمی لنوو در تهران ارسال کنید. تعمیرکاران این مرکز پس از دریافت لپ تاپ شما به طور حرفه‌ای به تعمیرات آن بپردازند و آن را مانند روز اول به آدرس مورد نظرتان ارسال کنند.

نمایندگی رسمی لنوو؛ ارائه دهنده خدمات فروش و پس از فروش محصولات لنوو

اگر به دنبال مرکز معتبری می‌‌‌گردید تا یکی از محصولات لنوو را از آن مرکز خریداری کنید یا اینکه عیب‌یابی و تعمیرات حرفه‌ای یکی از دستگاه‌های لنوو را به تعمیرکاران آن بسپارید ما به شما نمایندگی رسمی لنوو را معرفی می‌کنیم. نمایندگی لنوو از دو بخش بزرگ شامل: فروش و تعمیرات محصولات لنوو تشکیل شده است که بخش فروش این مرکز از کارشناسانی برخوردار است که با برآورد بودجه و نیاز مشتری بهترین مدل از دستگاه مورد نظر کاربر را به او معرفی می‌کنند.

بخش تعمیرات نمایندگی رسمی لنوو نیز دارای تعمیرکاران با تجربه‌ای است که به خوبی با مشکلات همه محصولات لنوو و نحوه رفع آن‌ها آشنایی دارند از این‌رو می‌توانند با سرعت و کیفیت بالایی به عیب‌یابی و تعمیرات محصولات لنوو بپردازند. با وجود تمامی این موارد نه تنها می‌توانید با خیال راحت از نمایندگی فروش و تعمیرات لنوو خرید کنید بلکه می‌توانید عیب‌یابی و تعمیرات دستگاه مورد نظر خود را به تکنسین‌های این مرکز بسپارید.