جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

راهنمای خرید شارژر لپ تاپ

زمانی که شارژر لپ تاپ شما خراب می شود هیچ چاره ای جز خرید یک شارژر جدید ندارید، چرا که حتی یک روز بدون شارژر ماندن هم امکان پذیر نیست. نوسانات جریان برق یا آسیب هایی مشابه می تواند عامل خرابی شارژر یک لپ تاپ باشد.

در این شرایط خرید شارژر لپ تاپ می تواند کمی چالش برانگیز باشد، چرا که شما دیگر به شارژر اورجینال خود دستگاه دسترسی ندارید و باید یک شارژر جدید را خریداری کنید. در این شرایط چطور می توان برای خریدن شارژر برای لپ تاپ اقدام کرد؟ در این راهنما با ما همراه باشید تا با راهنمای خرید شارژر لپ تاپ به شما کمک کنیم بهترین انتخاب را داشته باشید.

راهنمای خرید شارژر لپ تاپ

مهمترین نکات خرید شارژر لپ تاپ

برای خریدن شارژر برای لپ تاپ شما باید به چند نکته مهم توجه کنید. این نکات مشخص می کند که بتوانید یک شارژر مناسب برای لپ تاپ خود پیدا کنید. اما دقیقا منظور از مناسب بودن شارژر برای لپ تاپ چیست؟با توجه کارشناسان تعمیر لپ تاپ لنوو موارد زیر می تواند به شما کمک کند تا در زمان خرید شارژر لپ تاپ بهترین انتخاب را داشته باشید:

  • انتخاب شارژر بر اساس مدل و برند لپ تاپ
  • اورجینال بودن شارژر
  • ولتاژ خروجی و شدت جریان خروجی
  • مطابقت داشتن پورت ورودی شارژر با ورودی شارژ لپ تاپ
  • شکل، ابعاد و اندازه های آداپتور

انتخاب شارژر بر اساس مدل و برند لپ تاپ

اولین چیزی که باید برای خرید شارژر لپ تاپ به آن توجه کرد تطابق و سازگاری شارژر با مدل و برند لپ تاپ است. در درجه اول به برند لپ تاپ و مدل آن توجه کنید و مطمئن شوید که حتما شارژر را متناسب با مدل و برند لپ تاپ خریداری کنید. مناسب بودن شارژر برای لپ تاپ را باید از جهات مختلفی در نظر گرفت و اولین قدم برای این که مطمئن شوید شارژری که خریداری می کنید به کار شما می آید این است که متناسب با برند و مدل لپ تاپ خود، شارژر را خریداری کنید.

با این حال یک گزینه جدید هم وجود دارد و آن خرید شارژرهای یونیورسال است. آداپتورهای یونیورسال در واقع به نحوی طراحی شده اند که می توانند برای اکثر مدل لپ تاپ ها مناسب باشند، چرا که توان تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز اکثر مدل ها را دارند. در نتیجه می توان در کنار خرید شارژرهای برند خود لپ تاپ، یک شارژر یونیورسال را خریداری کرد.

انتخاب شارژر بر اساس مدل و برند لپ تاپ

اورجینال بودن شارژر

مورد مهم بعدی برای خرید شارژر لپ تاپ توجه به اورجینال بودن یا کپی بودن آن است. در واقع شما باید مشخص کنید که می خواهید شارژر خود را در چه سطح از کیفیتی تهیه کنید. در بازار می توان هم شارژرهای اورجینال را خریداری کرد و هم انواع کپی شارژرها را تهیه کرد. قطعا شارژرهای اورجینال کیفیت بالاتری دارند و به همان نسبت گران ترند. شارژرهای اصلی طراحی ظریف تری دارند و لبه های پرس شده آنها بسیار صاف و یک دست است. جنس بدنه شارژرهای اصلی هم بسیار با کیفیت تر از شارژرهای تقلبی است. این نکته را در نظر بگیرید که همیشه الزامی به خرید یک محصول اورجینال نیست، اما در مورد لپ تاپ ها داشتن یک شارژر اورجینال بسیار اهمیت دارد.

شما با داشتن یک شارژر اورجینال می توانید مطمئن شوید که در جای درستی هزینه کرده اید و مدت ها می توانید از آن استفاده کنید. مورد بعدی این که خیال تان از کیفیت شارژر راحت است و دیگر لازم نیست در خصوص خرابی لپ تاپ به دلیل استفاده از یک شارژر نامناسب نگران باشید. با این حال برخی از شارژرهای کپی هم هستند که با وجود اصل نبودن کیفیت خوبی دارند و می توانید با توجه به بودجه ای که دارید آن را برای لپ تاپ تان خریداری کنید. فقط مطمئن شوید که شارژرهای کپی با کیفیت و متناسب با مدل لپ تاپ را بخرید.

