جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا چراغ پاور لپ تاپ لنوو چشمک می زند اما لپ تاپ روشن نمی شود؟

لپ تاپ های لنوو بدون شک یکی از بهترین لپ تاپ ها در بازار هستند. البته این دسته از لپ تاپ ها نیر بعد از استفاده ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند. به عنوان مثال، یکی از رایج ترین مشکلاتی که کاربران گزارش می دهند مربوط به روشن شدن یا چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ است. علل مختلفی در رابطه با این مشکل وجود دارد. در این مقاله، به بررسی علل روشن شدن چراغ پاور لپ تاپ لنوو پرداخته و راهکارها و رویکردهای رفع این مشکل را بصورت تخصصی مورد بررسی قرار می دهیم.

چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ لنوو

علل چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ لنوو

بطورکلی علل زیادی درمورد این موضوع وجود دارد. از جمله این موارد می توان به  بروز مشکل یا خرابی باتری ، وجود مشکل در آداپتور یا خرابی شارژر، مشکل در حافظه RAM دستگاه، مشکل یا خرابی هارد دیسک، وجود خرابی یا مشکل در کارت گرافیک و در نهایت مشکل در قطعات مرتبط با مادربرد اشاره نمود. در ادامه به بررسی این علل پرداخته و روش های رفع این مشکل را بررسی خواهیم کرد.

1 . مشکل در باتری لپ تاپ

اگر باتری لپ تاپ لنوو شما به درستی نصب نشده یا خراب است، ممکن است لپ تاپ به درستی روشن نشود و باعث چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ شود. برای حل این مشکل طبق مراحل نامبرده عمل کنید:

 • ابتدا لپ تاپ لنوو خود را از پریز برق جدا کنید.
 • اگر باتری جداشدنی باشد، آن را از دستگاه خارج کنید.
 • آداپتور AC را به لپ تاپ وصل کنید.

بررسی کنید که آیا لپ تاپ هنگام اتصال به برق روشن میشود یا خیر؛ اگر لپ تاپ با فقط وصل شدن به آداپتور AC روشن میشود، به این معناست که مشکل از باتری است. در صورتی که ایراد از باتری باشد نیاز به تعویض این قطعه وجود دارد که در این صورت میتوانید خدمات موردنظر خود را از مراکز تعمیرات مجاز یا مرکز گارانتی کننده دریافت نمایید.

پیشنهاد سایت: تست باتری لپ تاپ لنوو

2 . مشکل در آداپتور برق

یکی دیگر از علل چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ لنوو مربوط به خرابی یا وجود مشکل در آداپتور برق یا شارژ دستگاه است. ممکن است مشکل از بخش AC آداپتور دستگاه شما باشد که در واقع به این علت نمیتواند دستگاه شما را شارژ کند. بنابراین، تغییر AC آداپتور  به رفع این مشکل کمک خواهد کرد. همچنین جهت بررسی بیشتر آداپتور میتوانید طبق مراحل نامبرده اقدام کنید:

 • اطمینان حاصل کنید که آداپتور به درستی به پریز برق و لپ تاپ وصل شده باشد.
 • مطمئن شوید که آداپتور دارای ولتاژ و جریان مناسب برای لپ تاپ شما است.
 • اگر امکان دارد، از یک آداپتور دیگر برای تست استفاده کنید.
چشمک زدن پاور لپ تاپ لنوو

3 . مشکل در حافظه RAM

مشکل در حافظه RAM ، از دیگر دلیل های چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ شما است. برای بررسی و رفع این مشکل نیز میتوانید طبق مراحل نامبرده عمل کنید:

 • یکی از راه حل های رفع این مشکل این است که RAM دستگاه خود را از شیارهای خود خارج و دوباره آن را به اسلات یاد شده وارد کنید.
 • اگر لپ تاپ لنوو شما دو یا چند ماژول RAM دارد، آن ها را به تنهایی تست کنید و مشخص کنید کدام یک مشکل دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: ترفندهای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ لنوو

4 . مشکل در هارد دیسک

اگر هارد دیسک به مشکل خورده باشد، ممکن است سیستم عملکرد درستی از خود نشان ندهد و در نتیجه چراغ پاور لپ تاپ شما شروع به چشمک زدن کند. برای رفع این مشکل مراحل زیر را بصورت مرحله به مرحله انجام دهید:

 • بررسی کنید که هارد دیسک به درستی وصل شده باشد.
 • اگر امکان دارد، هارد دیسک را از لپ تاپ خارج کرده و دوباره به اسلات مورد نظر وارد کنید.
 •  هارد دیسک دستگاه خود را با استفاده از برنامه ها و ابزارهای تست مربوطه تست کنید تا مشکل مورد نظر شناسایی شود.

