جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

مخفی کردن درایوها در لپ تاپ

برای محافظت از داده‌ها، روش‌های مختلفی توسط سیستم عامل ویندوز در اختیار کاربر قرار داده شده است. یکی از این روش‌ها،  مخفی کردن درایوها در لپ تاپ است. استفاده از این روش به کاربر این امکان را می‌دهد تا داده‌های خود را از دید سایر کاربران پنهان کرده و بدین وسیله از دسترس آنها خارج کند. این روش شباهت بسیاری به قابلیت Hide دارد.

در این روش درایو مورد نظر از Windows File Explorer پنهان شده و آیکون آن نمایش داده نخواهد شد. در صورتی که به هر دلیل در پی راهی برای مخفی کردن درایوها در لپ تاپ هستید می‌توانید از آموزش ارائه شده در این مطلب استفاده نمایید. در این مقاله برآنیم تا روش مخفی کردن درایوها در ویندوز را با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این رابطه می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی لپ تاپ لنوو تماس بگیرید.

آموزش مخفی کردن درایوها در لپ تاپ

برای پنهان کردن درایوها در ویندوز لپ تاپ کافی است تا مراحل درج شده در این بخش را به ترتیب طی نمایید. (نکته: آموزش ارائه شده برای مخفی کردن درایوها در ویندوز، برای کاربران ویندوز 8 و 10 است). برای شروع بر روی آیکون This Pc یا (Computer) در دسکتاپ کلیک راست کرده و گزینه Manage را انتخاب کنید. در صفحه باز شده، روی Storage دابل کلیک کنید.  بر روی گزینه‌ی Disk Management Snap-in دابل کلیک کنید.

در صفحه به نمایش داده شده – یعنی Disk Management – همه درایوها مشاهده می‌شوند. بر روی درایوی که قصد پنهان کردن آن را دارید، راست کلیک کنید و از میان گزینه‌های به نمایش درآمده  گزینه Change Letter and Paths را انتخاب کنید. در صفحه باز شده گزینه Remove را برگزینید. با طی این مراحل، کار مخفی کردن درایوها در لپ تاپ انجام شده و از این پس با جستجوی نام درایو در Windows File Explorer قادر به مشاهده آن نخواهید بود. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات لپ تاپ لنوو تماس بگیرید.

چند نکته درباره مخفی کردن درایوها در لپ تاپ

در صورتی که قصد مخفی کردن درایوها در لپ تاپ را دارید، توصیه می‌شود به نکات درج شده در این بخش دقت نمایید. نکته نخست آنکه در صورتی که در مرحله پنج دستورالعمل ارائه شده، پنجره ای باز شد روی Yes کلیک کنید. (مرحله پنج: در صفحه باز شده گزینه Remove را برگزینید.) با این روش امکان دسترسی به فایل های موجود در درایو مخفی شده با استفاده از ابزار جستجوی ویندوز وجود خواهد داشت.

این نکته را مدنظر قرار دهید که اگر شخصی نام دقیق درایو پنهان شده را بداند، می تواند از طریق کدهای دستوری و نوار آدرس به داده های آن دسترسی پیدا کند. نکته دیگر آنکه اگر به هر دلیل قصد بازگردانی درایو مخفی شده را داشتید می‌توانید برای این کار پس از طی مراحل بالا و انتخاب درایو، گزینه Add را انتخاب کنید. نکته آخر آنکه آموزش ارائه شده برای مخفی کردن درایوها در لپ تاپ، همانگونه که گفته شده برای کاربران ویندوز 8 و 10 است.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو

نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو ارائه دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات معیوب به مراجعان است. تعمیر لپ تاپ لنوو در این مرکز به دلیل حضور کارشناسان باتجربه و بهره‌مندی از ابزارآلات پیشرفته، به‌گونه‌ای انجام می‌پذیرد که می‌توان مدعی رفع اکثریت قریب به اتفاق اشکالات پیش آمده در لپ ‌تاپ های Lenovo به دست متخصصان این مرکز بود. کاربران لپ تاپ های لنوو می توانند با انتخاب آگاهانه‌ی مرکز تعمیر لپ تاپ لنوو در کمترین زمان و با هزینه مصوب، دستگاه معیوب خود را تعمیر نمایند.

احترام به مشتریان و هموطنان گرامی در کنار ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات، هدف مدیریت و کادر فنی نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو است. شایان ذکر است تمامی اقدامات مورد نیاز جهت بهبود، بازیابی، سرویس و تعمیرات تخصصی لپ تاپ در این مرکز، بر اساس استانداردهای جهانی و اصول علمی مطرح شده از سوی کمپانی سازنده صورت می‌پذیرد.