جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر کیبورد آل این وان

سیستم های آل این وان با طراحی مدرن و شیک به همراه صفحه نمایش لمسی و طراحی جمع و جور برای فضای محدود محیط های کاری بسیار محبوب هستند. استفاده از موس و کیبورد بی سیم در سیستم های آل این وان ظاهری آراسته‌تر را برای میز کار فراهم می‌کند و از همین رو، استفاده از این سیستم ها رو به افزایش است. شرکت‌های مختلفی از جمله اچ پی، اپل، مایکروسافت و بدون شک لنوو سال هاست که مشغول به تولید این سیستم ها هستند.

اما یکی از مشکلات، نقص در کیبورد این سیستم ها و نیاز به تعمیر کیبورد آل این وان است. کیبورد سیستم های  آل این وان عموما بی سیم هستند. البته شما می‌توانید از کیبوردهای سیمی هم برای کار با آل این وان استفاده کنید؛ اما راحتی و زیبایی کیبورد بی سیم آل این وان غیر قابل انکار است. اتصال بی سیم در سیستم های آل این وان معمولا از طریق بلوتوث است. در برخی موارد ممکن از یک دانگل USB استفاده شده باشد. اگر در کارکردن با کیبورد آل این وان خود مشکل دارید برای تعمیر کیبورد آل این وان موارد زیر را دنبال کنید.

آسیب های فیزیکی و تعمیر کیبورد آل این وان لنوو

کیبورد یکی از اجزای کامپیوتر آل این وان شماست که بطور مداوم در معرض تماس و در نتیجه آسیب های مختلف است. البته در نتیجه جدا بودن از سیستم اصلی، تعمیر کیبورد آل این وان به مراتب ساده تر از خود سیستم است. کیبورد آل این وان شما و یا اساساً هر کیبورد دیگری می تواند به دلایل مشخصی دچار آسیب فیزیکی شود. در بسیاری از موارد آبخوردگی و یا ریختن مایعات مختلف بر روی کیبورد در حالی که مشغول به کار هستید، کیبورد آل این وان شما را دچار آسیب می‌کند.

اگر در حین کار و بصورت اتفاقی مایعی بر روی کیبورد شما ریخت، بلافاصله باتری های کیبورد را خارج کنید و اگر کیبورد شما کابلی بود کابل آن را از سیستم اصلی جدا کنید.  کیبورد سیستم های آل این وان اغلب به‌صورت بی سیم طراحی شده‌اند و به همین دلیل براحتی ممکن است از میز کار سقوط کنند و ضربه‌های شدیدی به آنها وارد شود. این آسیب ها می تواند کیبورد و یا بعضی از دکمه های کیبورد آل این وان شما را از کار بیاندازد. برای تعمیر دکمه‌های کیبورد ال این وان و یا تعمیر مدار الکترونیکی، کیبورد آل این وان شما نیاز به تعمیر تخصصی خواهد داشت. برای اینکار بهتر است به کارشناس تعمیرات آل این وان لنوو مراجعه فرمایید.

تعمیر کیبورد آل این وان

پاک کردن گرد و غبار و رفع مشکل کیبورد آل این وان

گاهی اوقات بعضی از دکمه‌های کیبورد آل این وان لنوو از کار می افتند. یکی از دلایل این مشکل وجود گرد و غبار و یا تکه های ریز زباله در زیر کیبورد است . در طراحی کیبورد سیستم های آل این وان مانند تمامی دیگر مدل های کیبورد، شیارهای زیادی وجود دارد که محل ورود گرد و غبار و یا تکه های کوچک زباله و تجمع آن در زیر دکمه های کیبورد می شود. این گرد و غبار باعث اختلال در عملکرد مکانیک دکمه های کیبورد می شوند. همچنین ممکن است تکه های سخت زباله به صفحه مدار زیر کیبورد آسیب وارد کرده باشد. در این مورد هم نیز تعمیر کیبورد آل این وان خود را به کارشناس تعمیرات آل این وان واگذار کنید. زیرا اقدام به تعمیر کیبورد این سیستم ها بدون داشتن مهارت و تخصص، ممکن است آسیب های جدی تری به دستگاه شما وارد کند.


کار نکردن برخی از دکمه‌ها به علت مشکلات سخت افزاری کیبورد آل این وان

از کار افتادن بعضی دکمه‌های کیبورد آل این وان اتفاقی است که ممکن است گاهی اوقات با آن مواجه شوید. در این گونه موارد برای مطمئن شدن از ایراد فیزیکی کیبورد، یک کیبورد دیگر را به دستگاه متصل کنید. اگر با مشکلی در تایپ این حروف روبرو نشدید، ممکن است که کیبورد آل این وان شما دچار نقص سخت افزاری شده باشد که در بالا به توضیح آن پرداختیم. برای تعمیر کیبورد آل این وان خود به کارشناس تعمیر مراجعه کنید.


