جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بدسکتور لپ تاپ لنوو

بدسکتور لپ تاپ لنوو یکی از رایج ترین مشکلاتی است که ممکن است برای انواع لپ تاپ و کامپیوتر به وجود بیاید. به خرابی بخشی از هارد یا همان فضای ذخیره سازی در این دستگاه ها بدسکتور گفته می شود. به عبارت دیگر عدم توانایی خواندن اطلاعات در یک بخش از هارد لپ تاپ با عنوان بدسکتور شناخته می شود. بدسکتور در انواع هارد های مغناطیسی و هارد های جدید ssdرخ می دهد. به طور کلی بدسکتور لپ تاپ لنوو در دو دسته ی نرم افزاری و سخت افزاری ایجاد می شود. بدسکتور های نرم افزاری قابلیت تعمیر دارند در حالی که این امکان برای بدسکتور های سخت افزاری وجود ندارد. بدسکتور ممکن ایت در هارد های اینترنال و اکسترنال نیز به وجود بیاید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نشانه های وجود بدسکتور لپ تاپ لنوو و مراحل رفع این اختلال آشنا کنیم . همراه ما باشید. در صورتی که راه های پیشنهادی بی تاثیر بود به واحد تعمیرات لپ تاپ مراجعه کنید.

بدسکتور لپ تاپ لنوو

نشانه های بدسکتور لپ تاپ لنوو

وجود بدسکتور در انواع لپ تاپ و کامپیوتر ها با نشانه هایی همراه است. در ادامه به بررسی علائم وجود بدسکتور هارد لپ تاپ لنوو می پردازیم.

 • دریافت های مکرر پیغام خطا در زمان کپی کردن و انتقال فایل ها
 • تغییر اسامی فولدر ها یا فایل ها و یا تبدیل شدن اسامی به کد های نامفهوم از نشانه های وجود بدسکتور در لب تاب لنوو می باشد.
 • عدم نمایش برخی فولدر ها و درایو ها یا به عبارتی ناپدید شدن آن ها
 • بی صدا بودن هارد زمانی که دستور باز شدن آن صادر می شود.
 • توقف طولانی و زمان بر برای باز کردن فایل ها یا فولدر ها
 • وجود صداهایی غیر معمول از هارد مثل صدای کلیک کردن بیا ساییدگی دال بر بدسکتور شدن لپ تاپ یا کامپیوتر شما می باشد.
 • اولین نشانه برای اعلام وجود بدسکتور نمایش صفحه ابی یا صفحه مرگ می باشد.
 • پایین آمدن سرعت سیستم از دیگر علائم وجود بدسکتور هارد است.
 • هنگ کردن سیستم در فواصل زمانی پی در پی و کوتاه مدت
 • بوت نشدن و بالا نیامدن سیستم
 • مشاهده ی پیغام windows detect the hard disk problem از وجود بدسکتور در هارد لپ تاپ خبر می دهد.
 • توقف پی در پی سیستم در زمان بارگذاری ویندوز از دیگر نشانه های خرابی هارد لپ تاپ می باشد.

مراحل رفع بدسکتور

برای رفع بدسکتور لازم است این مراحل و روش ها را دنبال کنید. در صورت موفقیت آمیز نبودن این روش ها برای رفع بدسکتور لپ تاپ لنوو حتما به مرکز تعمیرات لنوو مراجعه کنید. متخصصان این مرکز به دلیل آشنایی با پیچیدگی های این دستگاه در کوتاه ترین زمان این اختلال را برطرف خواهند کرد. در ادامه به مرور مراحل مورد بحث می پردازیم.

