جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش باز کردن قفل تبلت

اکثر کاربران برای افزایش امنیت دستگاه های خود برای تبلت یا گوشی هوشمند شان یک رمز عبور تعیین می کنند. با رمزگذاری روی تبلت می توان مانع دسترسی دیگران به اطلاعات درون آن شد. با این حال مشکلی که این رمز گذاشتن دارد این است که گاهی کاربران رمز عبور خود را فراموش می کنند و با چالش باز کردن قفل تبلت مواجه می شوند.

در صورت فراموشی رمز، باز کردن قفل دستگاه کمی پیچیده می شود، اما با چند روش اساسی که برای حذف کردن رمز تبلت وجود دارد می توان از این مشکل عبور کرد. در این مقاله با ما همراه باشید تا روش های موجود برای باز کردن قفل تبلت را بررسی کنیم.

آموزش باز کردن قفل تبلت

روش های باز کردن قفل تبلت

زمانی که کاربران رمز عبور را فراموش می کنند شاید اولین گزینه ای که به ذهن شان می رسد مراجعه به یک مرکز تعمیراتی برای تعمیر تبلت و حذف رمز آن باشد. البته که این گزینه قطعا نتیجه بخش است اما قبل از آن می توان از چند روش زیر برای باز کردن قفل تبلت استفاده کرد:

 • حذف رمز با استفاده از سرویس Android Device Manager
 • استفاده از قابلیت اسمارت لاک
 • از سیستم گوگل لاگین استفاده کنید
 • استفاده از دیسک بازنشانی رمز عبور
 • ریست فکتوری کردن تبلت

از این روش ها استفاده کنید تا بتواند رمز فراموش شده را حذف و آن را بازیابی کنید. اگر هیچ یک از این روش ها نتیجه ای به دنبال نداشت بهتر است به یک مرکز تخصصی تعمیرات تبلت لنوو مراجعه کنید تا با روش هایی مانند فلش کردن تبلت یا استفاده از نرم افزارهای اختصاصی، رمز عبور را بازیابی کنند.

حذف رمز با استفاده از سرویس Android Device Manager

اولین روشی که می توان از آن برای باز کردن قفل تبلت استفاده کرد، سرویس Android Device Manager است. این سرویس پیش فرض برای مدیریت دستگاه در نظر گرفته شده که می توان با استفاده از کارهای مختلفی مانند یافتن دستگاه را انجام داد. همچنین می توان با استفاده از این سرویس از راه دور صدای تبلت را درآورد یا این که اطلاعات آن را از راه دور پاک کرد. این گزینه خصوصا در مواردی که تبلت گم شده یا به سرقت می رود کاربرد دارد. در نهایت یکی از گزینه هایی که می توان با استفاده از سرویس Android Device Manager انجام داد، حذف رمز تبلت است.

 • برای استفاده از این روش باید روی تبلت یک حساب کاربری گوگل فعال داشت.
 • از طرفی نیز باید مشخصات این اکانت فعال در تبلت را در سایت google find my device وارد کرد.
 • با انجام این کار لیستی از دستگاه های متصل به این اکانت نمایش داده می شود.
 • از بین دستگاه ها روی نام دستگاه مورد نظر کلیک کرده و آن را انتخاب کنید.
 • حالا گزینه Erase را انتخاب کنید تا با حذف اطلاعات دستگاه، رمز آن هم حذف شده و تبلت باز شود.
 • همان طور که متوجه شدید ایراد این روش حذف کامل اطلاعات روی تبلت است.
حذف رمز با استفاده از سرویس Android Device Manager

استفاده از قابلیت اسمارت لاک

یک قابلیت پیشرفته و مبتنی بر تکنولوژی در دستگاه های جدید، قابلیت اسمارت لاک است. کسانی که از دستگاه های اندروید 5 به بالا استفاده می کنند می توانند برای باز کردن قفل تبلت از این گزینه استفاده کنند. برای کار با این قابلیت باید آن را قبل از فراموشی رمز و در همان زمانی که برای تبلت رمز می گذارید فعال کرده باشید.

با فعال کردن آن شما تعیین می کنید که اگر دستگاه قفل شد و شما قادر به باز کردن آن نبودید، تحت چه شرایطی به صورت اتوماتیک قفل دستگاه باز شود. برای مثال ممکن است شما تعیین کنید که با اتصال تبلت به شبکه وای فای خانه به صورت خودکار رمز صفحه غیر فعال شود.

از سیستم گوگل لاگین استفاده کنید

شما می توانید از حساب کاربری گوگل نیز برای باز کردن قفل تبلت استفاده کنید. سیستم گوگل لاگین می تواند به شما کمک کند تا در صورت فراموش کردن رمز ورود، از این طریق قفل صفحه را باز کرده و به دستگاه دسترسی یابید.

 • برای استفاده از سیستم گوگل لاگین باید از قبل اطلاعات مربوط به آدرس Gmail و رمز عبور آن را روی تبلت فعال کرده باشید.
 • حالا باید 5 بار رمز ورود تبلت را به اشتباه بزنید تا صفحه قفل شود و پیامی مبنی بر Forgot pattern، Forgot PIN ، Forgot password ، یا جمله ای به صورت  «رمز تبلت lenovo را فراموش کردم» نمایش داده شود.
 • با انتخاب این گزینه ها از شما درخواست می شود تا آدرس Gmail و رمز عبور آن را وارد کنید و سپس گزینه Sign in را بزنید.
 • حالا به همین راحتی می توانید قفل تبلت را باز کنید.
از سیستم گوگل لاگین استفاده کنید

استفاده از دیسک بازنشانی رمز عبور

این روش کمی پیچیده تر است و باید از قبل به فکر آن باشید. در واقع در زمانی که سیستم هنوز قابل دسترسی است باید یک دیسک نجات یا دیسک بازنشانی رمز عبور را ایجاد کرده باشید تا بتوانید در زمان فراموشی رمز ورود از آن برای باز کردن قفل تبلت کمک بگیرید.

 • در این حالت کافی دیسک بازنشانی که یک فلش USB قابل بوت شدن است را به تبلت وصل کرده و بوت شدن تبلت را از طریق USB انجام دهید.
 • حالا کافی است با انتخاب گزینه فراموشی رمز عبور، گزینه ریست پسورد را بزنید تا به این ترتیب با حذف کردن رمز تبلت به آن دسترسی یابید.

ریست فکتوری کردن تبلت

در نهایت گزینه ای که باید از آن برای باز کردن قفل تبلت استفاده کرد، ریست فکتوری یا بازگردانی به تنظیمات کارخانه است. با این کار شما به راحتی رمز تبلت را حذف می کنید، اما به همراه آن تمامی تنظیمات و برنامه های روی دستگاه هم حذف خواهد شد. اگر همیشه بکاپ گیری از داده ها را به صورت منظم انجام داده باشید در این شرایط دیگر نگران اطلاعات مهم روی تبلت نیستید. با کمک گرفتن از آموزش بکاپ گرفتن از تبلت می توانید همیشه اطلاعات مهم خود را امن نگه دارید.

نکته مهم این که در این شرایط که امکان دسترسی به منوی تنظیمات تبلت را ندارید قطعا نمی توانید ریست فکتوری را از این طریق انجام دهید. به این ترتیب باید با توجه به مدل دستگاه خود از دکمه های فیزیکی روی دستگاه برای ریست فکتوری کردن تبلت استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.