جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر و رفع مشکل آنتن‌ دهی موبایل لنوو

گاهی اوقات یکسری اختلالات جزئی موجب می‌شوند که آنتن گوشی خود به خود بپرد. اما گاهی اوقات هم مشکلات کمی جدی‌تر مانند: به مشکل خوردن سیم کارت، خرابی اسلات سیم کارت و همچنین وارد شدن ضربه به موبایل که موجب خرابی آی سی Base Band و آی سی PF موبایل می‌شوند دلیل اصلی پریدن آنتن گوشی هستند. در ادامه این مطلب قرار است شما را با دلایل پریدن آنتن گوشی لنوو و همچنین راهکارهای عملی برای رفع مشکل آنتن دهی موبایل لنوو آشنا کنیم. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

تعمیر و رفع مشکل آنتن‌ دهی موبایل لنوو

ترفندهای رفع مشکل آنتن دهی موبایل لنوو

همانطور که اشاره کردیم گاهی اوقات یکسری اختلالات جزئی در موبایل موجب می‌شوند که آنتن این دستگاه خود به خود بپرد. در ادامه ترفندهایی را برای رفع مشکل آنتن دهی موبایل لنوو در صورتی که بروز اختلالات جزئی دلیل اصلی پریدن آنتن آن باشند به شما آموزش داده‌ایم. بنابراین اگر شما هم با چنین مشکلی در موبایل خود مواجه شده‌اید ابتدا بهتر است تکنیک‌هایی که در ادامه آموزش داده‌ایم را بر روی گوشی خود تست کنید و اگر باز هم مشکل آن برطرف نشد این دستگاه را به نمایندگی تعمیرات موبایل لنوو بسپارید. تعمیرکاران این مرکز مشکل آنتن‌دهی موبایل شما را از نظر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بررسی کرده و آن را به بهترین شکل ممکن تعمیر می‌کنند.

حالت پرواز را امتحان کنید

اولین راه برای رفع مشکل آنتن دهی موبایل لنوو این است که ابتدا به فضایی باز بروید اگر مشکل آنتن دهید موبایلتان برطرف نشد، آن را ریستارت کنید. اگر باز هم مشکل عدم آنتن دهی موبایل پا برجا بود این دستگاه را یکبار بر روی حالت پرواز قرار دهید و بعد از سی ثانیه آن را از حالت پرواز خارج کنید.

سیستم عامل گوشی را بروزرسانی کنید

یکی دیگر از راهکارهای رفع مشکل آنتن دهی موبایل لنوو به‌روزرسانی سیستم عامل این دستگاه است. در واقع سیستم عامل موبایل برای اینکه بتواند به خوبی سیگنال‌های آنتن مجاور خود را پیدا کند باید به‌روز باشد.

شبکه موبایل را بر روی حالت انتخاب خودکار قرار دهید

اگر تا به این جای کار نتوانستید دلیل اصلی عدم آنتن دهی موبایل لنوو را پیدا کرده و آن را رفع کنید بهتر است به تنظیمات شبکه گوشی خود سری بزنید و شبکه موبایل را بر روی حالت انتخاب خودکار قرار دهید. در واقع روش دیگری برای رفع مشکل آنتن دهی موبایل لنوو این است که تنظیمات شبکه گوشی را بر روی حالت انتخاب خودکار قرار دهید تا شبکه‌های موبایلی به صورت خودکار جست‌وجو شده و تنظیم شوند. برای انجام کار مراحل زیر را دنبال کنید:

  • به منوی تنظیمات گوشی خود بروید
  • به دنبال شبکه جدید موبایل بگردید و آن را انتخاب کنید
  • حالا گزینه Mobile Network را انتخاب کنید
  • اپراتورهای شبکه که در این صفحه نمایش داده می‌شوند را انتخاب کرده و گزینه Select Automatically را انتخاب کنید. حالا خود گوشی به صورت خودکار به دنبال سیگنال‌های آنتن موجود می‌گردد تا به آن‌ها وصل شود.
تنظیمات شبکه موبایل لنوو

