جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

راه های اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون

اگر از کاربران لپ تاپ های لنوو باشید، حتما مطالبی در خصوص نحوه اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون می تواند برای شما جذاب و کاربردی باشد. به کمک فناوری هایی که امروزه هم در لپ تاپ ها و هم در انواع مدل های به روز تلویزیون ها به کار برده شده است، این امکان وجود دارد تا لپ تاپ را به تلویزیون متصل کرد و به این ترتیب با اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون مورد نظر، از نمایش محتوا های ویدئویی و تصویری در یک نمایشگر بزرگ تر و با کیفیت و با وضوحی بالاتر لذت برد.

علاوه بر این، مزیت های بسیار دیگری نیز در این اتصال وجود دارد که می توان به امکان بازی کردن، وب گردی، استفاده از شبکه های اجتماعی روی تلویزیون و تماشای فیلم و سریال اشاره کرد. برای این که بتوان به تمام این موارد دست یافت، مطلع شدن از راه های وصل کردن لپ تاپ لنوو به تلویزیون از اهمیت بالایی برخوردار است که در ادامه می خواهیم به بررسی انواع روش های موجود در این خصوص بپردازیم.

اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون

آموزش روش های اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون

پیش از بررسی جزئیات هر روش، به صورت کلی راه های وصل کردن لپ تاپ لنوو به تلویزیون، شامل روش های فیزیکی که در آن از اتصالات کابلی استفاده می شود و روش های بی سیم می شود.

قطعا هر یک از این روش ها می توانند متناسب با مدل دستگاه ها، موقعیت مکانی، امکانات در دسترس و موارد متعدد دیگر، مزیت ها و معایب مخصوص به خود را داشته باشند که بنا به شرایط کاربران می توانند یکی از آن ها را ترجیح داده و از آن برای اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون خود استفاده کنند. اسمارت بودن تلویزیون و فناوری ها و قابلیت هایی که در آن تعبیه شده است نیز در انتخاب روش اتصال تاثیرگذار خواهد بود.

وصل کردن لپ تاپ لنوو به تلویزیون از طریق کابل

روش فیزیکی که در آن از اتصالات کابلی برای وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون استفاده می شود، یکی از ساده ترین و کاربردی ترین روش های اتصال است که کاربران می توانند از آن بهره مند شوند. برای این منظور باید ابتدا پورت های لپ تاپ و تلویزیون را بررسی کرد. دو پورت عمده در هر دوی این دستگاه ها، پورت های HDMI و VGA هستند. بنا به این که دستگاه ها کدام ورودی ها را دارند، باید کابل مناسب را تهیه کرد و از آن برای اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون مورد نظر بهره برد.

با اتصال کابل به هر دو دستگاه، با استفاده از گزینه Source باید حالت تلویزیون را روی گزینه های HDMI با VGA قرار داد. سپس حالت نمایشگر لپ تاپ را نیز روی حالت Duplicate قرار داده تا اتصال بین دو سیستم برقرار شود. این روش راحت و بی دردسر است و کیفیت صدا و تصویر منتقل شده نیز بسیار قابل قبول است. با این حال محدودیت تجهیز سیستم ها به پورت های ذکر شده و محدودیت فاصله لپ تاپ از تلویزیون، استفاده از این روش را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد. نکته مهم در استفاده از این روش، استفاده از کابل های اصلی و با کیفیت سازگار با لپ تاپ لنوو و تلویزیون مورد نظر است. اگر در طول اتصال دستگاه دچار مشکل شدید با تکنسین های ما در واحد تعمیر لپ تاپ لنوو تماس بگیرید.

وصل کردن لپ تاپ لنوو به تلویزیون از طریق کابل
اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون از طریق کابل

نحوه اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون از طریق میراکست

یکی از فناوری های کاربردی برای اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون، میراکست است که فرایند اتصال را به صورت بی سیم انجام می دهد. البته پیش از این که روش میراکست را برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون انتخاب کنید، باید ببینید که آیا تلویزیون شما از این قابلیت پشتیبانی می کند یا خیر. اکثر تلویزیون های هوشمند نسل جدید از مشخصه میراکست بهره مند هستند و از آن پشتیبانی می کنند. البته حتی اگر تلویزیون از قابلیت میراکست بی بهره باشد نیز می توان با تهیه یک گیرنده میراکست، فرایند وصل کردن لپ تاپ لنوو به تلویزیون را از این طریق انجام داد.

مورد مهم دیگر نیز در خصوص لپ تاپ لنوو مورد نظر است که باید مطمئن شوید از این قابلیت پشتیبانی می کند یا خیر. اکثر سیستم های جدید از این ویژگی بهره مند هستند. برای این که مطمئن شوید لپ تاپ لنوو مورد نظر از این ویژگی برخوردار است یا خیر، باید با ورود به بخش تنظیمات دستگاه، وارد بخش Add a device شد. اگر در این جا گزینه ای تحت عنوان Wireless display or dock مشاهده کردید، به این معنی است که لپ تاپ از میراکست پشتیبانی می کند. پس اگر پورت usb لپ تاپ شما درست کار نمی کند، می توانید از طریق میراکست آن را به تلویزیون وصل کنید.

