جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر کارت شبکه لپ تاپ لنوو

در میان قطعات ریز و درشت تعیبه شده در بدنه لپ تاپ لنوو، کارت شبکه از آن دست قطعاتی است که صحت عملکرد آن به ویژه برای کاربران امروزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. کارت شبکه لپ تاپ همانگونه که از نام آن پیداست برای اتصال لپ تاپ به دنیای اینترنت و یا شبکه محلی کاربرد دارد. البته استفاده از لفظ کارت برای این بخش از لپ تاپ به این معنا نیست که این قطعه لزوماً می‌بایست یک کیت یا بورد فیزیکی باشد.

به عبارتی دیگر کارت شبکه لپ تاپ می‌تواند به صورت On board یعنی قسمتی از مادربورد که شامل یک یا دو چیپ و مقاومت و خازن است نیز باشد. کارت شبکه لپ تاپ اصولاً چیزی برای خراب شدن ندارد. اشکالات پیش آمده در این بخش معمولاً یا به دلیل بروز خطا در اتصالات و یا به دلیل وجود ایراد در سیستم عامل دستگاه است.

در بخش‌های آتی ضمن اشاره به برخی اشکالات مرتبط با کارت شبکه لپ تاپ لنوو و بررسی آنها، راهکارهایی جهت رفع و تعمیر آنها ارائه خواهد شد. توصیه می‌شود سرویس‌های مرتبط با این بخش از دستگاه را به دلیل حساست های بالای آن، صرفاً از مراکز مجاز و استاندارد تعمیر لپ تاپ لنوو دریافت نمایید.

تعمیر کارت شبکه لپ تاپ لنوو

رفع اشکالات کارت شبکه لپ تاپ لنوو

خوشبختانه بروز خرابی در کارت شبکه لپ تاپ لنوو، با اندک دستکاری در قطعات دستگاه و تنظیمات آن، قابل رفع است مگر آنکه خرابی پیش آمده حاد و شدید باشد. با این وجود به دلیل ظرافت بالای قطعات لپ تاپ و حساسیت بالای آنها، توصیه می‌شود سرویس‌های مرتبط با تعویض و تعمیر کارت شبکه صرفاً توسط کارشناسان تعمیر انجام پذیرد.

به ویژه آنکه کارت شبکه لپ تاپ ارتباط مستقیمی با مادربرد دارد و این موضوع سبب می‌گردد با اندک بی‌مبالاتی، آسیب شدیدی به دستگاه وارد شود. از این رو قویاً توصیه می‌شود بررسی، عیب‌یابی، تعمیر و تعویض کارت شبکه لپ تاپ توسط کارشناسان تعمیر لپ تاپ لنوو انجام شود. در بخش زیر برخی از علل ایجاد کننده اشکال در کارت شبکه لپ تاپ و روش رفع آنها شرح داده شده است.

ظاهر نشدن کارت شبکه بی سیم در لپ تاپ لنوو:

در صورتی که با مراجعه به بخش مدیریت قطعات سخت افزاری (device Manager) کارت شبکه لپ تاپ لنوو نمایش داده نمی‌شود، این موضوع احتمالاً به دلیل آن است که لپ تاپ فاقد کارت شبکه است. این مسئله (اظهار بخش مدیریت لپ تاپ مبنی بر نبود کارت شبکه در لپ تاپ) به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد که برخی از آنها عبارتند از:

1. خرابی مادربرد

گاه اشکال پیش آمده در کارت شبکه، به دلیل خرابی مادربرد است. در این وضعیت توصیه می‌شود مادربرد تعمیر و یا تعویض گردد. البته کارشناسان تعمیر لپ تاپ لنوو توصیه می‌شود به جای تعویض مادربرد، از یک کارت wi-fi روی شکاف PCMCIA استفاده نمایید.

2. قطع کارت شبکه بی‌سیم از مادربرد

عدم شناسایی کارت شبکه لپ تاپ لنوو ممکن است به دلیل اکسیده شدن نقاط اتصال کارت شبکه بی‌سیم با مادر برد و در نهایت قطع ارتباط میان آن‌ها اتفاق افتاده باشد. در چنین شرایطی می‌بایست کارت بی‌سیم را از محل خود خارج کرده و برای تمیز کردن نقاط تماس کارت شبکه با مادربرد اقدام کرد.

3. خرابی نرم افزار شبکه

برای رفع این اشکال در وهله نخست نرم‌افزار راه‌انداز کارت شبکه بی‌سیم را حذف نمایید و مجدداً آن را نصب کنید. در صورتی که مشکل کارت شبکه لپ تاپ لنوو رفع نشد، سیستم عامل لپ‌تاپ را فرمت کرده و مجدداً درایور کارت شبکه را نصب نمایید.

4. خرابی کارت شبکه

در صورتی که راهکارهای ارائه شده در سطور فوق پاسخگو نبود، می‌بایست با مراجعه به یکی از مراکز تعمیر لپ تاپ لنوو، جهت تعویض کارت شبکه اقدام کرد.

تماس با نمایندگی مرکزی لنوو

شماره های تماس با نمایندگی لنوو در ذیل همین بخش برای شما درج شده است. شما کاربران گرامی می‌توانید با توجه به آدرس شعب درج شده در بخش تماس با ما، با یکی از نمایندگی‌های لنوو تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب نمایید. در حال حاضر نمایندگی لنوو دارای پنج شعبه در شهر تهران و یک شعبه در شهر کرج می‌باشد.

سرویس‌های ارائه شده در نمایندگی مرکزی لنوو منحصر به محصول و سرویسی خاص نیست و کلیه خدمات مرتبط با تعمیر و فروش محصولات لنوو را شامل می‌گردد. نمایندگی لنوو با تجهیز فضایِ خویش به پیشرفته‌ترین ابزارآلات تعمیر و فراخوانی زبده‌ترین همکارانِ حوزه ترمیم و سرویس، در تلاش است تا بالاترین سطح کیفی خدمات را به مشتریان عزیز ارائه نماید.

قرارگیری «تخصصی ترین ابزار» در کنار «زبده ترین کارشناسان و مهندسان» سبب گشته تا شاهد اجرای بی نقص ترین عملیات ترمیم، تعمیر، بهسازی و ارتقاء سرویس های مرتبط با محصولات لنوو در نمایندگی رسمی لنوو باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.