جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

مدل لپ تاپ و مشخصات لپ تاپ خود را چگونه پیدا کنیم؟

تشخیص مدل و مشخصات لپ تاپ، روش های ساده ای دارد که در ادامه آنها را به شما آموزش می دهیم. این کار به شما کمک می کند که اطلاعات دقیقی در مورد لپ تاپ خود داشته باشید و در صورت نیاز به تعمیر این دستگاه، اطلاعات کاملی را به تکنسین ها ارائه دهید.

همچنین اگر بخواهید لپ تاپ خود را بفروشید، باید مشخصات و مدل آن را به درستی بدانید. کارشناسان نمایندگی لنوو مرکز سخت افزار ایران هم در صورت اطلاع از مشخصات دقیق لپ تاپ، راهنمایی دقیق تری را به شما ارائه می دهند. برای آشنایی با روش ها و مراحل تشخیص مدل و مشخصات لپ تاپ، ادامه مطلب را دنبال کنید.

تشخیص مدل و مشخصات لپ تاپ

تشخیص مدل و مشخصات لپ تاپ با استفاده از RUN

یکی از ساده ترین روش ها برای پیدا کردن مدل و مشخصات لپ تاپ، استفاده از محیط RUN است. بدین منظور منوی استارت را بزنید و RUN را در کادر جستجو یا Search تایپ کنید. پس از باز شدن پنجره ران، عبارت “msinfo32” را تایپ کرده و اینتر را بزنید.

پس از انجام این کار، صفحه ای باز می شود که اطلاعاتی مثل شماره مدل لپ تاپ، پیکربندی سیستم و سایر جزئیات اضافی در آن نمایش داده می شوند. به جز این مسیر، روش های دیگری هم برای تشخیص مدل و مشخصات لپ تاپ وجود دارد که در ادامه آنها را آموزش می دهیم.

تشخیص مدل و مشخصات لپ تاپ با استفاده از RUN

پیدا کردن مدل و مشخصات لپ تاپ از طریق Properties

رایج ترین روش برای تشخیص مدل و مشخصات لپ تاپ که بیشتر برای دستیابی به مشخصات کلی سیستم کاربرد دارد، استفاده از گزینه Properties است. روی Computer یا This PC راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. با این کار تمام اطلاعات مربوط به ساخت و مدل لپ تاپ، سیستم عامل، مشخصات و حتی مدل پردازنده برای شما نمایش داده می شوند.

پیدا کردن مدل و مشخصات لپ تاپ از طریق Properties

تشخیص مشخصات و مدل لپ تاپ از طریق برچسب

در تمامی لپ تاپ ها یک برچسب مشخصات وجود دارد که اطلاعاتی در مورد ویژگی های سخت افزاری دستگاه روی آن نوشته شده است. این برچسب معمولا در کنار تاچ پد یا پایین کیبورد و یا بخش پشتی دستگاه دیده می شود و اطلاعاتی همچون نام دستگاه، مدل و سری ساخت آن و نیز مشخصات رم، هارد، پردازنده و … در آن درج شده است.

فهمیدن مدل لپ تاپ لنوو

تشخیص مدل و مشخصات لپ تاپ لنوو، به سادگی و با استفاده از برچسب روی دستگاه امکان پذیر است. شماره سریال بر روی برچسب در پایین لپ تاپ های لنوو چاپ شده است. اگر این برچسب از بین رفته است، بدنه پشتی دستگاه را ببینید تا مدل نامبر و دیگر مشخصات را در این بخش پیدا کنید.

شناسایی مدل و مشخصات لپ تاپ از طریق system information

برای تشخیص مدل و مشخصات لپ تاپ، در بخش جستجوی ویندوز عبارت system information را سرچ کنید. با این کار صفحه ای باز می شود که در آن اطلاعات کاملی در مورد لپ تاپ شما نوشته شده است.

پيدا كردن مدل لپ تاپ در ویندوز 10

برای تشخیص مدل و مشخصات لپ تاپ در ویندوز 10، باید از طریق بخش تنظیمات اقدام کنید. در منوی استارت گزینه Settings را بزنید و در ادامه روی System کلیک کنید. در قسمت Device specifications اطلاعاتی مثل نام سیستم، پردازنده، مقدار حافظه رم، معماری سیستم و پشتیبانی لپ تاپ مورد نظر از قابلیت لمسی و قلم را مشاهده کنید. برای پیدا کردن اطلاعات بیشتری در مورد ویندوز هم باید وارد بخش Windows specifications شوید.

پيدا كردن مدل لپ تاپ در ویندوز 10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.