جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت داغ کردن گوشی لنوو چیست و چگونه باید از داغ شدن آن جلوگیری کرد؟

شاید داغ شدن گوشی دغدغه شما هم باشد و همیشه نگران گوشی خود باشید اما لازم است بدانید که داغ بودن گوشی تا حدی طبیعی است به خصوص زمانی که در حال نصب یا اجرای بازی بر روی گوشی خود هستید. البته گاهی‌اوقات که گوشی بیش از اندازه داغ می‌کند حق دارید که نگران آن شوید و هر کاری بکنید کنید که از شر این مشکل خلاص شوید. اگر دوست دارید با دلایل اصلی داغ کردن گوشی لنوو و همچنین روش‌هایی برای حل این مشکل آشنا شوید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

داغ کردن گوشی

بررسی دلایل داغ کردن گوشی لنوو و راهکارهای رفع این مشکل

داغ کردن موبایل لنوو دلایل متعددی دارد که به طور کلی شامل اختلالات نرم‌افزاری و گاهی‌اوقات شامل مشکلات سخت‌افزاری جدی می‌باشند. البته اکثر اوقات بروز یکسری مشکلات نرم‌افزاری جزئی موجب داغ شدن گوشی می‌شوند و تنها برخی مواقع موارد سخت‌افزاری هستند که تقصیرکارند. در ادامه به اصلی‌ترین دلایل داغ کردن گوشی و همچنین ترفندهای اساسی برای رفع این مشکل اشاره خواهیم کرد.

  • اجرای بازی‌های سنگین بر روی گوشی

اولین و مهم‌ترین عاملی که موجب داغ کردن گوشی لنوو می‌شود، اجرای بازی‌های سنگین بر روی این دستگاه می‌باشد. همانطور که می‌دانید CPU یا همان پردازنده موبایل وظیفه پردازش تمامی برنامه‌ها و هر کاری که در این دستگاه انجام می‌شود را برعهده دارد. از این‌رو زمانی که بازی سنگینی را بر روی گوشی خود اجرا می‌کنید، پردازنده مجبور است بیشترین بار پردازشی خود را به آن بازی اختصاص دهد. در این صورت گرمای بیشتری از پردازنده ساطع می‌شود و همین مسئله موجب داغ شدن بیش از اندازه موبایل می‌شود. برای رفع این مشکل تنها راه شما این است که از شر بازی‌ها و نرم‌افزارهای سنگین از روی گوشی خود خلاص شوید.

  • استفاده بیش از حد از اینترنت و وای فای

یکی دیگر از دلایلی که موجب داغ کردن موبایل لنوو می‌شود و باز هم ارتباط مستقیمی با پردازنده این دستگاه دارد، استفاده بیش از حد از اینترنت و وای فای است. اگر در مرورگر گوشی خود چندین و چند تب باز کرده‌اید و هم‌زمان چندین نرم‌افزار که برای کار کردن به اینترنت نیاز دارند را بر روی آن باز نگه داشته‌اید، بدیهی است که با مشکل داغ شدن بیش از حد گوشی خود مواجه شوید. در این حالت بهتر است تمامی تب‌های باز بر روی مرورگر موبایل خود را ببندید و اینترنت موبایل خود را خاموش کنید تا CPU کمی استراحت کند. مطمئن باشید پس از گذشت چند دقیقه گوشی شما خنک خواهد شد.

  • فعال کردن بلوتوث گوشی برای مدت زمان طولانی

فعال بودن بلوتوث گوشی برای مدت زمان طولانی در حالی که به آن نیازی ندارید، نه تنها موجب می‌شود باتری موبایل شما خیلی سریع‌تر خالی شود بلکه موجب داغ شدن آن هم می‌شود. بنابراین اگر به فعال بودن بلوتوث گوشی خود نیازی ندارید بهتر است آن را غیرفعال کنید.

  • استفاده طولانی مدت از دوربین گوشی

سه عامل مهم در مصرف زیاد باتری گوشی و داغ شدن بیش از اندازه این دستگاه نقش دارند که شامل: دوربین، نور زیاد صفحه نمایش و اینترنت می‌باشند. استفاده طولانی‌مدت از دوربین گوشی به ویژه برای فیلم‌برداری موجب داغ کردن گوشی لنوو می‌شود. با این وجود اگر به مدت طولانی با گوشی خود فیلم‌برداری کرده‌اید، بدیهی است که داغ شده باشد. از این‌رو بهتر است استفاده از دوربین آن را برای مدتی کنار بگذارید تا گوشی شما خنک شود.

  • نصب و اجرای نرم‌افزارهای مخرب و ویروسی بر روی گوشی

جالب است بدانید که ویروس‌ها هم می‌توانند موجب داغ کردن موبایل لنوو شوند چراکه با به وجود آوردن اختلالات نرم‌افزاری در گوشی موجب افزایش بار پردازشی پردازنده می‌شوند. افزایش بار پردازشی CPU نیز موجب داغ شدن گوشی می‌شود. با این وجود توصیه می‌شود که حتماً از اپلیکیشن‌های معتبر بازار و پلی استور، نرم‌افزارهای مورد نیاز خود را دانلود و بر روی گوشی خود نصب کنید تا دانلود نرم‌افزار از وب سایت‌های نامعتبر موجب ویروسی شدن گوشی شما نشود.

  • خراب شدن باتری یا CPU موبایل

تا به اینجا مهم‌ترین دلایل نرم‌افزاری که موجب داغ کردن گوشی می‌شوند را بررسی کردیم اما دو دلیل سخت‌افزاری هم وجود دارد که در داغ کردن موبایل نقش دارند. اول از همه خراب شدن باتری موبایل و دوم خراب شدن پردازنده یا CPU. البته خراب شدن باتری موبایل مشکلی نیست که به یک باره خودش را نشان دهد چراکه به مرور زمان با زود خالی شدن شارژ باتری می‌توان فهمید که باتری خراب شده است و نیاز به تعویض دارد. در مقابل اجرای بازی‌های سنگین در طولانی‌مدت بر روی گوشی و حرارت زیاد موجب خراب شدن CPU این دستگاه می‌شود. درصورتی که مطمئن هستید گوشی شما هیچ مشکل نرم‌افزاری ندارد اما بیش از اندازه داغ می‌کند، بهتر است آن را به نمایندگی تعمیرات موبایل لنوو بسپارید تا مورد عیب‌یابی قرار بگیرد.