اما چگونه می توان فرایند وصل کردن لپ تاپ لنوو به تلویزیون را از طریق فناوری میراکست انجام داد؟ بعد از این که از وجود این ویژگی مطمئن شدید، باید در منوی شروع لپ تاپ لنوو مورد نظر به دنبال عبارتی تحت عنوان Project to a second screen باشید. بعد از انتخاب حالت تصویر، روی گزینه Connect to a wireless display کلیک کنید تا به این ترتیب سیستم شما به دنبال تلویزیون شما بگردد. ویندوز لیست تمام دستگاه هایی که از میراکست پشتیبانی می کنند را برای شما می آورد. با دیدن نام دستگاه خود و انتخاب آن، می توانید فرایند اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون از طریق میراکست را انجام دهید.

نحوه اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون از طریق میراکست

اتصال از طریق وای فای

یک روش بی سیم بسیار کاربردی دیگر برای اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون، اتصال از طریق وای فای است. البته این روش در خصوص تلویزیون های اسمارتی کاربرد دارد که امکان وصل شدن به شبکه وای فای را داشته باشند. از همه مهم تر این که برای بهره مندی از این روش جهت وصل کردن لپ تاپ لنوو به تلویزیون، به یک شبکه وای فای قوی و مشترک نیاز است. برای استفاده از این روش باید وای فای و وای فای دایرکت در تلویزیون مورد نظر روی حالت on قرار بگیرد.

همچنین باید وای فای لپ تاپ را نیز روشن کرد. سپس باید در بخش تنظیمات لپ تاپ، وارد بخش Bluetooth & other device شد. در این جا باید گزینه Add Bluetooth & other device را انتخاب کرد. با کلیک کردن روی گزینه wireless display or dock، لیست دستگاه های فعال نمایش داده می شود و می توان با انتخاب نام تلویزیون مورد نظر، فرایند اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون را از طریق وای فای انجام داد. این روش انتقال تصویر و صدا را با کیفیت قابل قبولی انجام می دهد اما امکان قطع و وصل شدن اتصال وجود دارد.

اتصال از طریق وای فای

استفاده از گیرنده های بی سیم HDMI

یک روش جالب توجه بی سیم دیگر، استفاده از گیرنده های بی سیم HDMI است. در این روش شما باید دو آداپتور مجزا را به عنوان گیرنده و فرستنده تهیه کنید. یکی از این آداپتور ها نقش ارسال کننده اطلاعات را دارد و دیگری دریافت کننده این اطلاعات است.

به این ترتیب یکی در ارتباط با لپ تاپ عمل می کند و دیگری در ارتباط با تلویزیون و به این ترتیب به صورت بی سیم، کار اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون مورد نظر را انجام می دهد. این دستگاه ها کیفیت بالایی در ارسال محتوا ها دارند و کیفیت آن ها تحت تاثیر فاصله و موارد دیگر شبکه های بی سیم کاهش نمی یابد.

اتصال از طریق گوگل کروم کست

یک روش کاربردی دیگر که به صورت وایرلس کار اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون را انجام می دهد، استفاده از گوگل کروم کست است. پخش کننده گوگل کروم کست نیز یک دستگاه بی سیم است که می توان از آن برای وصل کردن انواع لپ تاپ ها به تلویزیون استفاده کرد.

این پخش کننده به تلویزیون متصل شده و از طرفی نیز به شبکه وای فای موجود متصل می شود. با باز کردن مرورگر کروم در سیستم خود، می توان تمام محتوا های مورد نیاز اعم از محتوا های آنلاین مانند شبکه های نتفلیکس و … را روی تلویزیون نمایش داد. این روش خصوصا برای وب گردی می تواند یک روش بسیار کاربردی باشد.

استفاده از روش های مبتنی بر فناوری

در کنار روش های عمومی تر بالا، امکان اتصال لپ تاپ لنوو به تلویزیون برای سیستم های اسمارت به صورت پیشرفته تر نیز وجود دارد. در این خصوص باید تلویزیون اسمارت باشد و امکان نصب برنامه های مختلفی جهت وصل کردن لپ تاپ لنوو به تلویزیون در دستگاه مورد نظر وجود داشته باشد.

تلویزیون هایی که از اندروید تی وی پشتیبانی می کنند امکان اتصالاتی راحت تر و پیشرفته تر را فراهم می کنند. برای مثال می توان به اتصال از طریق بلوتوث یا اتصال از طریق برنامه های مخصوص اتصال لپ تاپ به تلویزیون مانند برنامه پلکس یا استیم لینک اشاره کرد. البته برای مثال در خصوص استیم لینک، می توان دستگاه مخصوص آن را نیز تهیه کرد و وصل کردن لپ تاپ لنوو به تلویزیون را با کمک آن نیز انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.