احتمال نقص سخت‌افزاری درفرستنده بلوتوث کیبورد و جفت نشدن کیبورد آل این وان با سیستم

عموما کیبورد سیستم های آل این وان به‌صورت وایرلس و از طریق بلوتوث به سیستم اصلی متصل می شود. آسیب در اثر ضربه و یا استفاده از باتری نامناسب  و یا ریختن مایعات می تواند به این فرستنده بلوتوث آسیب برساند  و  در عمل کیبورد نتواند با سیستم اصلی جفت شود. در صورتی که از آسیب فیزیکی به مدار بلوتوث کیبورد خود مطمئن شدید، برای تعمیر کیبورد آل این وان خود به کارشناس نمایندگی آل این وان لنوو مراجعه کنید.

ضعیف شدن باتری کیبورد و اختلال در عملکرد کیبورد

گاهی اوقات با ضعیف شدن باتری‌های کیبورد آل این وان، فرستنده بلوتوث کیبورد دچار مشکل شده و در عملکرد کیبورد اختلال ایجاد می‌کند. ممکن است کیبورد روشن نشود و یا پس از روشن شدن در جفت شدن با سیستم دچار مشکل شود. در این مواقع نیاز به تعمیر کیبورد آل این وان نیست.  باتری‌‌های کیبورد را تعویض کنید و کیبورد را امتحان کنید. به احتمال زیاد موفق به رفع مشکل کیبورد آل این وان خود شده‌اید.

اگر از سلامت و توان باتری کیبورد آل این وان خود مطمئن هستید، یک بار باتری‌ها را خارج کنید و دکمه روشن و خاموش کیبورد را، در صورت وجود، به مدت چند ثانیه نگه دارید. و دوباره پس از قراردادن باتری ها جفت شدن را امتحان کنید.  همچنین بعد از تعویض باتری امکان بروز خطا در جفت شدن کیبورد آل این وان با خود دستگاه وجود دارد. اگر دکمه ریکانکت “Reconnect” در کیبورد شما وجود دارد، آن را برای چند ثانیه فشار دهید.


اختلال در درایور بلوتوث سیستم عامل آل این وان و کار نکردن کیبورد

اگر از سلامت فیزیکی و سخت‌افزاری کیبورد آل این وان خود مطمئن هستید، این احتمال وجود دارد که ایراد در نرم‌افزار سیستم آل این وان شما باشد. برای حل مشکل به “Device manager” سری بزنید و درایور بلوتوث کیبورد خود را حذف و دوباره نصب کنید. با این کار احتمالا در تعمیر کیبورد آل این وان موفق می شوید.


اتصال دستگاه های متعدد به سیستم از طریق بلوتوث و علمکرد ناقص کیبورد آل این وان

همچنین گاهی اوقات اتصال اجزای دیگر مانند هدفون و یا موس به سیستم از طریق بلوتوث می تواند موجب بروز مشکل کیبورد آل این وان شود. در این مورد نیز نیازی به تعمیر کیبورد آل این وان ندارید. برای حل این مسئله در قسمت تنظیمات بلوتوث، اتصال بلوتوث دستگاه‌های دیگر به سیستم را قطع کنید. و بعد اقدام به جفت‌سازی مجدد کیبورد و سیستم کنید.

از کار افتادن سرویس های پشتیبان بلوتوث و کار نکردن کیبورد آل این وان

در این مورد نیز به علت این که آسیب سخت افزاری نیست، لزومی به تعمیر کیبورد آل این وان نیست. برای رفع مشکل سرویس‌های پشتیان بلوتوث ویندوز را چک کنید. با مراجعه به بخش “Services” مطمئن شوید که خدمات “Bluetooth Support Service” فعال و در حالت “Automatic” قرار دارد. برای این کار دکمه های “Win” و “R” را فشار دهید تا دیالوگ “Run” باز شود. “Services.msc” را تایپ کنید و بر روی دکمه “Ok” کلیک کنید. با این کار پنجره “Services” باز می شود. در کار با سرویس ها احتیاط کنید. زیرا تغییر نادرست می تواند مشکلات زیادی را در سیستم شما به وجود بیاورد.


حالت پرواز و درست کار نکردن کیبورد آل این وان لنوو

در ویندوز 10، قابلیت حالت سیستم پرواز به این سیستم عامل اضافه شده است. در برخی از موارد فعال شدن این گزینه می تواند در جفت شدن کیبورد بلوتوث اختلال ایجاد کند، برای اطمینان این گزینه را غیرفعال کنید.


آیا تایپ اشتباه حروف در کیبورد آل این وان دلیلی بر نیاز به تعمیر کیبورد آل این وان است؟

جای نگرانی نیست. در صورتی که تنظیمات کیبورد آل این وان شما اشتباه باشد، ممکن است با مشکل تایپ اشتباه حروف مواجه شوید. مثلا به جای یک حرف یا عدد نشانه و یا حرف متفاوتی تایپ شود. برای حل این مشکل تنظیمات “Region” و “Language” را در “Control Panel“بررسی کنید. گاهی اوقات نسخه های مختلفی از زبان کیبورد برای یک زبان موجود است. در قسمت “Language” نسخه مورد دلخواه خود را انتخاب کنید. گاهی اوقات هم نیز  تنظیمات دکمه های “Function” نیاز به بررسی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.