جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

مقایسه گوشی و تبلت: چرا تبلت از گوشی ارزان تر است؟

در نگاه اول همه ما خیره به ویترین یا صفحه گوشی فکر می کنیم که واقعا چرا؟ تبلت ها تقریبا همه ویژگی های تلفن های همراه را دارند و حتی از آن ها بزرگ تر هم هستند. پس چرا باید ارزان تر باشند؟ اگر با مراحل تولید این لوح های جادویی آشنا شوید و با بررسی همه ویژگی ها به مقایسه گوشی و تبلت بپردازید، پاسخ این سوال را پیدا می کنید.

در این مطلب از نمایندگی تعمیر تبلت لنوو ما این مسئله را برای شما تحلیل می کنیم. پیشاپیش امیدوارم این مطلب برای شما مفید باشد و در تصمیم گیری بهتر به شما کمک کند.

مقایسه گوشی و تبلت

چرا تبلت از از گوشی ارزان تر است؟

بدون مقدمه و توضحیات دیگر سراغ دلایل این پدیدهِ در نگاه اول عجیب می رویم. اولین دلیل ارزان تر بودن تبلت در مقایسه گوشی و تبلت ها، ارزان تر بودن فرایند تولید تبلت است. تولیدکنندگان تبلت نیازی به قرارداد بستن با مراکز حمل و نقل ندارند و بنابراین هزینه ای نیز برای آن نمی پردازند.

تبلت ها معمولا در خرده فروشی ها نیز به فروش می روند و معاملات مربوط به آن ها به اندازه خرید و فروش موبایل ها ضابطه مند نیست. تبلت ها به اندازه گوشی ها هوشمند نیاز به بروزرسانی ندارند و معمولا تا چهار یا حتی پنج سال با آپدیت های کوچک به خوبی فعالیت می کنند.

عواملی که باعث گران تر بودن گوشی ها می شوند

تلفن ها ویژگی هایی دارند که باعث می شود از تبلت گران تر باشند و البته متقاضی های بیشتری نیز داشته باشند. در این بخش آن ها را بررسی می کنیم.

اکثر مردم در رفتن و آمد هستند و به یک فناوری دارند که خیلی راحت بتوانند با خود حمل کنند. و در مقایسه گوشی و تبلت اگر کیف مناسبی نداشته باشید، در حمل و نقل تبلت ها با مشکل مواجه خواهید شد.

اندازه تبلت ها و گوشی ها آنقدر در موقعیت ها و شرایط متفاوت تفاوت ایجاد می کند که شاید هرگز به برخی از آن ها فکر نکرده باشید. برای مثال استفاده از تبلت در حالت ایستاده چندان راحت نیست و معمولا برای استفاده از آن ها به سطحی نیاز دارید که تبلت را روی آن قرار دهید.

چرا تبلت از گوشی ارزان تر است

مقایسه قابلیت ها و امکانات گوشی و تبلت

گوشی ها صفحه های کوچک و قابلیت های بیشتری دارند. بنابراین شارژ را در مدت زمان طولانی تری نگه می دارند. در مقابل تبلت با صفحه بزرگی که دارند شارژ خود را نسبت به موبایل ها خیلی زودتر از دست می دهند.

همچنین موبایل ها دوربین های قدرتمندتری دارند؛ تا جایی که فروش برخی از دوربین ها را به شدت پایین آوردند. اما در مقایسه گوشی و تبلت های پهن پیکر، تبلت ها برای عکاسی ابزار چندان مناسبی نیستند.

در نهایت باید بگوییم قطعات تلفن ها از تبلت ها مقاوم تر هستند و نسخه های دست دوم آن ها نسبت به تبلت های دست دوم معمولا گران تر است.

در مورد شارژدهی گوشی اطلاعات بیشتری کسب کنید: علت خالی شدن باتری موبایل چیست؟

نتیجه گیری مقایسه گوشی و تبلت

قیمت و امکانات اگرچه در تصمیم گیری های ما برای خرید تاثیرگذار هستند، اما مهمترین عاملی که هنگام خرید باید در نظر بگیریم «نیاز» ماست. به همین ترتیب در مقایسه گوشی و تبلت اگر می بینید گوشی ها امکانات بیشتری دارند یا استفاده از تبلت نیازمند شرایط خاصی است، اول به نیاز خود توجه کنید.

با این شرایط اگر فی المثل نیاز به ابزاری برای مطالعه و انجام کارهای درسی و مطالعاتی دارید، تبلت ها با صفحات بزرگ تر برای شما مناسب تر هستند. مسئله حمل و نقل هم در این شرایط برای شما معضل نخواهد بود. زیرا معمولا برای رفتن به مدرسه، دانشگاه یا کتابخانه از کوله استفاده می کنید.

امیدواریم مطلب مقایسه گوشی و تبلت برای شما مفید بوده باشد. با به اشتراک گذاشتن تجربیات، نظرات و سوالاتتان در این مورد می توانید، به دیگر دوستانی که به این صفحه سر می زنند کمک کنید. در صورت نیاز به مشاوره تخصصی با کارشناسان ما در نمایندگی لنوو تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.