جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

راهنمای خرید لپ تاپ

بسیاری از افراد که برای خرید لپ تاپ با سردرگمی مواجه هستند به همین دلیل و با توجه به درخواست های مکرر کاربران ، امروز این مقاله را به راهنمای خرید لپ تاپ اختصاص داده ایم. لپ تاپ ها از جمله لوازم الکترونیکی مورد نیاز افراد در دنیای دیجیتالی امروز به شمار می روند. برندهای مختلفی از لپ تاپ ها در بازار موجود هستند و کاربران زمانی که به بازار خرید و فروش لپ تاپ می روند با طیف وسیعی از لپ تاپ ها در برندهای مختلف مواجه می شوند. در این شرایط آنها دقیقا نمی دانند چه دستگاهی و با چه مشخصاتی را خریداری کنند که هم از نظر اقتصادی به صرفه باشد و هم از نظر سخت افزاری بتواند نیازهای آنان را برآورده کند.

بنابراین چنانچه پیش از مراجعه به بازار، اطلاعات دقیقی از اینکه قصد دارند چه لپ تاپی داشته باشند، کار بسیار ساده‌تری در پیش خواهند داشت. برای خرید لپ تاپ باید معیارهای متعددی را مد نظر قرار داد که طیفی از قیمت، سخت افزار و طراحی دستگاه را در بر می گیرد. امروز در این مقاله برخی از مهمترین معیارها را برای انتخاب یک لپ تاپ مناسب بررسی می کنیم. شما با استفاده از آنها می توانید دستگاهی مناسب با نیاز خود خریداری کنید.

راهنمای خرید لپ تاپ لنوو

راهنمای خرید لپ تاپ لنوو

خرید لپ تاپ با قیمت مناسب

اولین معیاری که برای خرید لپ تاپ مورد توجه قرار می گیرد، لپ تاپی با قیمت و هزینه مناسب است. با توجه به اینکه تا چه میزان می خواهید برای خرید دستگاه هزینه کنید، لپ تاپ های گوناگونی را در بازار مشاهده خواهید کرد. بنابراین بهتر است به طور دقیق مشخص کنید که قصد دارید تا چه میزان برای خرید لپتاپ هزینه کنید. با تعیین میزان هزینه، بسیاری از لپ تاپ های خارج از قیمت مد نظر شما، از دایره انتخاب خارج می شوند.

لپ تاپ با پردازنده قوی

پردازنده، قلب دستگاه است و عمده‌ی قدرت لپ تاپ به آن بستگی دارد. چنانچه برای کارهای حرفه ای و گرافیکی قصد خرید لپ تاپ دارید باید حتما یک لپ تاپ با پردازنده قوی خریداری کنید. اما اگر لپ تاپ را برای کارهای معمولی می‌خواهید، نیازی به یک لپ تاپ با پردازنده قوی ندارید.

به لحاظ فنی لپ تاپ ‌هایی که از پردازنده ‌های Pentium اینتل و یا سلرون بهره می برند ضعیف تر از لپ تاپ هایی هستند که از پردازنده‌ی Core m5 و Core m7 استفاده می کنند. بنابراین اگر قصد خرید لپ تاپ دارید ابتدا نوع نیاز خود را مشخص کنید سپس لپ تاپی با پردازنده مشخص خریداری کنید.

خرید لپ تاپ با حافظه گرافیکی

همه لپ تاپ ‌ها یا از پردازنده‌ی گرافیکی یکپارچه یا آنبرد بهره می برند و یا پردازنده‌ی گرافیکی مجزا دارند. لپ تاپ هایی که پردازنده‌ گرافیکی یکپارچه دارند قوی نبوده و مناسب کارهای معمولی هستند اما لپ تاپی که تراشه گرافیکی مجزا دارد می تواند بسیاری از کارهای گرافیکی از جمله اجرای بازی های سنگین را انجام دهد. این معیار بیشتر برای کسانی مد نظر است که علاقه به خرید لپ تاپ برای انجام بازی یا کارهای گرافیکی دارند.

خرید بهترین لپ تاپ

لنوو از جمله کمپانی های تولید کننده لپ تاپ می باشد که متناسب با هر نوع نیاز کاربران، مدل های خاصی را ارائه کرده است. از این نظر، لپ تاپ های لنوو به سه دسته لپ تاپ های پایین رده، میان رده و حرفه ای تقسیم می شوند. این دسته بندی سبب شده تا خریداران پس از انتخاب معیارهای مورد نظر خود یکی از مدل های لپ تاپ لنوو را خریداری کنند. اگر شما نیز قصد خرید لپ تاپ لنوو را دارید پیشنهاد می کنیم این چند مدل را بررسی کنید: لپ تاپ لنوو Ideapad 330 – E، لنوو Ideapad 330 – FA، لنوو Ideapad 320 – A، لنوو Ideapad 130 – I، لنوو Ideapad V330 – F و لپ تاپ لنوو Ideapad 130 – E.

نمایندگی رسمی لنوو

برای خرید لپ تاپ لنوو می توانید به واحد فروشگاهی نمایندگی رسمی لنوو مراجعه کنید. در این نمایندگی با توجه به سلیقه و متناسب با هر نوع وضعیت مالی کاربران، طیف متنوعی از لپ تاپ های لنوو موجود می باشد. شایان ذکر است که لپ تاپ های این مرکز اورجینال بوده و با گارانتی معتبر به مشتریان تقدیم می گردند. همچنین واحد پشتیبانی و تعمیرات لنوو نیز با تکیه بر تجهیزات پیشرفته و پرسنل مجرب آماده رسیدگی به درخواست ها و رفع مشکلات دستگاه های شما می باشد. البته خدمات این مجموعه منحصر به لپ تاپ نبوده و تمامی دستگاه های ساخت لنوو را شامل می شود.