قدم اول: عیب یابی یا شناسایی

عیب یابی یا شناسایی مشکل به وجود آمده مهم ترین مرحله برای رفع مشکل بدسکتور لپ تاب لنوو می باشد. با بهره مندی از ابزاری به نام  chkdsk که به صرت پیش فرض در دسکتاپ وجود دارد می توانید تمامی هارد دیسک را اسکن کرده و سکتور های معیوب را شناسایی کنید. عملکرد این ابزار به این صورت است که پس از اسکن هارد دیسک نام درایور را به شما نشان داده و شما با فشار دادن کلید اینتر در خواست بدسکتور گیری را صادر می کنید. پس از انجام این فرآیند به عدد مقابل in bad sector توجه کنید، در صورتی که عدد نمایش داده شد صفر بود به معنی بدون مشکل بودن درایو می باشد. اما در صورتی که عددی غیر از صفر را مشاهده کردید این عدد از وجود بدسکتور در دستگاه شما خبر می دهد. در این زمان با استفاده از کلید های ترکیبی ویندوز+R به محیط cmd وارد خواهید شد و سپس این فرآیند را برای سایر درایو ها اعمال کنید. توجه داشته باشید زمان بدسکتور گیری هارد لپ تاپ به حجم هارد شما بستگی دارد. به یاد داشته باشید تعداد پایین بدسکتور در هارد خرابی و مشکل خاصی برای دستگاه ایجاد نمی کند اما در صورتیکه برای رفع همان تعداد کم اقدام نکنید بدسکتور ها افزایش پیدا کرده و اثرات مخربی را بر روی سیستم شما بر جای می گذارند. پس از اتمام فرآیند بالا تمامی برنامه های سیستم را ببندید و مجددا آن را اره اندازی کنید.

قدم دوم: مرمت یا تعمیر سکتور

پس از فرآیند شناسایی بدسکتور حالا زمان تعمیر سکتور ها می باشد. برای تعمیر ان بدسکتو رها یکی از راه های پیشنهادی ما استفاده از نرم افزار Regenerator HDD می باشد. Regenerator HDDیکی از برترین و قدرتمند ترین نرم افزارهایی است که جهت تعمیر و رفع  بدسکتور مورد استفاده قرار می گیرد. این برنامه به دلیل بهره مندی از تکنولوژی و طراحی مناسب می تواند تمامی بدسکتور های هارد را برطرف کند. این برنامه رد وهله ی اول باری بازیابی سکتور های معیوب عمل می کند در صورتی که بازیابی آن ها امکان پذیر نباشد از طریق نشانه گذاری های خودکار امکان ذخیره سازی اطلاعات بر روی آن سکتور ها محدود می کند به نوعی که این سکتور ها در دستگاه نمایش داده نمی شوند. این نرم افزار به محض مواجه شدن با ارور های مغناطیسی در هارد ، سکتور آسیب دیده را شناسایی کرده و به صورت اتوماتیک و رد صورت امکان مشکل آن را برطرف می کند. به یاد داشته باشید استفاده از این نرم افزار ها تضمینی برای حفاظت از اطلاعات و حریم خصوصی شما نخواهد بود. به همین جهت بهتر است برای رفع این بدسکتور ها به واحد تعمیرات لپ تاپ مراجعه کنید. متخصصان این واحد حفاظت از اطلاعات و حریم خصوصی شما را تضمین خواهند کرد.

نمایندگی لپ تاپ لنوو

نمایندگی لپ تاپ لنوو انواع لپ تاپ های تولید شده توسط این شرکت را به فروش می رساند. انواع لپ تاپ در این نمایندگی به صورت اورجینال و همراه با ضمانت نامه ی معتبر به فروش می رسد. تمامی خدمات ذکر شده در کارت گارانتی در صورت بروز اختلال در لپ تاپ با مراجعه به این نمایندگی قابل دریافت می باشد. حضور مشاوران در  نمایندگی لنوو امکان انتخابی بهتر را برای شما ایجاد می کند. مشاوران به دلیل بهره مندی از اطلاعات فنی هر دستگاه و آگاهی از کیفیت آن ها بهترین گزینه را متناسب با نوع کاربری به خریداران پیشنهاد می دهند.

مرکز تعمیرات لنوو

مرکز تعمیرات لنوو  با دسترسی به مدرن ترین امکانات و تجهیزات می تواند انواع عیوب تولیدات شرکت لنوو را در کوتاه ترین زمان برطرف کند. تعویض انواع قطعات فرسوده، سوخته یا شکسته ی تولیدات لنوو در این واحد با جای گذاری مدل های اورجینال انجام می شود. متخصصان این واحد به دلیل بهره مندی از دانش و مهارت مورد نیاز برای تعمیرات این خدمات را در بالاترین سطح کیفی ارائه می کنند.

جهت مطالعه دیگر مطالب سایت در زمینه اخبار، مقالات، سوالات متداول و محصولات به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

محصولات لنوو
سوالات متداول لنوو
اخبار لنوو
مقالات لنوو