نحوه فعال کردن بلوتوث در ویندوز 7

اگر با نحوه فعال کردن بلوتوث در ویندوز 7 آشنایی ندارید ما در این مطلب در نمایندگی مجاز لنوو آن را به شما آموزش می دهیم. همانطور که می دانید یکی از راه های ارتباطی لپ تاپ با سایر دستگاه ها از جمله تلفن همراه، از طریق بلوتوث انجام می شود. امروزه تقریباً اغلب مدل های لپ تاپ از فناوری بلوتوث برخوردار هستند و کاربران از طریق آن می توانند به نقل و انتقال فایل ها از لپ تاپ به سایر دستگاه ها بهره ببرند. علاوه بر این، بلوتوث به کاربر این اختیار را می دهد که بدون سیم خروجی، برخی از دستگاه ها از جمله هدفون های بیسم، موس و کیبورد را به لپ تاپ متصل کند.

در حال حاضر بیشتر کاربران از سیستم عامل ویندوزهای 10 ، 8 و 7 استفاده می کنند. در همه این سیستم عامل ها امکان استفاده از بلوتوث قرار داده شده است. با اینکه نحوه فعال کردن آن در این سه نوع سیستم عامل تا حدودی شبیه به هم است اما تفاوت هایی نیز دارند. در اینجا تمرکز ما بر روی ویندوز 7 است. با ما باشید تا نحوه فعال کردن بلوتوث در این سیستم عامل را به شما آموزش دهیم.

فعال کردن بلوتوث در ویندوز 7

راهکار فعال کردن بلوتوث در ویندوز 7

قبل از فعال کردن بلوتوث حتماً از نصب بودن درایو بلوتوث در لپ تاپ خود مطمئن شوید. در صورتی که این درایو نصب نبود آن را با توجه به مدل لپ تاپ خود دانلود کرده و نصب کنید. سپس با طی کردن مراحل زیر شروع به فعال کردن بلوتوث در ویندوز 7 نمایید.

1-  به منوی استارت Start بروید و Control Panel را باز کنید. سپس، در پنجره باز شده Control Panel بر روی گزینه Network and Internet کلیک نمایید.

2- پس از آن بر روی گزینه Network and Sharing Center کلیک کرده و در منو سمت راست آن روی Change adapter settings کلیک کنید.

3- اکنون در صفحه باز شده گزینه Bluetooth Network Connection را مشاهده می کنید. روی آن راست کلیک کرده و Enable را انتخاب نمایید. اگر قصد غیرفعال کردن بلوتوث را دارید باید به جای  Enable  گزینه Disable را انتخاب کنید.

فعال کردن بلوتوث در ویندوز 7 و نوار وظیفه

پس از فعال کردن بلوتوث در ویندوز می توانید آن را در نوار وظیفه قرار داده تا دسترسی راحت تری به آن داشته باشید. برای این کار پس از فعال کردن بلوتوث در ویندوز 7 به طریق زیر عمل کنید:

1- ابتدا بر روی منو Start کلیک کرده و به بخش Control Panel بروید.

2- پس از باز شدن پنجره مربوطه در کادر Search عبارت Change Bluetooth settings را نوشته و اینتر بزنید.

3- حال باید روی Change Bluetooth settings چپ کلیک کرده تا پنجره Bluetooth settings برای باز شود.

4- در صفحه ای که باز می شود روی options کلیک کرده و تیک گزینه Show The Bluetooth icon in The notification area را فعال کنید. پس از انجام این کار روی Ok کلیک کرده تا بلوتوث در نوار وظیفه نمایش داده شود.

نمایندگی لنوو

نمایندگی لنوو علاوه بر آموزش های کاربردی و ارائه راهکارهای مناسب به کاربران لپ تاپ، در بخش های فروش و تعمیر نیز خدماتی تخصصی را ارائه می نماید. این خدمات نه تنها لپ تاپ لنوو بلکه دیگر دستگاه های ساخت لنوو نظیر تبلت، موبایل، پروژکتور و کامپیوتر را در بر می گیرد. متقاضیان گرامی می توانند برای دریافت خدمات این مرکز از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در همین وب سایت اقدام نمایند. لازم به توضیح است که، نمایندگی لنوو جهت برخورداری تمامی هموطنان از خدمات این مجموعه، شعبه های متعددی را در تهران و شهرستان ها راه اندازی کرده است. از این رو در هر نقطه از کشور که باشید می توانید از طریق مسیرهای مشخص شده، خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+