جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر برد پاور مانیتور لنوو

چرا مانیتور لنوو روشن نمی شود؟ دلیل خاموش شدن مانیتور لنوو بعد از چند دقیقه کار کردن چیست؟ چرا مانیتور لنوو بلافاصله بعد از روشن شدن خاموش می شود؟ دلیل روشن و خاموش شدن خود به خود مانیتور لنوو چیست؟ اگر هر یک از این مشکلات برای مانیتور شما هم به وجود آمده است باید احتمال خرابی برد پاور مانیتور لنوو را در نظر بگیرید چراکه دلیل مشترک بروز تمامی این مشکلات خرابی برد پاور یا برد منبع تغذیه مانیتور است. در ادامه شما را با نقش برد پاور در مانیتور، دلیل اصلی خراب شدن برد پاور مانیتور و بهترین راه برای جلوگیری از خرابی و تعمیر برد پاور مانیتور لنوو آشنا خواهیم کرد. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

نقش برد پاور در مانیتور چیست؟

برد پاور که به آن برد منبع تغذیه هم می گویند پایه ثابت تمامی دستگاه های الکترونیکی است به گونه ای که می توانید این برد را در اکثر دستگاه های الکترونیکی مشاهده کنید. مانیتور نیز به عنوان یک دستگاه الکترونیکی از این داستان مستثنی نیست. کاری که برد پاور در مانیتور انجام می دهد تامین برق مورد نیاز قطعات این دستگاه است. با این وجود می توان لقب مهم ترین قطعه مانیتور را به برد پاور آن داد؛ چراکه اگر مشکلی برای برد منبع تغذیه مانیتور به وجود بیاید، دیگر باید بیخیال روشن شدن این دستگاه شد. نحوه عملکرد برد پاور در مانیتور به این شکل است که برق 220 ولت شهری را دریافت کرده و پس از تبدیل آن به برق مورد نیاز قطعات مانیتور، جریان برق را به تمامی قطعات این دستگاه انتقال می دهد. بنابراین برد پاور دائما با جریان برق شهری سروکار دارد.

علائمی که تعمیر برد پاور مانیتور لنوو را ضروری می کند؟

همیشه بروز یکسری علائم در هر یک از دستگاه های الکترونیکی خبر از بروز مشکلی می دهند که به یک قطعه مشخص اشاره دارد.  خرابی برد پاور مانیتور هم موجب بروز یکسری علائم در این دستگاه می شود که نشان می دهد زمان تعمیر برد پاور مانیتور لنوو رسیده است. در ادامه شما را با نشانه های مختلف خرابی برد پاور مانیتور آشنا خواهیم کرد.

  • روشن نشدن مانیتور

اگر هر کاری می کنید نمی توانید مانیتور لنوو را روشن کنید، باید احتمال خرابی برد پاور آن را در نظر بگیرید؛ چراکه یکی از مهم ترین نشانه های خرابی برد پاور مانیتور، روشن نشدن این دستگاه است. البته قبل از اینکه زود قضاوت کنید و نگران شوید بهتر است از سلامت کابل برق و پریزی که کابل برق مانیتور را به آن متصل کرده اید کاملا اطمینان پیدا کنید. حتی می توانید کابل برقی که از سالم بودن آن اطمینان دارید را جایگزین کابل برق مانیتور کرده و خرابی آن را تست کنید. اگر نه مشکل از کابل برق مانیتور بود نه پریزی که کابل برق مانیتور به آن وصل شده است، مطمئن باشید برد پاور این دستگاه به مشکل خورده است.


  • روشن و خاموش شدن مانیتور

یکی دیگر از رایج ترین مشکلاتی که نشان می دهد زمان تعمیر برد پاور مانیتور لنوو رسیده است، روشن و خاموش شدن دائم این دستگاه است. امکان دارد پس از اینکه مانیتور خود را روشن می کنید، طولی نکشد که خود به خود خاموش شود و دوباره خود به خود روشن شود. اگر این مشکل چندین و چند بار به صورت مداوم اتفاق افتاد به سلامت برد پاور مانیتور خود شک کنید و این دستگاه را جهت عیب یابی و تعمیرات تخصصی به نمایندگی تعمیرات مانیتور لنوو بسپارید.


  • خاموش شدن مانیتور بلافاصله بعد از روشن شدن یا پس از چند دقیقه کار کردن

و اما آخرین مشکلی که نشان می دهد برد پاور مانیتور لنوو به تعمیر نیاز دارد، خاموش شدن مانیتور بلافاصله بعد از روشن شدن یا بعد از چند دقیقه کار کردن است. گاهی اوقات مانیتور لنوو در ظاهر بدون اینکه هیچ مشکلی داشته باشد روشن شده و شروع به کار می کند اما یا بعد از چند دقیقه کار کردن خاموش می شود و دیگر روشن نمی شود یا اینکه بلافاصله بعد از روشن شدن و کار کردن خاموش می شود. در هر یک از این دو مورد مشکل از برد پاور این دستگاه است.

تعمیر برد پاور مانیتور

دلیل اصلی خراب شدن برد پاور مانیتور

همانطور که در تعریف نقش برد پاور در مانیتور اشاره کردیم، برد پاور مانیتور به این دلیل که وظیفه تامین برق تمامی قطعات این دستگاه را برعهده دارد به گونه ای که برق شهری را دریافت کرده و بعد از تغییر ولتاژ آن، جریان برق را به تمامی قطعات مانیتور برای روشن شدن این دستگاه انتقال می دهد. با این وجود بدیهی است که برد پاور باید دائم با جریان برق شهری در ارتباط باشد. حالا فرض کنید که جریان برق نوسان داشته باشد، چه بلایی بر سر برد منبع تغذیه مانیتور می آید؟ بنابراین مهم ترین عاملی که در خرابی و تعمیر برد پاور مانیتور لنوو دست دارد، نوسان برق است.

بهترین راه برای جلوگیری از خراب شدن برد پاور مانیتور

از قدیم گفته اند هر دردی، درمانی دارد! حالا که نوسان برق دلیل اصلی خرابی برد پاور مانیتور است، می توان با اتصال مانیتور به محافظ برق آن را مهار کرد. پس اگر دوست ندارید برای مانیتور شما مشکلی به وجود بیاید و به تعمیر برد پاور مانیتور لنوو تن دهید، حتما این دستگاه را به محافظ برق متصل کنید؛ چراکه محافظ برق می تواند تمامی نوسانات برق را مهار کرده و مانع از آسیب دیدگی قطعات مانیتور به ویژه برد پاور آن شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.