ولتاژ خروجی و شدت جریان خروجی

مورد مهم بعدی در زمان خرید شارژر لپ تاپ توجه به ولتاژ و آمپر شارژر است. شما باید ولتاژ خروجی و آمپر ورودی را در نظر بگیرید. این مهمترین مساله در زمان خریدن یک شارژر است و حتی از اورجینال بودن یا نبودن هم مهمتر است. شما باید دقیقا همان ولتاژ و آمپر نوشته شده روی شارژر اصلی را خریداری کنید. وارد کردن ولتاژهای بیشتر یا کمتر از ظرفیت لپ تاپ می تواند به دستگاه شما آسیب برساند.

شما می توانید ولتاژ مناسب سیستم تان را با بررسی اعداد نوشته شده روی شارژر قبلی متوجه شوید. اگر هم به شارژر قبلی دسترسی ندارید با جست و جوی مدل لپ تاپ در اینترنت یا سایت سازنده دستگاه می توانید ولتاژ و آمپر مناسب لپ تاپ خود را پیدا کنید. در نهایت هم با مراجعه به یک فروشگاه معتبر می توانید از فروشنده در خصوص شارژر مناسب با لپ تاپ تان سوال بپرسید. توجه کنید که یکسان نبودن این ولتاژ و آمپر می تواند به مرور زمان به باتری و حتی مادربرد لپ تاپ هم آسیب برساند و شاید شما مجبور به تعمیر باتری لپ تاپ هم شوید.

مطابقت داشتن پورت ورودی شارژر با ورودی شارژ لپ تاپ

شما باید در زمان خرید شارژر لپ تاپ به شکل و اندازه کانکتور یا همان پورت ورودی شارژ هم توجه کنید. اگر اندازه و شکل شارژری که خریداری می کنید با ورودی شارژ روی لپ تاپ مطابقت نداشته باشد قطعا نمی توانید از شارژری که خریداری کرده اید برای شارژ کردن لپ تاپ استفاده کنید. در نتیجه شما حتما باید در زمان خرید مطمئن شوید که ورودی شارژر روی لپ تاپ با اندازه کانکتور شارژری که خریداری می کنید یکی باشد.

شکل، ابعاد و اندازه های آداپتور

مورد بعدی در خصوص خرید شارژر لپ تاپ توجه به شکل و ابعاد آداپتور است. اندازه آداپتور هیچ ارتباطی به قدرت شارژ و کیفیت شارژ ندارد. در نتیجه شما باید متناسب با مدل و اندازه لپ تاپ تان و نوع آداپتوری که برای آن در نظر گرفته شده است یک آداپتور شارژ را تهیه کنید. در کنار آداپتور به کابل برق نیز توجه کنید. در خصوص برخی از لپ تاپ ها آداپتور و کابل برق از هم جدا هستند و شما باید در کنار آداپتور شارژر یک کابل برق هم تهیه کنید.

خرید یک کابل برق با کیفیت در نحوه شارژ شدن لپ تاپ شما تاثیر زیادی دارد و اگر کابل برق کیفیت خوبی نداشته باشد، شارژدهی خوبی ندارد و آداپتور را نیز زود خراب می کند. بنابراین در کنار اهمیت خرید آداپتور، باید در زمان خریدن یک شارژر برای لپ تاپ به کابل برق آن هم توجه کنید.

استفاده از شارژرهای برند دیگر برای لپ تاپ

بهترین گزینه خرید شارژر لپ تاپ همان برند و مدل برای لپ تاپ مورد نظر است. به عنوان مثال شارژر لپ تاپ لنوو را از فروشگاه مجاز لنوو یا نمایندگی لنوو خریداری نمایید. اما با این حال شما می توانید از شارژر لپ تاپ هایی با برند دیگر هم برای لپ تاپ خود استفاده کنید، چرا که تقریبا تکنولوژی ساخت اکثر این شارژرها یکی است.

تنها مورد مهم توجه به کانکتور، ولتاژ و آمپر شارژری است که خریداری می کنید. اگر تمام این موارد با لپ تاپ شما متناسب باشد می توانید از شارژر لپ تاپ های دیگر برندها نیز برای لپ تاپ خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.