سیم کارت را تست کنید

ممکن است ریستارت کردن موبایل، رفتن به فضایی باز و همچنین قرار دادن آن بر روی حالت پرواز و خارج کردن آن از این حالت مشکل آنتن دهی موبایل لنوو را برطرف نکند. بنابراین بهتر است برای رفع مشکل آنتن دهی گوشی لنوو سیم کارت آن را بررسی کنید. البته این کار را باید زمانی انجام دهید که گوشی ارور No SIM Card می‌دهد. ابتدا سیم کارت را از گوشی خارج کنید و مطمئن شوید که دچار شکستگی نشده باشد سپس خشاب سیم کارت را بررسی کنید و ببینید دچار شکستگی شده است یا نه. با قرار دادن سیم کارت درون گوشی دیگری هم می‌توانید از سلامت آن اطمینان حاصل کنید. اگر هم خشاب سیم کارت آسیب دیده باشد باید آن را تعویض کنید.

گوشی خود را ریست فکتوری کنید

در صورتی که همه این ترفندها را برای رفع مشکل آنتن دهی موبایل لنوو انجام دادید اما در نهایت باز هم با این مشکل در گوشی خود مواجه شدید باید به عنوان آخرین راهکار گوشی خود را ریست فکتوری کنید. البته توجه داشته باشید که با ریست فکتوری گوشی تمامی اطلاعات شما از روی آن پاک خواهد شد بنابراین باید قبل از ریست فکتوری گوشی از اطلاعات خود بکاپ بگیرید.

مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری که موجب عدم آنتن دهی موبایل لنوو می‌شوند

اگر هیچ یک از ترفندهایی که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم موجب رفع مشکل آنتن دهی موبایل شما نشد به احتمال زیاد موبایل شما دچار مشکل نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری شده است. گاهی اوقات شماره سریال گوشی یا همان IMEI غیر فعال می‌شود که در این صورت باید گوشی توسط باکس‌های نرم‌افزاری مورد تعمیرات نرم‌افزاری قرار بگیرد. گاهی اوقات هم وارد شدن ضربه به گوشی موجب خرابی اسلات سیم کارت، خرابی آی سی Base Band و PF شده و در نتیجه منجر به عدم آنتن دهی موبایل می‌شود. در این صورت  نیز باید گوشی شما مورد تعمیرات سخت‌افزاری قرار بگیرد.

تعمیر مشکل آنتن دهی گوشی لنوو را به نمایندگی تعمیرات موبایل لنوو بسپارید

فرقی نمی‌کند که مشکلات نرم‌افزاری موجب عدم آنتن دهی موبایل شما شده باشند یا مشکلات سخت‌افزاری. به هر حال می‌توانید رفع مشکلات آنتن دهی موبایل لنوو را به نمایندگی تعمیرات موبایل لنوو بسپارید. از سایر خدمات نمایندگی موبایل لنوو می توان به تعمیر شارژ موبایل لنوو، تعویض گلس موبایل لنوو و … اشاره کرد. برای استفاده از خدمات تعمیرات این مرکز نه تنها می‌توانید موبایل خود را به شعبه مرکزی نمایندگی لنوو در تهران ارسال کنید و همچنین به صورت حضوری به یکی از شعبه‌های نمایندگی رسمی لنوو مراجعه کنید بلکه می‌توانید از خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محل استفاده کنید.

برای استفاده از این سرویس می‌توانید درخواست خود را در همین وب سایت ثبت کنید تا کارشناس مربوطه به درب منزل شما اعزام شده موبایل معیوب شده را از شما تحویل گرفته و به واحد تعمیرات موبایل لنوو انتقال دهد. سپس بعد از تعمیرات این  دستگاه نیز آن را مانند روز اول بدون هیچ مشکلی در درب منزل به شما تحویل دهد.