جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

سرعت پردازنده کامپیوتر

از آنجا که میزان قدرت مورد نیاز برای پردازنده یک کامپیوتر، یکی از پرتکرارترین سوالات طرح شده با کارشناسان مرکز تعمیر کامپیوتر بوده است، در این مقاله برآن شده‌ایم تا باید و نبایدهای یک پردازنده کامپیوتر را با شما کاربران گرامی درمیان بگذاریم.

ضمن آنکه پاسخگوی این سوال نیز خواهیم بود که میزان قدرت پردازنده برای دستگاه‌هایی با کاربری روزمره، می‌بایست به چه میزان باشد. به طور کلی بد نیست بدانید که در میان پردازنده‌های ارزان قیمت موجود در بازار، همواره می‌‌توانید یک پردازنده مناسب AMD با سرعت معادل پردازنده اینتل را با قیمت پایین‌تر تهیه کنید اما در میان پردازنده‌های قدرتمند این مسئله صدق نمی‌کند. چرا که در میان پردازنده‌های قدرتمند تقریباً همه انتخاب‌ها به اینتل ختم می‌شود.

نکته شایان ذکر دیگری که درباب پردازنده کامپیوتر وجود دارد آن است که تکیه‌‌ی صرف بر فرکانس پردازنده چندان قابل قبول نیست. اگر چه به باور برخی از کاربران هرچه فرکانس بالاتر باشد احتمالا پردازنده سریعتر است و در کل کامپیوتر نیز امور مختلف را با سرعت بالاتری پردازش و اجرا می‌کند.

اما واقعیت آن است که تنها معیار قدرت و بازده پردازنده، فرکانس نیست. در بخش‌های آتی به ذکر برخی نکات مهم در ارتباط با انتخاب پردازنده خواهیم پرداخت. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این رابطه می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر کامپیوتر لنوو تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

سرعت پردازنده کامپیوتر

انتخاب پردازنده کامپیوتر

به طور کلی پیش از انتخاب پردازنده کامپیوتر دو موضوع را مدنظر قرار دهید. یک آنکه انتخاب پردازنده سیستم خود را بر اساس نیاز و نوع کاربری‌تان انجام دهید و دوم آنکه سعی نمایید برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، سخت‌‌افزار و نرم‌افزار فعلی دستگاه خود را بهبود دهید و حتی‌الامکان از تعویض قطعه‌ها خودداری کنید.

در ارتباط با قدرت پردازش کامپیوترها به این مسئله دقت کنید که همیشه مشکل مربوط به ۲ یا ۴ یا ۸ هسته‌ای بودن پردازنده یا کارت گرافیک قدرتمند نیست! حقیقت آن است که خیلی وقت‌ها با نصب مجدد ویندوز،‌ کامپیوتر قدیمی شما جان تازه گرفته و نیاز شما را به خرید کامپیوتر تازه آن هم در این وضعیت اسفناک مرتفع می‌کند.

پس شاید بد نباشد که با یک جستجوی اینترنتی مقالاتی در ارتباط با افزایش سرعت سیستم عامل را یافته و نکات درج شده در آنها را بر روی سیستم عامل خود پیاده سازید. (اگرچه ممکن است نصب مجدد نرم افزارهای متعدد بر روی سیستم عامل کامل زمانبر و خسته‌کننده‌ای برای شما باشد).

نکته آخر آنکه شما می‌توانید با تبدیل HDD به SSD و نصب ویندوز‌های جدید، سرعت کامپیوتر خود را دو چندان کنید و از آن لذت ببرید. این کار ضمن افزایش سرعت کامپیوتر، شما را از صرف هزینه برای خرید یک نمونه جدید از پردازنده کامپیوتر بی‌نیاز می‌سازد. شایان ذکر است شما کاربران گرامی می‌توانید تخصصی‌ترین راهنمایی‌ها و اطلاعات مرتبط با انواع پردازنده کامپیوتر را از کارشناسان ما در مرکز تعمیر کامپیوتر دریافت نمایید.

پردازنده‌های AMD و Intel

تجربه نشان داده که تنها تعداد انگشت‌شماری از کاربران تفاوت بین دو پردازنده AMD A4-3305M با Intel Core i3-2350M را می‌دانند. تفاوت میان این دو پردازنده کامپیوتر، اگر چه در میان عموم کاربران چندان شناخته شده نیست، اما واقعیت آن است که گاه تفاوت بین این دو پردازنده، در زمان مقایسه، بسیار فاحش خواهد بود.

به طوری که در میان پردازنده‌های قدرتمند تقریباً همه انتخاب‌ها به اینتل ختم می‌شود. خرید کامپیوترهایی با این نمونه از پردازنده منظور پردازنده‌های قدرتمند اینتل است، تنها به کاربرانی توصیه می‌شود که یا به امور گرافیکی سنگین یا محاسبات مهندسی می‌پردازند و جزو گیمرهای پر و پا قرص هستند.

آندسته ازکاربرانی که که قرار است با کامپیوتر خود، به وب‌گردی، تماشای ویدیو یا ویرایش متن در برنامه Word بپردازد می‌توانند به یک کامپیوتر معمولی نیز بسنده کنند و هزینه چندانی صرف خرید این گروه از پردازنده‌های گران قیمت نکنند.

اگر شما نیز جزو آندسته از کاربرانی هستید که در طول روزهای اخیر تصمیم به خرید پردازنده گرفته‌اید، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در نمایندگی لنوو تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

تعمیر کامپیوتر

در مرکز تعمیر کامپیوتر لنوو تخصصی‌ترین سرویس‌های سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با انواع کامپیوتر ارائه می‌گردد. سرویس‌های ارائه شده در این مرکز منحصر به اشکالی خاص نیست و کلیه عیوب مرتبط با تعمیرات کامپیوتر را شامل می‌گردد. در این مرکز کلیه خدمات مرتبط با تعمیر و بهسازی قطعات سخت افزاری و سرویس‌های نرم افزاری کامپیوتر مشمول گارانتی و ضمانت است. شایان ذکر است در صورتی که امکان حضور در نمایندگی تعمیرات لنوو و تحویل کامپیوتر به این مرکز وجود نداشته باشد، کارشناسان سرویس در محل کامپیوتر، در مکان مورد نظر شما حضور یافته و اشکالات پیش آمده در دستگاه را مرتفع می سازند.

شما کاربران گرامی می‌توانید با انتخاب آگاهانه‌ی مرکز تعمیر کامپیوتر لنوو در کمترین زمان و با هزینه مصوب، دستگاه معیوب خود را تعمیر کنید و از خدمات واحد تعمیرات کامپیوتر بهره‌مند گردید. احترام به مشتریان و هموطنان گرامی در کنار ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات، هدف مدیریت و کادر فنی نمایندگی تعمیرات لنوو می‌باشد.