جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آب خوردگی لپ تاپ لنوو

امروز در مورد آب خوردگی لپ تاپ لنوو و روش های تعمیر این دستگاه در این شرایط صحبت می کنیم. پس اگر لپ تاپ تان در آب افتاده یا نوشیدنی و مایعات روی آن ریخته است، حتما این مقاله را دنبال کنید. مایعات به سرعت وارد دستگاه های الکترونیکی می شوند و به قطعات آسیب جدی می رسانند. بسته به این که حجم آب وارد شده به لپ تاپ چقدر است و کدام بخش ها آسیب دیده اند، ممکن است امکان تعمیر لپ تاپ آبخورده وجود داشته باشد و یا نه.

اگر آب به قطعاتی همچون مادربرد، منبع تغذیه و … لپ تاپ برسد، باعث سولفاته شدن و حتی سوختن آنها می شود و گاهی ممکن است لپ تاپ را به طور کلی غیر قابل استفاده کند. اما با چند اقدام ساده و درست در هنگام آبخوردگی لپ تاپ لنوو و هر برند دیگری، می توانید شانس تعمیرات این دستگاه را افزایش دهید. در ادامه ضمن معرفی این اقدامات، به شما می گوییم که در صورت آب خوردگی لپ تاپ Lenovo چه کنید و چگونه از آسیب دیدگی بیشتر دستگاه و قطعات آن جلوگیری نمایید. شما می توانید برای تعمیر لپ تاپ آبخورده، از کارشناسان تعمیر لپ تاپ در نمایندگی لنوو مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

آب خوردگی لپ تاپ لنوو

آیا امکان تعمیر لپ تاپ آب خورده لنوو وجود دارد؟

به طور کلی در بیشتر موارد، امکان و شانس تعمیر لپ تاپ آبخورده لنوو و دیگر برندها وجود دارد. البته با این شرط که با اقدامات نادرست، شانس تعمیرات دستگاه را کاهش نداده باشید. درواقع باید گفت که شانس تعمیر لپ تاپ آب خورده لنوو، به میزان نفوذ آب به قطعات آن بستگی دارد. اگر حجم آب کم بوده باشد و قطعات آسیب جدی ندیده باشند، می توان تا درصد بالایی به ترمیم لپ تاپ امیدوار بود.

اما گاهی مادربرد لپ تاپ، دازنده، منبع تغذیه یا هریک از دیگر قطعات آسیب جدی می بینند. در این صورت لپ تاپ عیب یابی می شود تا تعیین شود که باید برای ترمیم قطعات آسیب دیده یا تعویض آنها چه کرد. هنگام آسیب دیدگی ال سی دی یا کیبورد لپ تاپ هم با تعویض این بخش ها می توان مشکل را حل کرد. اگر لپ تاپ شما پس از افتادن در آب روشن شده و بعد از مدتی خاموش شده است، یعنی قطعات آن سولفاته شده اند و تقریبا امید زیادی به ترمیم دستگاه در این شرایط نیست.

این مقاله رااز دست ندهید: رفع مشکل روشن نشدن لپ تاپ lenovo

هزینه تعمیرات لپ تاپ آب خورده لنوو

قیمت تعمیر لپ تاپ آب خورده و هر برند دیگری، به میزان آسیب دیدگی قطعات بستگی دارد. درواقع شدت آسیب دیدگی ها مشخص می کند که چقدر باید خرج کنید تا بتوانید مجددا از لپ تاپ خود استفاده کنید. هرقدر تعداد بیشتری از قطعات سوخته یا از کار افتاده باشند، باید مبلغ بیشتری را صرف ترمیم یا تعویض آنها کنید. مثلا اگر چند قطعه آسیب دیده باشند و قابل ترمیم هم نباشند، باید خودتان را برای پرداخت مبلغ بالایی به عنوان هزینه تعمیر لپ تاپ آبخورده لنوو آماده کنید.

البته تیم تعمیرات لپ تاپ لنوو تمام تلاش خود را می کنند که دستگاه را به بهترین شکل ترمیم کنند. همکاران ما پس از عیب یابی دقیق و شناسایی اجزای آسیب دیده، آنها را ترمیم یا تعویض می کنند. اما گاهی تعداد قطعات معیوب زیاد است و به تبع آن، هزینه تعمیرات هم افزایش خواهد داشت.

پیشنهاد لنوو سرویس: تست باتری لپ تاپ

هنگام آب ریختن روی لپ تاپ چه کنیم؟

همانطور که در طول مطلب اشاره کردیم، شانس تعمیر لپ تاپ آب خورده لنوو و دیگر برندها تا حد زیادی به میزان آسیب دیدگی قطعات بستگی دارد. اقداماتی که شما هنگام برخورد لپ تاپ با مایعات انجام می دهید، نقش اساسی در این مسئله دارند. ممکن است با یک اشتباه، موجب از کار افتادن دستگاه شوید یا آسیب دیدگی قطعات آن را افزایش دهید. اگر لپ تاپ شما داخل آب افتاد یا مایعات روی آن ریختند، بلافاصله آن را از آب بیرون بیاورید.

کابل برق را جدا کرده و فورا باتری لپ تاپ را از دستگاه بیرون بیاورید. بهتر است با استفاده از یک دستمال جاذب، سطح بدنه لپ تاپ را خشک کنید تا رطوبت به داخل قطعات نفوذ نکند. توصیه می شود برای جلوگیری از آسیب دیدگی بیشتر قطعات، از سشوار و روش های این چنینی استفاده نکنید. اگر تجربه باز کردن لپ تاپ را دارید، دستگاه را باز کنید تا قطعات داخلی سریع تر و راحت تر خشک شوند. در نهایت، بهترین کار این است که باتری را بیرون آورده و خیلی زود به اولین مرکز تعمیر لپ تاپ Lenovo مراجعه کنید؛ یک تعمیرکار حرفه ای، لپ تاپ شما را نجات می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.