5 . مشکلات گرافیکی

مشکلات مربوط به کارت گرافیک نیز ممکن است باعث چشمک زدن چراغ پاور دستگاه شما شود. همچنین میتوانید برای رفع این مشکل طبق مراحل زیر اقدام کنید:

 • در صورت وجود گرافیک مجزا، اطمینان حاصل کنید که به درستی نصب شده باشد.
 • اگر لپ تاپ شما دارای گرافیک مجزا نیست، تست این قطعه با یک مانیتور خارجی میتواند به شما کمک کند.

6 . مشکلات مرتبط با مادربرد

مشکلات مرتبط با مادربرد نیز ممکن است باعث این مشکل شود. در رابطه برای بررسی بیشتر میتوانید به مراحل نامبرده رجوع کنید:

 • بررسی کنید که هیچ نشانه آسیب سخت افزاری و ضربه خوردگی به مادربرد وجود نداشته باشد.
 • اگر امکان دارد، مادربرد خود را تست یا تعویض کنید.

روش های رفع چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ لنوو

تخلیه قدرت و روشن کردن لپ تاپ

ابتدا لپ تاپ لنوو خود را از برق جدا کنید. باتری لپ تاپ خود را جدا کنید اگر قابل جداشدن باشند. دکمه روشن/خاموش را برای 30 ثانیه فشار دهید. باتری را دوباره به لپ تاپ متصل کنید و دکمه روشن/خاموش را برای روشن کردن دستگاه فشار دهید. تخلیه شدن جریان بدون وجود باتری، به بازنشانی شدن بایوس دستگاه شما کمک میکند.

دلایل چشمک زدن چراغ power لپ تاپ

استفاده از دکمه تنظیم مجدد لنوو

ابتدا لپ تاپ لنوو خود را از برق جدا کنید. یک سوزن کوچک و صاف فراهم کنید و قسمت تنظیمات مجدد لپ تاپ خود را پیدا کنید. برای پیدا کردن این قسمت میتوانید از دفترچه راهنمای دستگاه خود کمک بگیرید. پس از پیدا کردن بخش تنظیمات مجدد، سوزن را به مدت ده ثانیه فشار دهید. دکمه روشن/خاموش را فشار دهید تا دستگاه روشن شود. دکمه تنظیم مجدد اقدام به بستن هر فعالیتی که در حال انجام شدن است را متوقف میکند.

این مقاله را از دست ندهید: راهنمای خرید شارژر لپ تاپ

استفاده از دکمه NOVO لنوو

دکمه NOVO در یک حفره کوچک قرار دارد. میتوانید آن را با یک پیچ معکوس که شکل U وارونه دارد شناسایی کنید. دکمه روشن/خاموش را برای 10 ثانیه فشار دهید. دکمه NOVO را در کنار دکمه روشن/خاموش پیدا کنید. یک پیچ صاف فراهم کنید و دکمه NOVO را بفشارید تا وارد حالت بازیابی لنوو شود. گزینه بازنشانی سیستم را در منوی NOVO انتخاب کنید. دکمه NOVO به راه اندازی سیستم در حالت بازیابی کمک میکند.

تعمیر مشکل چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ لنوو

در صورتی که چراغ پاور لپ تاپ لنوو چشمک می زند اما دستگاه روشن نمی شود، می توانید مراحل ذکر شده در مقاله را جهت رفع مشکل انجام دهید. در صورتی که با انجام مراحل فوق مشکل حل نشد، توصیه می شود جهت بررسی و دریافت خدمات موردنظر به نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو مراجعه فرمایید. همچنین درصورتی که دستگاه شما تحت گارانتی است، می توانید خدمات موردنظر خود را بصورت رایگان از مرکز گارانتی کننده دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.