جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

کارت گرافیک اکسترنال لپ تاپ

کارت گرافیک اکسترنال لپ تاپ، برای دستگاه هایی طراحی شده که امکان اتصال این مدل کارت‌های گرافیکی به آنها امکان پذیر است. کاربر می‌تواند با استفاده از کارت گرافیک‌های اکسترنال به روشی ارزانتر و کم هزینه‌تر، گرافیک لپ تاپ خود را ارتقا دهد. این شکل از ارتقا کارت گرافیک اکسترنال، بیشتر در لپ تاپ های مخصوص بازی یا به اصطلاح «گیمینگ» کاربرد بیشتری دارد. دارندگان این نوع لپ تاپ ها به دلیل قدیمی شدن نسخه گرافیک دستگاه خود از سویی و به روز شدن بازی ها از سویی دیگر، ممکن است نتوانند گیم های جدید را در دستگاه خود نصب کنند.

برای این گروه از کاربران استفاده از کارت گرافیک اکسترنال می‌تواند گزینه مناسبی باشد. کارت گرافیک اکسترنال به صورت مخفف، eGPU خوانده می شود. این نوع کارت گرافیک، دارای یک قاب، باس یا گذرگاه PCI Express، منبع تغذیه یا پاور و کابل رابط است. با توجه به نوع لپ تاپ می توان از طریق 4 رابط، کارت گرافیک را متصل کرد: اتصال از طریق رابط mini PCIe، رابط Express Card، رابط تاندربولت و رابط USB-C. بنابراین چنانچه لپ تاپی دارید که گرافیک آن قابلیت ارتقا ندارد می توانید از یک کارت گرافیک اکسترنال استفاده کنید. در صورت نیاز به راهنمایی و اطلاعات بیشتر در ارتباط با شیوه استفاده از کارت گرافیک اکسترنال لپ تاپ می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی لپ تاپ لنوو تماس بگیرید.

انواع کارت گرافیک اکسترنال لپ تاپ

کارت گرافیک به دو نوع مجتمع و غیر مجمتع تقسیم می شود. در کارت گرافیک غیرمجتمع، کاربر خود باید تمامی قطعات را جداگانه خریداری نموده و آنها را اسمبل کند. در اینجا نیاز به یک کارت گرافیک، پاور، رابط و قاب کیس وجود دارد. نوع دیگر کارت گرافیک اکسترنال لپ تاپ، کارت گرافیک مجتمع است که در آن شرکت‌های سازنده تمامی قطعات را به هم متصل کرده و در یک قاب مشترک عرضه می‌کنند.

در این نوع کارت گرافیک، یک کابل برق و یک کابل ارتباط با لپ تاپ در خارج از قاب قرار داده شده است. شرکت Akitio، شرکت گیگابایت، ایسوس، روزتاک و اچ پی از بزرگ ترین تولید کننده های کارت گرافیک اکسترنال می باشند.

نحوه کار کارت گرافیک اکسترنال لپ تاپ

شما از طریق اتصال کارت گرافیک به لپ تاپ و نصب درایو می توانید از آن استفاده کنید. اما سوأل اینجاست که این کارت گرافیک چگونه کار می کند. به طور کلی گرافیک توسط یک باس یا PCI Express با سایر قطعات از جمله نمایشگر در ارتباط می باشد. کارت گرافیک اکسترنال لپ تاپ نیز پس از متصل شدن، از طریق باس خود با سایر قطعات ارتباط برقرار می کند و تصویر را برروی نمایشگر لپ تاپ نشان می دهد.

بنابراین مهم نیست چند کارت گرافیک به لپ تاپ متصل باشد چراکه همه اطلاعات و پردازش ها روی باس گرافیک انجام شده و از طریق کابل رابط به لپ تاپ منتقل می شود. بنابراین نحوه کار کارت گرافیک اکسترنال نیز چیزی شبیه به کارت های گرافیک داخلی است با این تفاوت که این نوع کارت های گرافیک، جانبی بوده و از طریق کابل و رابط به دستگاه متصل می شوند.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو

تجهیزات پیشرفته، کادری متخصص و فضایی مدرن و مجهز سبب شده تا کاربران لپ تاپ لنوو بتوانند تخصصی ترین تعمیرات دستگاه خود را از این مرکز دریافت کنند. تعمیر مادربرد لپ تاپ، تعمیر گرافیک، عیب یابی cpu، تعمیر صفحه نمایش، تعویض رم، تعمیر هارد، تعمیر دی وی دی رایتر، تعمیر فلت و تعمیر باتری بخشی از مهمترین خدمات این مجموعه می باشد. 

نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو جهت ارتقای سطح کیفی خدمات و تعمیرات دستگاه، تنها از قطعات اصلی و فابریک در تعویض قطعات استفاده می نماید. این امر سبب گشته تا کاربران نهایت رضایت مندی را از تعمیر دستگاه خود برده و بتوانند سالیان سال بدون افت کیفیت دستگاه از آن استفاده کنند. برای دریافت خدمات فوق و همچنین استفاده از خدمات سرویس در محل، کافی است با شماره درج شده در این وب سایت تماس بگیرید.