جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تبلت لنوو بخریم یا سامسونگ؟

دو برند پر طرفدار تبلت در بازار، تبلت های لنوو و سامسونگ اند. این دو برند با تنوع بالایی از تبلت ها به خوبی توانسته اند نظر کاربران را به خود جلب کرده و از این رو می توان آنها را جزو گزینه های پر فروش بازار تبلت در نظر گرفت. اما برای انتخاب بین این دو برند به مقایسه تبلت لنوو و سامسونگ نیاز است تا با در نظر گرفتن برخی مشخصه های مهم در انتخاب این دستگاه ها، بهترین تبلت را خریداری کرد.

در درجه اول باید دید که برای مقایسه دو تبلت سامسونگ و لنوو باید به چه ویژگی هایی در این دستگاه ها توجه کرد و این که کدام مدل ها بهترین فیدبک را در بازار و در بین کاربران داشته اند. در این مقاله می خواهیم با در نظر گرفتن معیارهای انتخاب یک تبلت خوب، به مقایسه تبلت لنوو و سامسونگ بپردازیم.

مقایسه تبلت لنوو و سامسونگ

معیارهای مهم برای مقایسه تبلت لنوو و سامسونگ

برای این که بخواهیم دو تبلت از هر برندی را با هم مقایسه کنیم، باید به برخی از مهم ترین معیارهای انتخاب و خرید تبلت توجه کنیم. این معیارها در خصوص خرید هر تبلتی از جمله مقایسه دو تبلت سامسونگ و لنوو باید مد نظر قرار بگیرند:

  • سیستم عامل تبلت
  • تنوع مدل ها
  • کیفیت  صفحه نمایش در تبلت  های لنوو و سامسونگ
  • کیفیت و کارایی باتری در تبلت
  • دوربین های مورد استفاده در تبلت های لنوو و سامسونگ
  • مقایسه سخت افزاری تبلت های لنوو و سامسونگ
  • مقایسه تبلت لنوو و سامسونگ از نظر سبک طراحی
  • دوام و ماندگاری
  • حافظه ذخیره سازی در تبلت
  • قیمت

مقایسه سیستم عامل تبلت های لنوو و سامسونگ

اگر بخواهیم مقایسه تبلت لنوو و سامسونگ را از نظر سیستم عامل انجام دهیم، هر دو تبلت از سیستم عامل اندرویدی استفاده می کنند، چرا که جزو سیستم عامل های محبوبی است که امکانات و قابلیت های بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهد. 

در کنار تبلت های اندرویدی که در هر دو برند تولید می شود، در برند لنوو می توان تبلت هایی با سیستم عامل ویندوز را نیز خریداری کرد. سیستم عامل ویندوز از نظر قدرت بسیار قوی تر از اندروید است. با این حال تبلت های لنوو با سیستم عامل ویندوز به نسبت اندازه کوچک ترند و قابلیت های آنها نیز کاهش یافته است.

تنوع مدل ها در تبلت های سامسونگ و لنوو

از نظر تنوع مدل تقریبا هم برند لنوو و هم برند سامسونگ تنوع بسیار بالایی از محصولات را ارائه می کنند که همین مقایسه تبلت لنوو و سامسونگ از این جهت را کمی دشوار می کند. تقریبا هر دو برند در ارائه مدل های متنوع تبلت در یک سطح عملکردی قرار دارند.

تفاوت کیفیت صفحه نمایش در تبلت های Lenovo و samsung

مورد دیگری که باید برای مقایسه تبلت لنوو و سامسونگ به آن توجه کرد، نوع صفحه نمایش و کیفیت آن در هر یک از این تبلت هاست. در هر دو برند کیفیت صفحه نمایش بالاست. اما در خصوص ابعاد صفحه نمایش، در برند سامسونگ می توان تبلت هایی با ابعاد نمایشگرهای بزرگ تر را خریداری کرد. در کل در برند سامسونگ تبلت ها با صفحه نمایش های بزرگ تری ساخته شده اند، در حالی که با وجود تنوع ابعاد نمایشگر در برند لنوو، در کل سایز نمایشگر در تبلت های این برند کوچک است. 

در نتیجه با توجه به کاربردی که تبلت برای شما دارد باید با مقایسه دو تبلت لنوو و سامسونگ از نظر اندازه نمایشگر بهترین گزینه را انتخاب کنید. از نظر کیفیت تصویر در هر دو تبلت، می توان گفت که تقریبا کیفیت و وضوح تصویر در حد قابل قبول است. با این حال در دو کیفیت یکسان قطعا هر چه صفحه نمایش بزرگ تر شود به دلیل کاهش تعداد ذرات پیکسل ها میزان کیفیت تصویر نیز کاهش می یابد.

کیفیت و کارایی باتری تبلت سامسونگ و لنوو

شاید یکی از مهم ترین شاخصه هایی که برای خرید تبلت باید به آن توجه کرد، باتری این دستگاه هاست. در خصوص مقایسه تبلت لنوو و سامسونگ از نظر کیفیت و کارایی باتری باید گفت که تا حدودی باتری های مورد استفاده در تبلت های لنوو به نسبت باتری تبلت های سامسونگ قوی تر و با دوام تر است.

در کل در تبلت ها به دلیل نوع استفاده ای که از این دستگاه ها می شود و بیشتر برای دیدن فیلم و بازی از آنها استفاده می شود، میزان مصرف باتری بیشتر است و بخش عمده ای از تعمیرات این دستگاه ها به تعمیر باتری تبلت مربوط می شود. به همین دلیل نیز داشتن باتری های قوی تر یک ویژگی مهم در ساخت این دستگاه ها است. هم برند سامسونگ و هم لنوو در تلاش بوده اند تا بهترین و کارامدترین باتری ها را برای تبلت های خود استفاده کنند. اما در این زمینه برند لنوو تا حدودی عملکرد بهتری داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.