جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

رفع مشکل خوانده نشدن کارت حافظه در گوشی لنوو

امکان ندارد که یکی از کاربران گوشی‌های اندروید با مشکل کمبود حافظه داخلی مواجه نشده باشد. همانطور که می‌دانید بهترین راهکار برای رفع مشکل کمبود حافظه داخلی گوشی اندروید این است که از یک کارت حافظه یا همان رم استفاده کنیم. اینگونه هر بار که حافظه داخلی گوشی پر شود به راحتی می‌توانیم داده‌ها و اطلاعات آن را به رم انتقال دهیم و از شر مشکلاتی که به دلیل پر بودن حافظه داخلی گوشی به وجود می‌آید مانند هنگ کردن گوشی خلاص شویم. اما گاهی اوقات ممکن است گوشی کارت حافظه را شناسایی نکند و ارور دهد. در این مواقع یا یکسری اختلالات جزئی موجب خوانده نشدن کارت حافظه در گوشی می‌شوند یا مشکلات سخت‌افزاری مانند سوختن کارت حافظه، خرابی اسلات رم و … .

در صورتی که مشکل از اختلالات جزئی و نرم‌افزاری در گوشی باشد می‌توان مشکل عدم شناسایی کارت حافظه توسط گوشی را با یک سری ترفند برطرف کرد. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا این ترفندها را به شما آموزش دهیم.

خوانده نشدن کارت حافظه در گوشی

ترفندهای حل مشکل خوانده نشدن کارت حافظه در گوشی لنوو

از لپ تاپ یا کامپیوتر خود کمک بگیرید

در این مرحله باید برای حل مشکل خوانده نشدن کارت حافظه در گوشی از لپ تاپ یا کامپیوتر خود برای اشکل‌زدایی استفاده کنید. ابتدا گوشی اندروید خود را با استفاده از کابل به لپ تاپ یا کامپیوتر وصل کنید و مطمئن شوید حالت اتصال در گوشی شما بر روی MSC باشد. حالا در لپ تاپ خود بر روی کارت حافظه کلیک راست کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید. در پنجره‌ای که برای شما باز می‌شود به زبانه Tools بروید و گزینه Error Checking را انتخاب کنید. بعد از اینکه پروسه اسکن کردن رم به پایان رسید کامپیوتر خطاهای نرم‌افزاری کارت حافظه که موجب عدم شناسایی آن در موبایل شده است را برطرف می‌کند.

توجه داشته باشید که اگر رم توسط لپ تاپ شناسایی شد یعنی اینکه مشکل از خود گوشی می‌باشد. بنابراین بهتر است گوشی خود را ریستارت کنید. اگر با ریستارت کردن گوشی باز هم مشکل عدم شناسایی کارت حافظه توسط گوشی برطرف نشد بهتر است گوشی خود را جهت عیب‌یابی و تعمیرات به نمایندگی رسمی لنوو بسپارید.

همه داده‌های روی کارت حافظه را پاک کنید

اگر کارت حافظه را از گوشی خود خارج کردید و آن را در گوشی دیگری قرار دادید و شاهد خوانده شدن کارت حافظه توسط گوشی دیگری بودید در حالی که محتوای رم شناسایی نشد بهتر است همه داده‌های روی رم را پاک کنید تا شاید مشکل شناخته نشدن کارت حافظه در گوشی شما برطرف شود.

ابتدا باید رم را درون یک رم ریدر قرار دهید و به لپ تاپ یا کامپیوتر خود وصل کنید اگر موفق شدید داده‌های آن‌ را بخوانید اول از همه از آن‌ها بکاپ بگیرید. سپس رم را درون گوشی قرار داده به منوی تنظیمات آن رفته و در بخش Storage گزینه Erase SD Card را انتخاب کنید. این گزینه تمامی داده‌های روی رم شما را پاک می‌کند. حالا موبایل خود را ریبوت کنید. به احتمال خیلی زیاد مشکل خوانده نشدن کارت حافظه در گوشی شما با این راهکار حل خواهد شد.

کارت حافظه را تمیز کنید

جمع شدن گرد و غبار بر روی کارت حافظه موبایل یا شیارهای داخل اسلات رم موبایل موجب خوانده نشدن کارت حافظه در گوشی می‌شود. بنابراین بهتر است قبل از انجام هر کار دیگری رم موبایل را از آن خارج کرده و آن را به آرامی با استفاده از یک پنبه الکی تمیز کنید. سپس اسلات رم را با کمپرس هوا تمیز کنید اگر هم کمپرس هوا ندارید با یک فوت قدرتمند این کارت را انجام دهید. سپس رم موبایل را مجددا درون اسلات آن قرار داده و آن را تست کنید.

کارت حافظه را فرمت کنید

اگر کارت حافظه را درون رم ریدر قرار دادید و آن را به کامپیوتر یا لپ تاپ خود متصل کردید و دیدید که کامپیوتر کارت حافظه شما را به راحتی شناسایی کرده و محتوای آن را نمایش می‌دهد، بهتر است آن را فرمت کنید. البته قبل از فرمت کردن رم بهتر است از آن بکاپ بگیرید چرا که فرمت کردن کارت حافظه موجب از بین رفتن اطلاعات آن می‌شود. سپس در کامپیوتر خود بر روی رم کلیک راست کرده و آن را فرمت کنید. حالا دوباره رم را درون گوشی خود قرار دهید و آن را تست کنید.

تعمیرات حرفه‌ای گوشی لنوو تنها در نمایندگی تعمیرات لنوو

در صورتی که تمامی تکنیک‌های گفته شده در این مطلب را بر روی گوشی لنوو تست کردید اما باز هم موفق نشدید مشکل خوانده نشدن کارت حافظه در این دستگاه را برطرف کنید بهتر است موبایل خود را به نمایندگی لنوو بسپارید. چرا احتمال دارد مشکل شناخته نشدن کارت حافظه از خود گوشی باشد. از این‌رو گوشی شما نیاز به عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی دارد. جهت استفاده از خدمات تعمیرات نمایندگی لنوو می‌توانید علاوه‌بر مراجعه حضوری به یکی از شعبه‌های این مرکز از سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل استفاده کنید. با استفاده از این سرویس کارشناس مربوطه در درب منزل گوشی معیوب شده را از شما تحویل گرفته و آن را به واحد تعمیرات نمایندگی لنوو انتقال می‌دهد. پس از تعمیرات این دستگاه نیز آن را در درب منزل مانند روز اول بدون هیچ مشکلی به شما تحویل می‌دهد.