جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • اینتل ، لنوو و BGI Genomics برای ساخت واکسن کرونا همکاری می کنند

اینتل ، لنوو و BGI Genomics برای ساخت واکسن کرونا همکاری می کنند

با همه گیر شدن ویروس کرونا، سه کمپانی اینتل ، لنوو و BGI Genomics تصمیم به همکاری جهت ساخت واکسن کرونا گرفته اند. چین و آمریکا که بحث و جدل های زیادی بر سر فناوری داشته اند، این روزها برای شکست ویروس کرونا در کنار هم تلاش می کنند. در این جبهه اینتل و شرکت های چینی لنوو و BGI Genomics از اشتراک منابع برای تجزیه و تحلیل اطلاعات ژنتیکی ویروس کرونای جدید خبر داده اند.  اینتل و لنوو به دنبال یافتن راهی  برای ساخت واکسن کرونا و روش هایی هستند که سیستم ایمنی بدن را در مقابل عامل بیماری‌زا تقویت کند. بدین منظور فناوری های محاسبه و تحلیل و همچنین متخصصان خبره این دو شرکت در زمینه علوم زیستی به کمک محققان BGI Genomics خواهند آمد.

ساخت واکسن کرونا

توسعه کیت تشخیص کووید-۱۹ توسط BGI Genomics

BGI Genomics که موفق شده است کیت تشخیص کووید-۱۹ را تولید کند و توسعه دهد. از دو دهه قبل در زمینه مطالعات ژنتیکی فعالیت دارد. این کمپانی اطلاعات ارزشمندی را در مورد ویروس کرونا در اختیار دارد اما این داده ها جامع نیست. لازم به ذکر است، تطابق، بازسازی توالی، تفسیر ژنوم و تحلیل فیلوژنتیک یا تبارزایش قطعات اسید نوکلئیک ویروس مذکور فعالیت می کند که به توان محاسباتی بالایی نیاز دارد.

دشواری های ساخت واکسن کرونا

با توجه به اظهارات معاون فروش و بازاریابی و رییس واحد چین اینتل هنوز ویروس کرونا به طور کامل شناخته نشده و باید منتظر باشیم که دانشمندان به اطلاعات کافی در این زمینه دست یایند. اظهارات معاون فروش و بازاریابی چین اینتل :  هنوز بسیاری از جنبه های ویروس کرونا ناشناخته مانده است. تجزیه و تحلیل ژنومیک ویروس کرونا و شناسایی آن توسط BGI Genomics به حجم عظیمی از منابع محاسباتی نیاز دارد و ما هم در این زمینه به آنها کمک خواهیم کرد.

جدیدترین خبرها در نمایندگی لنوو

نمایندگی لنوو با توجه به علاقمندی کاربران به مطالعه ی اخبار روز، جدیدترین خبرها را در ارتباط با فعالیت ها و تولیدات کمپانی لنوو در اختیار کاربران گرامی قرار می دهد. در صورتی که علاقه مند به پیگیری اخبار لنوو هستید صفحه ی خبر را پیگیری نمایید. هچنین می توانید برای بهره مندی از خدمات نمایندگی مجاز لنوو وارد صفحه ی تماس با ما شده و از طریق راه های ارتباطی موجود با ما تماس بگیرید.